Maijā reģistrētas 95 869 unikālas IP adreses, kas bija pakļautas kādam kibertelpas apdraudējumam, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas «Cert.lv» publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Pētījuma dati liecina, ka unikālajām IP adresēm visbiežāk reģistrētas konfigurācijas nepilnības, kuru skaits sasniedza 74 033 gadījumus. Kā ļaundabīgie kodi reģistrēti 12 373, bet 8777 ir citi apdraudējuma gadījumi. Vismazākais incidentu skaits reģistrēts par pakalpojumu pieejamību - četri gadījumi.

Savukārt visbiežāk ļaunatūras izplatībā reģistrēta «Botnet» ļaundabīgā koda grupa, kurai reģistrēja 9257 gadījumus, bet 1571 bija «Conficker» un 1465 gadījumi bija «Pykspa» ļaundabīgā koda grupa.

Lai sniegtu pilnvērtīgāku Latvijas kibertelpas pārskatu un nodrošinātu datu starptautisku salīdzināmību, no 2017.gada 1.janvāra incidentu uzskaitei «Cert.lv» izmanto starptautiski lietotu incidentu taksonomiju. Statistikā visi reģistrētie un apstrādātie incidenti tiek uzskaitīti vienkopus, sadalot tos pa apdraudējumu veidiem, piemēram, ļaunatūra, ielaušanās, krāpšana, kā arī pa infekciju, piemēram, «Conficker», «Zeus», «Mirai», un ievainojamību, piemēram, «Opendns», «Openrdp» tipiem.

«Cert.lv» ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un «.lv» domēna vārdu zonā.