Valsts policija aicina pirms došanās mežā pakaļ dabas veltēm ņemt līdzi uzlādētu telefonu un nepārvērtēt savus spēkus - neiet dziļi mežā. 2017.gada pirmajos astoņos mēnešos mežā apmaldījās un pazuda 53 cilvēki. Pagājušās nedēļas nogalē apmaldījās 14 cilvēki. TVNET jau rakstīja, ka viens sēņotājs svētdien atrasts miris.

Rudenī iedzīvotāji aktīvāk dodas mežā sēnēs un ogās. Diemžēl pēdējā laikā aizvien vairāk cilvēku apmaldās un ar grūtībām atrod izeju no meža.

Lai atpūta nepārvērstos nepatīkamā pieredzē, Valsts policija aicina parūpēties ne tikai par nazi un groziņu, kur salikt mežā iegūtos labumus, bet arī par drošību, pabrīdinot tuviniekus par savu prombūtni, atrašanās vietu un atgriešanās laiku.

Nedrīkst aizmirst paņemt līdzi pilnībā uzlādētu telefonu saziņai, kā arī lejupielādēt Valsts policijas aplikāciju «Mana drošība», lai nepieciešamības gadījumā varētu nosūtīt savas koordinātes operatīvajiem dienestiem.

Situācijās, kad vecāki cilvēki, kuriem nav mobilā telefona, un cilvēki, kuriem ir nopietnas veselības problēmas, nolemj mežā iet vieni, kādam tomēr būtu viņiem jāpievienojas. Tā būtu iespēja kopā pavadīt pēcpusdienu un parūpēties par tuva cilvēka drošību.

Atturiet cilvēkus ar veselības problēmām no došanās mežā vienatnē!

Cerībā atrast vairāk rudens labumu nevajadzētu doties dziļi mežā, bet gan sēņot vai ogot zināmās vietās vai netālu no meža celiņiem. Nereti mežā apmaldās cilvēki, kas ir pārliecināti, ka labi pārzina apkaimi.

Patiesībā izrādās, ka apmaldīties iespējams arī «trīs priedēs».

Ejot mežā, ir piemēroti jāapģērbjas, paņemot līdzi kādu lieku silta apģērba gabalu.

Ja nu tomēr mežā gadījies apmaldīties, nevajadzētu krist panikā, bet mēģināt ieklausīties, vai kaut kur tuvumā ir dzirdama autotransporta skaņa, un virzīties uz to. Ja izdodas atrast meža celiņu, vajadzētu iet pa to. Visticamāk, mazāks celiņš izvedīs uz lielāku.

Ja kopš apmaldīšanās ir pagājis ilgāks laiks, vajadzētu atrast klajāku vietu, kur nav lapotnes un kuru var viegli pamanīt no augstuma.

Ja iespējams, izveidot no zariem vai citiem mežā atrodamiem materiāliem vārdu «SOS» vai kādu citu apzīmējumu, tādējādi ziņojot par savu atrašanās vietu situācijās, kad tiek iesaistīts helikopters.