Igaunijas tenisiste Anete Kontaveita svētdien Nīderlandē triumfēja Hertogenbošas WTA «International» sērijas turnīrā, tiekot pie pirmā augstākā līmeņa titula karjerā.

Fināla cīņā pašlaik WTA ranga 49.vietā esošā Kontaveita ar rezultātu 6-2, 6-3 sagrāva krievieti Natāliju Vihļancevu.

«Domāju, ka aizvadīju lielisku maču,» pēc titula iegūšanas pauda igauniete, kura iepriekš šosezon zaudēja finālā turnīrā Šveices pilsētā Bīlē.

Turnīra gaitā Kontaveita aizvadīja trīs trīs setu cīņas, pirmajā kārtā uzveicot ar astoto numuru izlikto čehieti Kristīnu Plīškovu, bet pusfinālā arī sacensību septīto raketi Ļesju Curenko no Ukrainas.

Fināla pirmajā setā Kontaveita ātri izvirzījās vadībā ar 4-1, turpinājumā droši triumfējot, bet otrā seta ievadā krieviete vispirms bija priekšā ar 3-1, tomēr turpinājumā palika bez uzvarētiem punktiem.

Vihļancevai šis bija pirmais WTA fināls karjerā. Pašlaik WTA ranga 74.pozīcijā esošā krieviete pēc turnīra atklāja, ka abām sportistēm arī iepriekš bijusi saistība - 2013.gadā Vihaļceva Maskavā spēlēja pirmoreiz spēlēja ITF 25 000 sērijas turnīros, bet Kontaveita tieši tad ieguva savu pirmo tāda līmeņa titulu.

«Varbūt man ir potenciāls, bet šobrīd esmu šādā līmenī,» sevi ar igaunieti salīdzināja 20 gadus vecā krieviete.

Iepriekšējo reizi kādu WTA titulu Igaunijas tenisistes bija ieguvušas 2013.gadā Briselē, kad to paveica Kaija Kanepi. Nākamajā nedēļā Kontaveita WTA rangā sasniegs 36.vietu, kas būs karjeras rekords, bet īpaši iespaidīgi izskatīsies šī gada punktu rangs, jo tur labāko divdesmitniekā būs trīs Baltijas tenisistes - Aļona Ostapenko, Anastasija Sevastova un Kontaveita.