Sestdien, 17.jūnijā, Fischer slēpošanas centrā Siguldā norisinājās starptautiskas olimpiskā krosa (UCI XCO C2) kategorijas sacensības kalnu divriteņiem «Sigulda Cup».

Latvijā šāda mēroga sacensības notika trešo reizi un bija sportistiem izaicinošas, jo trasē dalībnieki devās pa meža takām, kurās atrodas dažādi šķēršļi, tostarp tramplīni, virāžas, smiltis, saknes, akmeņu krāvumi, koki. Olimpiskā krosa (XCO) sacensības ir dinamiskas, jo sportistiem trasē ir nepieciešams gan spēks un izveicība, gan labas koncentrēšanās spējas.

Sacensībās par Starptautiskās riteņbraukšanas savienības (UCI) ranga punktiem cīnījās sportisti Elites grupā (vīriešiem un sievietēm) un Junioru grupā (sievietēm un vīriešiem), savukārt visi pārējie interesenti no 17 gadu vecuma, kuriem nav starptautiskās UCI licences, piedalījās «Open» jeb atvērtajā grupā. Kopējais balvu fonds sacensībās bija 1700 EUR.

Sacensībās piedalījās sportisti no sešām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Somijas un Lielbritānijas. Līdzjutējiem bija lieliska izdevība trasē redzēt vienu no diviem labākajiem Baltijas XCO braucējiem no komandas ZZK Cēsis – Arni Pētersonu, kurš aizvada ļoti veiksmīgu sezonu gan Latvijā, gan arī pasaules mērogā. Pasaules kausā XCO disciplīnā pēc aizvadītajiem diviem posmiem Arnis Pētersons atrodas 30.vietā Elites grupā. Arī šajās sacensībās Arnis Pētersons izrāvās vadībā un pārliecinoši plūca laurus Elites grupā vīriešu konkurencē, aiz sevis otrajā vietā atstājot Ivanu Filatovu no Krievijas (sporta klubs «Scott-Nagornaya»), bet trešajā vietā vēl vienu Krievijas sportistu – Aleksandru Lomakinu (sporta klubs «Author»). Savukārt Elites grupā sieviešu konkurencē pirmo vietu ieņēma Mari Līsa Motusa no Igaunijas (sporta klubs «Haanja Rattaklubi»), otro atstājot savu tautieti – Janiku Loivu (sporta klubs «Erasoitja»), savukārt trešo vietu ieņēma Emīlija Benhama no Lielbritānijas (sporta klubs «Cannondale Girls»).

Junioru grupā vīriešu konkurencē spraigā cīņā pirmajā vietā ierindojās Karls Brents Premets no Igaunijas (klubs «Parnu Kalev Spordikool»), otro vietu ieņēma Artūrs Krasts no Latvijas («NN Sporta klubs»), bet trešo godalgoto vietu ieguva Jere Hara no Somijas (sporta klubs «ProMTB»). Junioru grupā sieviešu konkurencē pirmo vietu ieņēma vienīgā šīs grupas dalībniece – Aleksandra Ušakova no Krievijas (sporta klubs «Scott-Nagornaya»).

26 Foto
Sacensības ar kalnu divriteņiem «Sigulda Cup»

«Open» grupā pirmo vietu ieguva Aivars Dārznieks no Latvijas (klubs «Lizums»), otrajā vietā ierindojās Motus Tarmo no Igaunijas (sporta klubs «Haanja Rattaklubi»), bet trešais labākais bija Renārs Šarakovs no Latvijas (klubs «ebike/machine»).