Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs ar trim kļūdām ugunslīnijā trešdien Rūpoldingā ieņēma 15.vietu Pasaules kausa piektā posma sacensībās 20 kilometru individuālajā distancē.

No Latvijas biatlonistiem trīs kļūdas pieļāva arī Oskars Muižnieks, bet pieredzējušais Ilmārs Bricis neaizvēra divus mērķus, viņiem abiem paliekot ārpus labāko sešdesmitnieka.

Aizvadītajās sacensībās kārtējo uzvaru guva titulētais Martēns Furkads no Francijas, kurš kļūdījās vienīgi noslēdzošajā šāvienā, finišā par minūti un vienu sekundi apsteidzot bez kļūdām šāvušo Ondržeju Moravecu no Čehijas, bet trešo vietu guva norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, kurš kļūdījās reizi, atpaliekot vēl piecas sekundes.

Zīmīgi, ka astotniekā iekļuva trīs Čehijas biatlonisti.

Rastorgujevs katrā no pirmajām trim šaušanas reizēm pieļāva pa vienai kļūdai, bet ceturtajā viesošanās reizē ugunslīnijā aizvēra visus piecus mērķus.

Kaut Rastorgujevs startēja apslimis, viņš distancē bija trešais ātrākais slēpotājs, zaudējot vienīgi Martēnam Furkadam un Juhannesam Tīgnēsam Bē.

Muižnieks noslēgumā izcīnīja 69.vietu, uzvarētājam zaudējot piecas minūtes un 43,7 sekundes. Viņš pēc pirmās šaušanas bija uzreiz aiz trīsdesmitnieka, bet visas trīs kļūdas pieļāva otrajā šaušanas reizē.

Savukārt Bricis, kurš aizvadīja pirmās individuālās sacensības Pasaules kausā šosezon, ar divām kļūdām ierindojās 74.pozīcijā. Viņš bija 32,3 sekundes aiz Muižnieka.

Furkads uz Pasaules kausa individuālo sacensību goda pjedestāla kāpis jau 14 reizes pēc kārtas, tostarp 11 šajā sezonā.

Tikmēr vien 42.vietu trešdienas sacensībās guva leģendārais Ūle Einārs Bjērndālens, kurš līdz ar to, visticamāk, paliks ārpus Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, jo valsts vietējā atlasē palika septītais, kamēr Norvēģijas vīriem uz Dienvidkoreju būs sešas ceļazīmes. Karjeras laikā viņš ieguvis astoņus olimpiskos zeltus, četrus sudrabus un vienu bronzu, kā arī 20 reizes kļuvis par pasaules čempionu un 94 reizes uzvarējis Pasaules kausa sacensībās.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 612 punktiem ir francūzis Martens Furkads, bet viņam ar 562 punktiem seko norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē. Tikmēr trešais ar 399 punktiem ir Slovēnijas pārstāvis Jakovs Faks, kurš trešdien ierindojās 14.pozīcijā.

Savukārt Rastorgujevs ar 203 punktiem veicis divu pozīciju kāpumu un nu ir 18.vietā, kas ļaus piedalīties šī posma masu starta sacensībās, bet Muižnieks ar sešiem punktiem ir 81.pozīcijā.

Posma turpinājumā ceturtdien 15 kilometru individuālās sacensības aizvadīs dāmas, piektdien un sestdien notiks stafetes, bet piektais posms noslēgsies svētdien ar sacīkstēm masu startā.

Pagājušajā nedēļā notikušajā posmā Oberhofā Rastorgujevs un Bricis nepiedalījās. Savukārt pārējie biatlonisti sprintā neiekļuva pirmajā sešdesmitniekā un nekvalificējās iedzīšanai, kamēr vīru stafetē Latvija izcīnīja 19.vietu.

Tikmēr Baiba Bendika, kā arī viņas treneris Bricis, piedalījās Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa sacensībās.

Sezonas pirmajā posmā Estešundā Rastorgujevs 20 kilometru individuālajā distancē izcīnīja astoto vietu, kamēr Muižnieks bija 48.pozīcijā. Tajā pašā posmā Rastorgujevs bija astotais sprintā, bet pēc tam viņam pirmajā desmitniekā nav izdevies iespraukties.

Tikmēr Muižnieks sezonas turpinājumā tika pie saviem karjerā pirmajiem Pasaules kausa punktiem. Savukārt Bricis Pasaules kausā šosezon iepriekš bija piedalījies tikai stafetē, kur latvieši Hohfilcenē izcīnīja augsto desmito vietu.

Nākamajā nedēļā ar posmu Anholcā noslēgsies sezonas otrais trimestris, 21.datumā beidzoties olimpiskajai kvalifikācijai, bet sezonas kulminācija būs februārī, kad Phjončhanā norisināsies Ziemas olimpiskās spēles. Pēc olimpiskajām spēlēm norisināsies vēl trīs posmi, sezonai noslēdzoties marta beigās ar etapu Tjumeņā.

Iepriekšējā sezonā Latvijas vīriem tika nodrošinātas divas vietas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, vien pavisam nedaudz atpaliekot no iespējas uz Dienvidkoreju doties ar pilnu stafetes komandu, bet Bendikai par ceļazīmi uz Olimpiādi jācīnās vēl šajā sezonā, latvietei šobrīd esot ļoti tuvu braukšanai uz četrgades prestižākajām sacensībām.