Donbasā kopš gada sākuma gājuši bojā 62 mierīgie iedzīvotāji, bet vēl 283 guvuši ievainojumus, piektdien paziņoja Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērošanas misija Ukrainā.

«Laika posmā no 24.jūlija līdz 8.augustam gājuši bojā trīs mierīgie iedzīvotāji, vēl desmit guvuši ievainojumus. Tas kopīgo misijas apstiprināto upuru skaitu mierīgo iedzīvotāju vidū 2017.gadā palielinājis līdz 345 cilvēkiem, no kuriem 62 ir ar letālu iznākumu,» teikts misijas paziņojumā.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 10 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.