Latvijas pludmales volejbolisti Kristaps Šmits un Mihails Samoilovs svētdien Ķīnā izcīnīja U-21 pasaules čempionāta bronzas medaļas. Spēlē par trešo vietu turnīrā ar 19.numuru izliktie Šmits/Samoilovs droši ar 2-0 (21:17, 21:17) pārspēja ar 32.numuru izliktos austriešus Moricu Fabianu Kindlu un Marianu Klafingeru.

Šmits/Samoilovs pērn izcīnīja trešo vietu pasaules čempionātā U-19 vecuma grupā. Viņi kļuvuši par trešo Latvijas vīru duetu, kuri U-21 planētas meistarsacīkstēs tikuši pie medaļām, jo 2005.gadā par pasaules čempioniem šajā vecuma grupā kļuva Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Samoilovs, kurš ir Mihaila Samoilova vecākais brālis, bet gadu pirms tam Toms Šmēdiņš un Valters Ramma izcīnīja sudrabu.

Spēlē par trešo vietu pirmajā setā Latvijas duets nokļuva iedzinējos ar 7:9, pēc tam panāca neizšķirtu 12:12, bet beigās nospēlēja teicami, gūstot vairākus punktus pēc kārtas. Savukārt otrajā setā Latvijas duets panāca 7:4, pēcāk pārsvaru palielinot līdz 14:7. Austrieši gan nepadevās un spēja pietuvoties līdz trim punktiem (14:17), tomēr beigas atkal labāk aizvadīja Latvijas puiši, svinot panākumu.

Šmits/Samoilovs turnīrā izcīnīja sešas uzvaras septiņos mačos.

Sestdien Šmits/Samoilovs ceturtdaļfinālā ar 2-0 (22:20, 21:16) pārspēja spāņus Oskaru Himenesu Gutjeresu un Alehadro Vuertu Pastoru, kuriem bija piešķirts 30.numurs, bet pusfinālā ar 0-2 (15:21, 16:21) piekāpās sacensību otrajam numuram Adrielsonam dus Santušam Silvam un Renātu Endrū Limam de Karvāļu no Brazīlijas.

Brazīlieši finālā ar 2-0 (22:20, 21:17) uzvarēja krievus Aleksandru Kramarenko un Vasīliju Ivanovu.

Pirms tam piektdien astotdaļfinālā Samoilovs/Šmits ar 2-1 (12:21, 21:11, 15:9) uzvarēja ar 20.numuru izliktos irāņus Alirezu Agadžanighasabu un Džavadu Firuzpurbandpeju, kā arī vēl ātrāk guva trīs uzvaras apakšgrupu kārtā.

Tikmēr Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka sestdien sacensības noslēdza dalītā piektajā vietā. Viņas sestdien ceturtdaļfinālā ar 0-2 (19:21, 12:21) piekāpās ar otro numuru izliktajām brazīlietēm Eduārdai Santusai Lisboai un Anai Patrīsijai Silvai Ramusai, kurām ticis otrais numurs. Santusa Lisboa šosezon izcīnījusi divas bronzas medaļas Pasaules kausa posmos.

Turnīrā ar desmito numuru izliktās Graudiņa/Kravčenoka astotdaļfinālā ar 2-0 (21:11, 21:13) pārspēja mājinieces Cao Šutinu un Dzenu Dzjiņdzjiņu, kurām bija piešķirts astotais numurs.

Arī Graudiņa/Kravčenoka apakšgrupu turnīrā uzvarēja visās trijās spēlēs un izcīnīja pirmo vietu G apakšgrupā, automātiski nodrošinot vietu astotdaļfinālā.

Savukārt par pasaules čempionēm kļuva Latvijas duetu uzvarējušās Eduārda Santusa Lisboa un Ana Patrīsija Silva Ramusa, kuras finālā ar 2-0 (21:15, 21:13) pārliecinoši uzvarēja krievietes Nadeždu Makroguzovu un Svetlanu Holominu.

Pamatturnīrā 32 pāri bija sadalīti astoņās grupās, pa četriem duetiem katrā. Grupu uzvarētāji uzreiz iekļuva izslēgšanas spēļu otrajā kārtā - astotdaļfinālā, bet otro un trešo vietu ieguvēji sacentās izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.

Graudiņa un Kravčenoka pērn triumfēja Eiropas U-22 čempionātā, kas norisinājās Grieķijā, tomēr šogad Austrijā savu titulu aizstāvēt nespēja. Naņdzjinā, kur norisinās U-21 pasaules čempionāts, viņas 2014.gadā spēlēja pasaules jaunatnes Olimpiādes turnīrā, kur apstājās astotdaļfinālā.