Pēc lielu postījumu nodarīšanas Karību jūras salās viesuļvētra «Irma» ASV Floridas štatā izraisījusi plūdus, atstājusi bez elektroapgādes vairāk nekā pusotru miljonu klientu, un miljoniem cilvēku evakuējušies, svētdien paziņojušas amatpersonas.

(Papildināts viss teksts.)

Floridas dienvidus jau sasniegusi orkāna «Irma» mala, atnesot spēcīgus vējus un lietusgāzes, un gaidāms, ka Floridas kontinentālo daļu štata dienvidrietumos drīz sasniegs arī viesuļvētras centrs, kas pašlaik atrodas virs Floridas jūras šauruma un jau sasniedzis Floridakīzas salas.

Rīkojums evakuēties dots sešiem miljoniem jeb apmēram trešdaļai Floridas iedzīvotāju.

Maiami un citu pilsētu ielas ir applūdušas, un Maiami spēcīgais vējš apgāzis divus ceļamkrānus.

Pārtraukušas darbu Maiami, Orlando, Tampas, Fortloderdeilas un citas štata lidostas.

Meteorologi prognozē, ka viesuļvētra izraisīs ūdens līmeņa celšanos, tāpēc gaidāmi vēl lielāki plūdi.

Policija pavēstījusi, ka viesuļvētras izraisītajos satiksmes negadījumos Floridā zaudējuši dzīvību trīs cilvēki. Nav ziņu, ka būtu citi bojāgājušie.

Orkāna «Irma» spēks svētdien pieauga līdz ceturtajai kategorijai, bet pēc tam samazinājās līdz trešajai kategorijai. Vēl piektdien tā bija piektās kategorijas viesuļvētra, taču sestdien tās spēks samazinājās līdz trešajai kategorijai. Viesuļvētras zona ir apmēram 650 kilometrus plata.

Karību jūras salās viesuļvētrā «Irma» gājuši bojā 25 cilvēki un nodarīti lieli postījumi. Nīderlandei piederošajā Kirasao salā, kur arī ir postījumi, svētdien ieradīsies Nīderlandes karalis Villems Aleksandrs, savukārt Francijas prezidents Emanuels Makrons pirmdien dosies uz smagi izpostīto Senmartēnas salas Francijas daļu.