Latvijas vadošās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova svētdien Hantimansijskā nodrošināja uzvaru pārspēlēs par ceļazīmi uz Federāciju kausa («Fed Cup») pasaules otro grupu, ar 3-1 uzveicot Krieviju.

Sākot ar nākamo gadu, abas pasaules grupas, visticamāk, tiks apvienotas vienā lielā grupā, kurā būs planētas 16 labākās komandas, tajā skaitā arī Latvija.

Latvijas izlase iepriekšējo reizi no Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas izkļuva 1993.gadā un toreiz jau tajā pat gadā sacentās pasaules grupā starp 32 vienībām. Tad pirmajā kārtā Latvijas izlase ar Larisu Neilandi priekšgalā uzvarēja Beļģiju, bet otrajā ar 0-3 kapitulēja Nīderlandei.

1994.gadu Latvija jau uzsāka pasaules grupā, bet pirmajā kārtā piekāpās Austrālijai un pēc tam līdz šim allaž spēlēja Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā, otrajā un divus gadus pat trešajā grupā.

Svētdienas pirmajā vienspēlē Ostapenko ar rezultātu 7-5, 6-1 pārspēja Krievijas tenisisti Anastasiju Pavļučenkovu, savukārt otrajā vienspēlē Sevastova ar 6-2, 7-5 pieveica Jekaterinu Makarovu, nodrošinot Latvijas uzvaru ar 3-1.

Sevastova pirmajā setā spēlēja pārliecinoši, ceturtajā un astotajā geimā nobreikojot pretinieci. Otrā seta otrajā geimā Sevastova neizmantoja breikbumbu, turklāt pazaudēja daudz spēka, kā rezultātā zaudēja savu nākamo servi. Seta gaitā Latvijas tenisiste nonāca iedzinējos ar 2-4, taču septītajā geimā atspēlēja divas breikbumbas un atgriezās spēlē.

Desmitajā geimā, kurā Makarova servēja par uzvaru setā, Sevastova nobreikoja pretinieci un panāca izlīdzinājumu 5-5. Tāpat viņa lauza arī nākamo mājinieces servi un setā panāca 7-5, kas mačā un arī visā duelī atnesa Latvijai uzvaru.

Vēlāk dubultspēlē Diāna Marcinkēviča un Daniela Vismane ar 4-6, 2-6 piekāpās Vesņinai un Natālijai Vihļancevai, taču dueļa iznākumu tas neizšķīra.

1. vienspēle: Anastasija Sevastova (WTA 15.) - Anastasija Pavļučenkova (WTA 27.), rezultāts 3-6, 6-2, 4-6.

2. vienspēle: Aļona Ostapenko (WTA 5.) - Jekaterina Makarova (WTA 32.), rezultāts 7-5, 6-4

3. vienspēle: Aļona Ostapenko - Anastasija Pavļučenkova, rezultāts 7-5, 6-1

4. vienspēle: Anastasija Sevastova - Jekaterina Makarova, rezultāts 6-2, 7-5

dubultspēle: Diāna Marcinkēviča un Daniela Vismane - Jeļena Vesņina un Natālija Vihļanceva, rezultāts 4-6, 2-6.

Krievijas valstsvienībai šajā duelī nepalīdz valsts pirmā rakete Darja Kasatkina, kura rangā atrodas 14.vietā. Tāpat nav pieredzējušās Svetlanas Kuzņecovas un slavenās Marijas Šarapovas, kuras rangā ir attiecīgi 28. un 42.pozīcijā.

12 Foto
Federāciju kauss: Latvija - Krievija
Tiešraide
  • Sevastova uzvar otro setu ar 7-5, savukārt Latvija pārspēj Krieviju visā duelī ar 3-1.

• Uzvara!

• Makarova pieļauj divas dubultkļūdas, tikmēr Sevastova panāk neizšķirtu 5-5 otrajā setā.

• Makarova labāk aizvada otro setu, atrodoties 5-4 vadībā.

• Sevastova atrodas zaudētājas lomā ar 2-4 otrajā setā.

• Otrā seta sākumā Sevastova nokļuvusi iedinējos ar 1-2.

• Sevastova uzvar pirmo setu ar rezultātu 6-2.

Pēdējos trijos geimos Latvijas tenisiste zaudēja tikai vienā izspēlē.

