Šveices trasē Sanktmoricā ceturtdien Starpkontinentālā kausa trešā posma pirmajās sacensībās skeletonā tika notriekts Krievijas komandas treneris.

Ceturtdiena sacensību norises vietā iesākās ar pamatīgu sniegputeni, kā rezultātā trase bija pamatīgi piesnigusi. Tiesa, rīkotāji tik un tā nolēma sacensības aizvadīt, tomēr trases attīrīšanā tika iesaistīti ne tikai tās darbinieki, bet arī komandu pārstāvji un treneri. Trase tika tīrīta starp braucēju startiem, bet sievietēm pirmais brauciens tika aizvadīts pilnībā.

Tiesa, lai arī tika iesniegti vairāki protesti par nevienlīdzīgiem braukšanas apstākļiem, pirmā brauciena rezultāti sievietēm tika ieskaitīti.

Savukārt vīriešu pirmajā braucienā nelaimes gadījums piemeklēja Krievijas komandu. Šīs delegācijas treneris pirms sava braucēja starta nepaguva pamest trasi, kā rezultātā tika notriekts pamatīgā ātrumā.

Tiek ziņots, ka treneris guvis nopietnas traumas, bet ar sportistu viss esot kārtībā.

«Mums visiem lika tīrīt trasi, tā jau neko īpaši neko neredz un nedzird, it īpaši Sanktmoricā, un krievu treneris Zikovs nespēja izkāpt no trases, viņu notrieca skeletonists, izsita tā kā laukā no trases, nopietni ievainojumi, pie samaņas viņš bija.

Dievs stāvēja klāt sportistam Rukosujevam, viņš paspēja pēdējā brīdī pagriezt galvu sāņus un notrieca treneri ar kamanu malu, sportists ticis cauri ar izbīli, bet viss varēja beigties daudz ļaunāk.

Tie ir īpatnēji lēmumi, ko pieņem IBSF žūrija, tas pat ir neticami, tāpat viņi apstiprināja sieviešu pirmā brauciena rezultātus, kaut arī vairāk nekā puse delegāciju bija pret to, IBSF tas vienkārši ir pie vienas vietas.

Mēs paši tīrījām trasi jau sieviešu braucienā, un īstu ledu faktiski ieraudzījām apakšā pēc 15 braucējām, tas ir kaut kas neticams,» Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) mājas lapā citēts Latvijas izlases treneris Gints Dzērve.

Vīriešu sacensībās bija jāpiedalās arī latviešiem Ivo Šteinbergam un Kristam Netlausam, kamēr dāmām pilnībā veiktajā pirmajā braucienā Endija Tērauda bija 23. vietā starp 27 dalībniecēm.

Piektdien turpat Sanktmoricā iecerētas vēl vienas skeletona sacensības.