Olimpisko sportistu no Krievijas (OAR) sieviešu hokeja izlases uzbrucēja Anna Šohina par speršanu Somijas valstsvienības spēlētājai saņēmusi divu spēļu diskvalifikāciju, vēsta Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF).

Trešdien olimpisko spēļu bronzas finālā Somija ar 3:2 pārspēja OAR.

Pēc mača finālsvilpes Somijas izlases hokejiste Minnamari Tuminena devās uz saviem vārtiem svinēt komandas uzvaru, kamēr Šohina ar labo kāju centās iespert pretiniecei.

Mača tiesneši Šohinai par pārkāpumu piesprieda 25 minūšu sodu.

«IIHF Disciplinārlietu komisija noteica, ka viņas kustība ar kāju bija tīšs mēģinājums spert pretiniecei, lai gan nebija nodoma viņu savainot,» teikts IIHF paziņojumā.

IIHF lēmusi, ka Šohina nevarēs spēlēt pirmos divus mačus 2019.gada pasaules čempionātā. Kā zināms, kopš 2014.gada olimpiskajos gados netiek aizvadīti pasaules čempionāti sievietēm.

ASV izlases hokejistes ceturtdien Phjončhanas olimpisko spēļu dāmu turnīra finālā dramatiskā cīņā pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 3:2 (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0) pārspēja Kanādas izlasi, gāžot pretinieces no olimpisko čempioņu troņa.

ASV hokejistes par olimpiskajām čempionēm kļuva pēc 20 gadu pārtraukuma, atkārtojot 1998.gadā Nagano gūto panākumu, kad hokejistes Olimpiādē medaļas dalīja pirmo reizi. Savukārt nākamajās četrās spēlēs allaž uzvarēja Kanādas izlase, trīs no šīm reizēm finālā pārspējot amerikānietes.