Vācijas musulmaņu organizētājā miera gājienā Ķelnē sestdien piedalījušies daudz mazāk cilvēku, nekā organizatoru cerētie 10 000.

Aplēsts, ka gājienā, kura dalībnieku nesties plakāti nosodīja terorismu un uzsvēra, ka «terorisms nav reliģija», piedalījās līdz 3500 cilvēkiem.

Gājienu organizēja islāma pētniece Lamia Kadora un miera aktīvists Tareks Mohamads, lai nosodītu vardarbību, kas tiek pastrādāta islāma vārdā.

Vācijas lielākā islāma asociācija - Turku islāma reliģisko lietu savienība Vācijā (DITIB) - atteicās piedalīties šajā pasākumā, paziņojot, ka tas «sūtītu nepareizu signālu».

DITIB apgalvoja, ka šāds gājiens radītu iespaidu, ka starptautisko terorismu pamatā atbildīgi ir musulmaņi, kā arī norādīja, ka no cilvēkiem, kuri ievēro ramadānu, nevar sagaidīt, ka tie stundām maršēs vasaras karstumā.

Vairākas citas islāma organizācijas, tostarp Vācijas Centrālā musulmaņu padome gājienā piedalījās.

Kadora pieļāva, ka gājiens bijis mazāk apmeklēts tieši DITIB nostājas dēļ, piebilstot, ka, viņasprāt, tieši nepiedalīšanās sūta nepareizu signālu.

«Mēs strādājam ramadāna laikā, mēs sportojam ramadāna laikā, tātad mēs varam arī iziet ielās,» norādīja Kadora.

30 Foto
Musulmaņu miera gājiens Ķelnē

Vācijā aptuveni 5% iedzīvotāju ir musulmaņi, no kuriem daudzi pieder Vācijas turku kopienai. Tomēr vairāk nekā miljons patvēruma meklētāju ierašanās Vācijā pēdējos divos gados ir saasinājusi situāciju, un daļā sabiedrības raisījusi nepatiku pret musulmaņiem.

Negatīvu ēnu uz islāmticīgajiem metuši arī terorakti, kurus ekstrēmisti pastrādājuši islāma vārdā.

«Tas pārāk bieži tiek pārmērīgi vienkāršots, viss tiek samests vienā katlā. Tādēļ labi, kad mēs, musulmaņi, skaidri paziņoja, ka mēs, protams, iestājamies par mieru,» norādīja 25 gadus vecais Ahmeds Mahers, kurš bija speciāli ieradies no Hannoveres, lai piedalītos gājienā.

Līdzīgi gājieni plānoti arī Berlīnē un citās Vācijas pilsētās.