Latvijas kamaniņu braucēja Ulla Zirne sestdien izcīnīja 12.vietu ASV trasē Leikplesidā notiekošā Pasaules kausa piektā posma sieviešu sacensībās.

Vēl viena Latvijas pārstāve Elīza Cauce sestdien neaizvadīja tās sekmīgākās sacensības, divu braucienu summā ierindojoties vien 18.pozīcijā.

Pateicoties 12.vietai, Zirne iekļuvusi vēlāk sestdien gaidāmajās Sprinta kausa sacensībās, kur piedalās katras disciplīnas 15 labākie posma kamaniņu braucēji.

Sieviešu konkurencē par šī posma uzvarētāju kļuva Pasaules kausa kopvērtējuma līdere Natālija Geizenbergere no Vācijas, kura par 0,104 sekundēm apsteidza Kanādas kamaniņu braucēju Aleksu Gougu.

Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa vēl viena kanādiete Kimberlija Makreja.

Tikmēr Zirne no Geizenbergeres atpalika par 0,750 sekundēm, bet Cauce - par 1,254 sekundēm.

Vēl pēc pirmā brauciena Zirne atradās 13.vietā, trasi veicot 44,422 sekundēs. Lai arī otrais brauciens bija nedaudz lēnāks (44,539 sekundes), viņai summā izdevās pakāpties par vienu pozīciju. Tikmēr Cauce pēc pirmā brauciena bija 17.vietā, bet pēc otrā piedzīvoja kritumu vēl par vienu pozīciju.

Pasaules kausa kopvērtējumā sievietēm līdere ar 540 punktiem ir Geizenbergere, kurai ar 460 punktiem seko tautiete Tatjana Hifnere. Trešā ar 368 punktiem tikmēr ir Gouga.

Savukārt no Latvijas visaugstāk ir Cauce, kura ar 165 punktiem atrodama 13.pozīcijā, Zirne ar 120 punktiem ieņem 20.vietu, Kendija Aparjode ar 61 punktu ir 28., bet četras pozīcijas zemāk ar 50 punktiem atrodama Elīna Ieva Vītola.

Savukārt Sprinta kausa sacensības sestdien sāksies plkst.19.05 pēc Latvijas laika. Vispirms trasē dosies ar divnieku ekipāžas, bet uzreiz pēc tam sacentīsies arī dāmas un kungi.

Sprinta kausa sacensības tiešraidē pārraidīs televīzijas kanāls «Best4Sport».

Sieviešu pamatsacensībās Latvijas godu aizstāvēja Zirne un Cauce, kuras šo iespēju izcīnīja ceturtdien aizvadītajās Nāciju kausa sacensībās. Tās neveiksmīgas bija Kendijai Aparjodei, kura līdz ar to sestdien nestartēja.

Tāpat sestdien risināsies Sprinta kauss. Tajā tradicionāli tiek veikts viens brauciens, turklāt laika atskaite sākas nevis no starta vietas, bet gan aptuveni 100 metrus pēc tā, kad kamaniņu braucēji jau ir ieskrējušies. Sprinta kausā pie starta tiek 15 labākie katrā disciplīnā pēc Pasaules kausa posmā sasniegtajiem rezultātiem. Sprinta kausā tiek sadalīti arī Pasaules kausa kopvērtējuma punkti.

Pirmajā sacensību dienā no Latvijas kvalificējās divnieku ekipāža Juris un Andris Šici, kā arī Inārs Kivlenieks.

Divnieku sacensībās Šici bija 11.vietā, kamēr Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs pirmajā braucienā krita un finišu nesasniedza, bet piektdienas jubilāra Pētera Kalniņa un Oskara Gudramoviča divnieks pēdējā treniņā piedzīvoja kritienu un sasitās, tādēļ tika pieņemts lēmums sacensībās nepiedalīties.

Savukārt vīriešu sacensībās Kivlenieks bija 13.vietā, kamēr gados jaunais Kristers Aparjods sacensības noslēdza 19.vietā, bet Artūrs Dārznieks ieņēma 29.pozīciju.

Posms Leikplesidā ir pēdējais šogad, bet nākamais etaps norisināsies janvāra pirmajā nedēļā Kēnigszē trasē Vācijā.

Pasaules kausa sezona janvāra beigās noslēgsies ar Eiropas čempionātu Siguldā. Savukārt Phjončhanas olimpisko spēļu atlase ilgs līdz šī gada beigām, bet Latvija, visticamāk, sacensībās piedalīsies ar maksimālo dalībnieku skaitu - trim vīriem, trim dāmām un divām divnieku ekipāžām.

Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).