Zaudējumu sezonas trešā «Grand Slam» turnīra - Vimbldonas čempionāta - pusfinālā ceturtdien piedzīvoja Aļona Ostapenko, kura ar 3-6, 3-6 piekāpās 2016. gada finālistei Angelikai Kerberei no Vācijas. Latvijas tenisa zvaigzne pieļāva 36 nepiespiestās kļūdas, kas liedza līdzvērtīgi spēkoties un cīnīties par iekļūšanu finālā. Kerberei tikai septiņas nepiespiestās kļūdas.

Ostapenko par pusfināla sasniegšanu nopelnīja 780 WTA ranga punktus, kas viņai ļaus nākamajā rangā pirmdien pakāpties pozīciju augstāk. Tāpat viņa nopelnīja 562 000 sterliņu mārciņu (635 929 eiro) lielu naudas balvu.

WTA rangā Ostapenko šobrīd ieņem 12. pozīciju, kamēr Kerbere ir 10. vietā. Iepriekš viņu ceļi kortā nebija krustojušies.

27 Foto
Vimbldonas čempionāts: Aļona Ostapenko - Angelika Kerbere

Latvijas tenisistei pirmais sets neizdevās kā cerēts, jo Ostapenko bija tikai viena breika iespēja, kas palika neizmantota.

Jau mača pirmajā geimā, kurā servēja Ostapenko, viņai nācās atspēlēt breikbumbu, kas tāpat kā piektajā geimā, kad Kerberei bija vēl viena breika iespēja, Latvijas tenisistei izdevās. Savukārt sestajā geimā jau Ostapenko bija vienas uzvarētas izspēles attālumā no breika, taču vāciete to atspēlēja.

Izšķirošais pirmajā setā bija septītais geims, kurā Kerbere beidzot spēja izmantot breikbumbu, pēc tam panākot arī 5-3 savā labā. Vēl reizi viņa Ostapenko servi lauza devītajā geimā, izmantojot pirmo setbumbu.

Ostapenko pirmajā setā neveicās ar pirmo servi, to izpildot ar 50% precizitāti, tāpat pieļaujot arī divas dubultkļūdas.

Savukārt otrā seta sākums Latvijas tenisistei bija vēl neveiksmīgāks, jo viņa nokļuva iedzinējos ar 0-3, pēc tam sestajā geimā vēl reizi zaudējot savu servi, nonākot bezdibeņa malā ar 1-5. Tiesa, tad Ostapenko spēja nedaudz saņemties, jo nākamajā geimā ar trešo breikbumbu, pa vidu atspēlējot arī vienu mačbumbu, spēja starpību samazināt, pēc tam panākot arī 3-5.

Arī devītajā geimā Ostapenko bija iespēja nobreikot Kerberi, kas ļautu atgriezties mačā, tomēr vāciete beigas nospēlēja bez kļūdām, ar otro mačbumbu panākot uzvaru mačā.

Jāpiebilst, ka līdz šai spēlei šā gada Vimbldonas turnīrā Ostapenko nebija zaudējusi nevienā setā.

Aļona Ostapenko - Angelika Kerbere 3-6, 3-6

21 gadu vecā Ostapenko pirmo reizi karjerā sasniedza Vimbldonas čempionāta pusfinālu.

Kerbere ceturtdaļfinālā ar rezultātu 6-3, 7-5 pārspēja talantīgo krievieti Darju Kasatkinu. Kamēr Latvijas pirmā rakete ar 7-5, 6-4 apspēlēja slovākieti Dominiku Cibulkovu.

25 Foto
Vimbldonas čempionāts: Aļona Ostapenko - Dominika Cibulkova

Kerbere otro reizi karjerā sasniedza Vimbldonas čempionāta finālu, jo 2016. gadā viņa zaudēja šo sacensību izšķirošajā cīņā, savukārt 2012. gadā apstājās pusfinālā. Tāpat vāciete, kura pasaules rangā ir desmitajā vietā, bet turnīrā izlikta ar 11. numuru, 2016. gadā triumfēja Austrālijas un ASV atklātajos čempionātos. Tieši tad viņa arī kļuva par planētas pirmo raketi, ar nelieliem pārtraukumiem šajā pozīcijā esot 34 nedēļas.

Kerbere finālā tiksies ar titulētās amerikānietes Serēnas Viljamsas un citas vācietes Jūlijas Gērgesas mača uzvarētāju.

Ostapenko Vimbldonas čempionātā līdz šim labākais sniegums padevās pērn, kad viņa, izcīnot četras uzvaras, sasniedza ceturtdaļfinālu, kurā piekāpās slavenajai amerikānietei Venusai Viljamsai, bet iepriekš viņa tikai reizi bija pārvarējusi pirmo kārtu. Vēl 2014. gadā Latvijas tenisiste triumfēja Vimbldonas čempionāta junioru turnīrā.

