Saglabājoties spriedzei, ko izraisījis arvien pieaugošais nelegālo imigrantu skaits, Itālijas valdība atlikusi plānoto parlamenta balsojumu par pilsonības tiesību likumprojektu.

Priekšlikumos bija paredzēts piešķirt pilsonību bērniem, kas Itālijas teritorijā piedzimuši ārvalstu pilsoņiem, dzimšanas brīdī vai arī pēc tam, kad Itālijas skolās ir pavadīti pieci gadi. Ieceri atbalsta premjerministra Paolo Džentiloni centriski kreisā Demokrātiskā partija.

Tomēr premjers svētdien atzina, ka balsojums par likumprojektu ir jāatliek uz vēlāku laiku, ņemot vērā citus «steidzamus beigu termiņus» un «sarežģījumus, kas radušies zināmos vairākuma sektoros».

Vienlaikus Džentiloni pauda «personīgu apņemšanos panākt», ka likumprojekts tiek apstiprināts rudenī.

Atbilstoši likumprojektam Itālijas pilsonība tiks piešķirta Itālijā dzimušajiem ārvalstu pilsoņu bērniem, ja viens no vecākiem piecus gadus ir legāli uzturējies Itālijā. Tas nozīmē, ka likums netiks attiecināts uz tiem, kuru prasības par patvēruma piešķiršanu būs noraidītas un kam būs dots rīkojums valsti pamest.

Liberālajai imigrācijas politikai naidīgi noskaņotās Ziemeļu līgas līderis Mateo Salvīni premjera lēmumu raksturoja kā savas partijas uzvaru.

«Ja viņi mēģinās vēlreiz, mēs būsim gatavi. Iebrukums ir jāaptur,» uzsvēra Salvīni.