Traģiski bojā gājušās Ritas Apines draugi ir izveidojuši piemiņas fondu, lai vāktu ziedojumus bēru izmaksu segšanai, bet atlikušo naudu saglabātu un nodotu sievietes šobrīd divus gadus vecajai meitai, kad viņa būs pieaugusi, raksta Īrijas latviešu portāls «Baltic Ireland», atsaucoties uz «Kilkenny People».

Fondu izveidoja Jūlija Siņagina un Oksana Žukovska, palīdzot Kilkenigrāfistes padomes deputātam Endrjū Makginesam.

«Mēs lūdzam cilvēkus ziedot līdzekļus, iemaksājot šajā kontā, un nav svarīgi, cik liela vai maza ir summa, tā palīdzēs. Ir jānosedz bēru izmaksas, un kaut kas jāsaglabā Ritas meitai Alīnai, kad viņa būs pieaugusi. AIB banka bija ļoti palīdzoša konta izveidošanā. Mēs ceram, ka fonds sniegs finansiālu palīdzību, lai nodrošinātu Ritai siltas atvadas, un jebkurš atlikums paliks kontā viņas meitai, kura ir zaudējusi īpaši mīlošu māti.»

«Šī ir unikāla situācija, kad mūsu kopienas loceklis ir aizgājis, atstājot divus gadus vecu bērnu. Šeit nav ģimenes, kas palīdzētu finansiāli, tāpēc draugi šajos traģiskos apstākļos ir sanākuši kopā, lai palīdzētu sarīkot Ritas bēres. Katra pat vismazākā palīdzība ir nepieciešama,» sacījaEndrjū Makginess.

Rita Apine ar smagām galvas traumām 14. maijā tika atrasta kāpņu pakājē viņas īrētajā mājā Frešfordas ciematā. Viņa tika nogādāta slimnīcā, kur vēlāk nomira. Sākotnēji likumsargi uzskatīja, ka sieviete no kāpnēm nokritusi nejauši, bet vēlāk radušās aizdomas un uzsākta izmeklēšana saistībā ar iespēju, ka R.Apine no kāpnēm nogrūsta.

Ikviens, kas vēlas, var ziedot jebkurā AIB filiālē vai internetbankā:
Rita Apine Memorial Fund
Sort Code – 93 31 98
Acc Number – 55844098
IE73AIBK93319855844098