Latvijas vadošais skeletonists Martins Dukurs savas karjeras sākumā nevarēja iztēloties, ka Pasaules kausa ietvaros spēs izcīnīt 50 uzvaras, pēc kārtējā panākuma piektdien sacīja latvietis.

Dukurs piektdien Īglsas trasē Austrijā uzvarēja Pasaules kausa posmā, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts. Kontinenta meistarsacīkstēs viņš labākais bijis jau deviņus gadus pēc kārtas.

Pašlaik 33 gadus vecais Dukurs savu pirmo uzvaru Pasaules kausa sacensībās izcīnīja 2008.gada 8.februārī, bet pēcāk latvietis demonstrēja dominējošu sniegumu, kļūstot par visu laiku labāko skeletonistu.

9 Foto
Martins Dukurs devīto reizi kļūst par Eiropas čempionu

«Savas karjeras sākumā nebiju pat iedomājies, ka Pasaules kausā izcīnīšu 50 uzvaras. Vienmēr uz priekšu esmu gājis soli pa solim, nedomājot tālāk par vienu sacīksti,» pēc piektdien gūtās uzvaras teica Dukurs. «Esmu ļoti pateicīgs liktenim, ka man kaut kas tāds ir izdevies.»

Dukurs 79 sacensībās izcīnījis 50 uzvaras, turklāt viņš vēl 16 gadījumos izcīnījis otro vai trešo vietu. Latvijas skeletonists par Pasaules kausa ieguvēju kļuvis jau astoņus gadus pēc kārtas.

Tikmēr ne pārāk apmierināts ar otro vietu šajā Pasaules kausa posmā bija Dukura sīvākais konkurents Sunbins Juns no Dienvidkorejas.

«Neesmu apmierināts ar savu sniegumu. Šodien bija spraiga cīņa, bet man tādas patīk. Tagad laiks nelielam pārtraukumam pirms nākamā Pasaules kausa posma,» sacīja 23 gadus vecais Juns.

Martina vecākais brālis Tomass Dukurs piektdien palika piektais Eiropas meistarsacīkstēs.

Pirmo Eiropas čempiona titulu Martins Dukurs izcīnīja tieši Īglsas trasē. Brāļi Dukuri trīs reizes vēsturē izcīnījuši dubultuzvaras - 2012., 2014. un 2017.gadā, bet īpaši unikāls bija 2016.gads, kad latvieši sasniedza identisku rezultātu un abi tika pie zelta. Ar desmit zelta medaļām Latvija ir titulētākā valsts Eiropas čempionātos skeletonā.

M.Dukurs sezonas pirmajās piecās sacensībās ticis pie divām uzvarām, divām otrajām vietām un vienas sestās pozīcijas, kamēr T.Dukurs bijis visās pozīcijās no 3.-6.vietai.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis pēc pieciem etapiem ar 1095 punktiem joprojām ir Juns, kurš šosezon uzvarējis trijos posmos, bet viņam ar 1046 punktiem seko Martins Dukurs.

Trešais ar 928 punktiem joprojām ir Tomass Dukurs.

Turpat Īglsas trasē šajā nedēļas nogalē par Eiropas čempionāta medaļām sacentīsies arī bobslejisti, kuriem starti būs sestdien un svētdien.

Sacensībās Īglsas trasē būs šogad pēdējās, Pasaules kausa sezonai atsākoties janvāra pirmajā nedēļā Altenbergā, Vācijā.