Divi pozitīvie dopinga testi Phjončhanas olimpiskajās spēlēs parāda, ka Krievijas sportisti «nav sapratuši ziņu», uzskata ASV biatlonists Levels Beilijs.

Valsts izveidotas un atbalstītas dopinga sistēmas dēļ Phjončhanas olimpiskajās spēlēs nevar startēt Krievijas komanda, jo Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) diskvalificējusi Krievijas Olimpisko komiteju. Sacensībās piedalās vairāk nekā 150 «Olimpiskie sportisti no Krievijas», kuri bija saņēmuši īpašu atļauju kā «tīri» atlēti, tomēr arī viņu vidū Phjončhanā bijuši jau divi pozitīvi dopinga gadījumi.

«Pēc visa, kas noticis, viņi joprojām acīmredzami pārkāpj robežas un krāpjas. Tā nav daļa no olimpiskajām spēlēm,» piektdien izteicās Beilijs.

Olimpisko spēļu laikā kērlingista Aleksandra Krušeļņicka organismā atrasts aizliegtais meldonijs, līdz ar to viņš un Aleksandra Brizgalova zaudēja savas izcīnītās bronzas medaļas jaukto pāru sacensībās. Savukārt piektdien kļuva zināms, ka pozitīvas dopinga analīzes bijušas arī bobsleja pilotei Nadeždai Sergejevai.

«Ja neizmantosim preventīvus līdzekļus, redzēsim to arī visās nākamajās olimpiskajās spēlēs, jo šis aizliegums nav bijis pietiekams, lai Krievija nekrāptos,» pauda Beilijs. «Viņi turpinās krāpties, līdz tiks saņemts pietiekami spēcīgs sods.»

Paredzams, ka sestdien SOK pieņems lēmumu par «daļēju vai pilnīgu» Krievijas diskvalifikācijas atcelšanu. Tomēr divi dopinga gadījumi ievērojami mazinājuši iespēju, ka sportisti olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā varēs soļot zem šīs valsts karoga.