Zīmīgi, ka pērn Ostapenko līdz ceturtdaļfinālam aizspēlējās neilgi pēc tam, kad bija uzvarējusi Francijas atklātajā čempionātā. Tiesa, šogad viņa titulu neaizstāvēja, ciešot zaudējumu jau pirmajā kārtā.

Ostapenko pirms trim nedēļām piedalījās Īstbornas WTA «Premier» sērijas turnīrā, kas tenisistiem ierasti kalpo kā pēdējā sagatavošanās pirms Vimbldonas. Šajā turnīrā viņa aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Tiešraide
 • Spēle noslēgusies. Pārliecinošu uzvaru ar 6-3, 6-3 mačā svin Kerbere. 

 • Otrais sets

  Ostapenko 3-5 Kerbere

  Ostapenko uzvar otro geimu pēc kārtas un negrasās tik viegli atdot šo cīņu. 

 • Otrais sets

  Ostapenko 2-5 Kerbere

  Latvijas tenisiste atspēlēja vienu mačbumbu un turpina cīņu. Viņa lauza Kerberes servi. 

 • Otrais sets

  Ostapenko 1-5 Kerbere

  Diemžēl Ostapenko zaudē vēl vienu geimu pie savas serves un nokļūs pavisam sliktā situācijā. Kerbere ir ļoti tuvu no fināla. 

 • Otrais sets

  Ostapenko 1-4 Kerbere

 • Otrais sets

  Ostapenko 1-3 Kerbere

  Aļona uzvar pirmo geimu otrajā setā un atgriež intrigu mačā. Jāturpina tādā pašā garā. 

 • Otrais sets

  Ostapenko 0-3 Kerbere

  Kerbere lēniem solīšiem tuvojas finālam. Viņai jāizcīna uzvara vēl trijos geimos. 

 • Otrais sets

  Ostapenko 0-2 Kerbere

  Otrais sets Aļonai sācies neveiksmīgi. Viņa zaudēja savu servi un jau pašā sākumā atrodas zaudētājas lomā ar 0-2. 

 • Otrais sets

  Ostapenko 0-1 Kerbere

  Otro setu ar servi sāka Kerbere. Viņa izspēlēs pie savas serves izcīnīja uzvaru. 

 • Pirmais sets

  Ostapenko 3-6 Kerbere 

  Kerbere vēlreiz lauž Latvijas tenisa zvaigznes servi un uzvar pirmo setu ar 6-3. Šis Ostapenko ir pirmais zaudētais sets šajā turnīrā. 

 • Kerbere karjeras laikā ir izcīnījusi 11 WTA turnīru uzvarētājas titulus, no tiem pēdējo šī gada sākumā Sidnejā. Pēc tam viņa Austrālijas čempionātā tika arī līdz pusfinālam. Tāpat viņa turpinājumā spēlēja arī Dubaijas un Īstbornas turnīru pusfinālos, kur gan cieta zaudējumus. Vāciete ir 2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempione, finālā zaudējot Puertoriko tenisistei Monikai Pudžai.

 • Pirmais sets

  Ostapenko 3-5 Kerbere 

  Vāciete uzvar izspēlēs pie savas serves un nonāk viena uzvarēta geima attālumā līdz panākumam pirmajā setā. 

 • Pirmais sets

  Ostapenko 3-4 Kerbere 

  Kerbere izmanto vienīgo breikbumbu un lauž Ostapenko servi. Tas viņai izdevās ar trešo reizi. 

 • Pirmais sets

  Ostapenko 3-3 Kerbere 

  Teicami sesto geimu aizvadīja Ostapenko, kura ieguva vienu breikbumbu, taču to neizmantoja. Latvijas pārstāve pieļāva pāris muļķīgas kļūdas, bet iespējas panākt divu geimu pārsvaru bija. 

 • Pirmais sets

  Ostapenko 3-2 Kerbere 

  Arī piektajā geimā Kerberei bija viena breikbumba, bet Ostapenko to atspēlēja un joprojām sportistes nav zaudējušas izspēlēs pie savas serves. 

 • Pirmais sets

  Ostapenko 2-2 Kerbere 

  Vācijas sportiste bez problēmām uzvar izspēlēs pie savas serves. Ceturtajā geimā viņa nezaudēja ne punkta. 

 • Pirmais sets

  Ostapenko 2-1 Kerbere 

  Arī trešajā geimā Ostapeno servējot neklājās viegli. Kerbere divreiz panāca 40:40, taču savu servi mūsu tenisa zvaigzne nosargāja. 

 • Pirmais sets

  Ostapenko 1-1 Kerbere 

 • Pirmais sets

  Ostapenko 1-0 Kerbere 

  Lai arī Vācijas tenisiste pirmajā geimā pie Ostapenko serves ieguva vienu breikbumbu, Latvijas pārstāve servi prata nosargāt un maču sāka ar uzvarētu geimu. 

 • Spēle sākusies!