Pēc triumfa Dienvidkorejas pilsētas Seulas WTA «International» sērijas turnīrā Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Aļona Otapenko pauda cerību atgriezties tur arī nākamgad aizstāvēt iegūto trofeju, kā arī priecājās redzēt latviešu līdzjutējus.

Ar pirmo numuru izliktā Ostapenko svētdien Seulas turnīra finālā ar 6-7 (5:7), 6-1, 6-4 uzvarēja brazīlieti Beatrīsu Adadžu-Maju.

Līdz ar to Ostapenko tikusi pie otrā titula karjerā. Viņas pirmais bija šīs vasaras sākumā, kad viņa triumfēja prestižajā Francijas atklātajā čempionātā.

«Esmu ļoti priecīga tikt pie otrā titula karjera. Izbaudīju spēli šeit, paldies arī Latvijas līdzjutējiem, kuri ieradās. Brīnišķīgi redzēt šeit valsts karogus. Izbaudīju laiku šeit, arī Adadža-Maja šajā turnīrā demonstrēja lielisku sniegumu, Cerams, arī nākamgad būšu šeit un iegūšu vēl titulus,» pauda Ostapenko.

«Šī i mana pirmā reize Dienvidkorejā. Man vēl nav bijusi iespēja apskatīt Seulu, bet ceru šāda izdevība būs šodien,» izteicās Ostapenko, kura finālā izmantoja visas septiņas breikbumbas.

Nākamajā nedēļā Ostapenko piedalīsies Uhaņas WTA «Premier» sērijas turnīrā, kurā būs izlikta ar astoto numuru, kas dos brīvu pirmo kārtu.

Tikmēr apmierināta ar šo turnīru bija arī pasaules ranga 71.vietas īpašniece Adadža-Maja, kura pēc iekļūšanas finālā pirmo reizi ielauzīsies starp planētas 60 labākajām tenisistēm.

«Šī nedēļa man bija ļoti veiksmīga. Pirmo reizi spēlēju šajā turnīrā, atmosfēra bija lieliska. Mačs pret Ostapenko bija ļoti sīvs, viņa ir ļoti laba spēlētāja, kas aizvadījusi labu sezonu. Pazīstu viņu jau kopš junioru vecuma,» sacīja brazīliete. «Ir grūti spēlēt, kad abas tenisistes cīnās agresīvi. Šī man ir laba pieredze nākamajiem turnīriem.»

Par uzvaru Seulas turnīrā Ostapenko nopelnījusi 280 WTA ranga punktus, un viņa nākamajā nedēļā pakāpsies uz septīto vietu šogad nopelnīto punktu ieskaitē, tuvojoties dalībai sezonas noslēguma turnīrā.