• Sevastova perfekti nospēlē pie savas serves, nezaudējot nevienu izspēli.

Latvijas tenisiste vadībā pirmajā setā ar rezultātu 5-2.

• Sevastova iegūst 4-1 pārsvaru, taču zaudē nākamo geimu.

• Sevastova izvirzās 3-1 vadībā pirmajā setā.

• Abas tenisistes uzvar geimu pie savas serves. Rezultāts 1-1.

• Spēle ir sākusies!

• Sevastova un Makarova savā starpā mērojušās spēkiem trīs reizes, visos mačos uzvarot Krievijas tenisistei.

Pēdējā savstarpējā cīņa bija šogad Dubaijas WTA «Premier» turnīra pirmajā kārtā, kurā Sevastova zaudēja ar 6-3, 6-7 (9:11), 3-6.

Zīmīgi, ka visi trīs mači ir notikuši uz cietā seguma laukumiem, bet Hantimansijskā tiek spēlēts uz māla seguma.

• Aptuveni pēc 10 minūtēm varētu sākties otrais mačs, kurā Anastasija Sevastova spēkosies ar Jekaterinu Makarovu.

• Līdz ar to Ostapnko uzvarējusi visā mačā ar 7-5, 6-1, izvirzot Latvijas izlasi 2-1 duelī pret Krieviju.

• Kaut arī nākas krietni nopūlēties, Ostapenko uzvar otro setu ar 6-1.

• Pēdējos trijos geimos Ostapenko zaudējusi tikai vienu izspēli.

Latvijas tenisiste pārliecinoši vadībā ar 5-0.

• Ostapeko turpina dominēt. Izdevies uzvarēt jau 8 geimus pēc kārtas.

Latvijas tenisistei 4-0 pārsvars otrajā setā.

• Ostapenko perfekti nospēlē trešo geimu, nezaudējot nevienu izspēli pie savas serves.

Latvijas tenisiste 3-0 vadībā otrajā setā.

• Grūtā cīņā Ostapenko iegūst 2-0 pārsvaru otrajā setā.

• Ostapenko atspēlējas no 15:40 un uzvar otrā seta pirmo geimu pie savas serves.

• Ostapenko uzvar pirmo setu ar rezultātu 7-5.

• Ostapenko uzvar 3. geimu pēc kārtas. Šajos 3 geimos katrā viņa zaudējusi tikai vienu izspēli.

Latvijas tenisiste pārņēmusi vadību pirmajā setā. Rezultāts 6-5.

• Lieliski! Ostapenko sakauj pretinieci 10. geimā, panākot neizšķirtu 5-5.

• Ostapenko pārliecinoši uzvar geimu pie savas serves, panākot rezultātu 4-5.

• Daži neveiksmīgi momenti noveduši pie rezultāta 3-5.

• Pēc diviem zaudētiem geimiem Ostapenko uzvar pie savas serves, neaudējot nevienu izspēli. Rezultāts 3-4.

• Ostapenko zaudē visas izspēles pie pretinieces izspēles. Rezultāts 2-4.

• Ostapenko atspēlē divas breikbumbas, taču galā zaudē 5. giemu.

Latvijas tenisiste nokļuvusi iedzinējos ar rezultātu 2-3.

• Pavļučenkova vēlreiz panāk neizšķirtu. Rezultāts 2-2.

• Arī Ostapenko nospēlē perfekti pie savas serves, tādējādi atgūstot vadību mačā.

Rezultāts 2-1 pirmajā setā par labu Latvijas tenisistei.

• Pavļučenkova nezaudē nevienu izspēli pie savas serves, panākot neizšķirtu 1-1.

• Ostapenko ar eisu jeb neatsitamo servi noslēdz pirmo geimu.

Latvijas tenisiste izvirzās 1-0 vadībā pirmajā setā.

• Spēle ir sākusies! Pirmā servē Ostapenko.

• Ostapenko līdz šim ar Pavļučenkovu tikusies vienu reizi, kad 2016.gada Birmingemas WTA turnīra pirmajā kārtā uz zāles seguma ar 7-6 (7:2), 6:1 uzvarēja Latvijas tenisiste.

• Tenisistes uznākušas uz laukuma. Notiks iesildīšanās un pēc brīža varēs sākties dienas pirmā cīņa.