Pasaules čempionāta pusfinālā ceturtdien Dānijā (Kopenhāgena) iekļuva Kanādas hokeja izlase, kas ceturtdaļfinālā ar rezultātu 5:4 (1:0, 1:2, 2:2, 1:0) papildlaikā pieveica Krievijas valstsvienību. Par labāko spēlētāju uzvarētājiem atzina Braienu Ņūdžentsu-Hopkinsu.

Kanādas hokejisti pasaules čempionāta pusfinālu sasnieguši ceturto gadu pēc kārtas.

Šajā cīņā pirmajā trešdaļā, kad Kanāda spēlēja vairākumā, Koltons Pareiko ar spēcīgu metienu izvirzīja savu komandu vadībā. Pirmās 20 minūtes beidzās ar minimālu kanādiešu pārsvaru, bet spēles otrajā trešdaļā Kanādas valstsvienība realizēja vēl vienu vairākumu, kad neviena nepiesegts ar precīzu metienu izcēlās Raiens Ņūdžents-Hopkinss, panākdams 2:0.

Pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem Krievijas valstsvienība visai ātri atspēlējās. Pirmo precīzo metienu, atrodoties netālu no vārtiem, izpildīja Iļja Mikejevs, bet pēc nepilnām piecām minūtēm, kad ripa aizslīdēja garām vairākiem kanādiešiem, līdzīgus vārtus guva Aleksandrs Barabanovs.

29 Foto
Pasaules hokeja čempionāts: Kanāda - Krievija

Trešajā trešdaļā Kails Turiss vēlreiz izvirzīja Kanādu vadībā, bet Sergejs Andronovs pēc neilga brīža ripu vārtos raidīja no sarežģītas pozīcijas, panākot izlīdzinājumu 3:3. Tomēr kanādiešiem atkal izdevās panākt vadību pēc Pjēra Dubuā metiena no tuvas distances. Krievijas valstsvienība gan atkal atspēlējās, jo ar neērto nūjas pusi ripu precīzi mērķī raidīja Artjoms Aņisimovs, vārtos neveiksmīgi nospēlējot kanādiešu vārtsargam Dārsijam Kemperam.

Spēles izskaņā kanādieši aktīvi uzbruka, taču nodrošināt uzvaru pamatlaikā nespēja. Līdz ar to cīņa turpinājās papildlaikā. Tajā Krievijas izlasi mazākumā atstāja Kirils Kaprizovs, kas ļāva Kanādai spēlēt četratā pret trijiem. Kanādiešiem izdevās izmantot vairākumu, kad pēc Konora Makdeivida piespēles ripu vārtos pāradresēja Raiens O'Railijs, nodrošinot Kanādai dalību pusfinālā.

Kanāda - Krievija 5:4 (1:0, 1:2, 2:2, 1:0)

Vārtu guvēji: 1:0 Koltons Pareiko (Makdeivids, Eberle) (4:45, vair.), 2:0 Braiens Ņūdžents-Hopkinss (Makdeivids, Pareiko) (31:51, vair.), 2:1 Iļja Mihejevs (Aņisimovs, Zaicevs) (32:53), 2:2 Aleksandrs Barabanovs (Dadonovs) (37:32), 3:2 Kails Turiss (Švarcs) (47:11), 3:3 Sergejs Andronovs (Zaicevs, Sošņikovs) (48:44), 4:3 Pjērs Liks Dibuā (Džosts) (52:36), 4:4 Artjoms Aņisimovs (Grigorenko, Zaicevs) (54:34), 5:4 Raiens O'Railijs (64:57).

Citā ceturtdaļfināla spēlē ASV ar 3:2 pieveica Čehiju.

Vakarā (plkst. 21.15) Boba Hārtlija vadītā Latvijas izlase spēlēs ar spēcīgo Zviedriju, kamēr Somijas hokejisti tiksies ar Šveices valstsvienību.

Krievijas komanda A grupas kopvērtējumā ierindojās otrajā vietā, bet Kanāda B grupā ieņēma trešo pozīciju. Abas komandas septiņos mačos izcīnīja pa piecām uzvarām.

Turnīrā startējošās 16 komandas bija sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantēja septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilga līdz 15. maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpina cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas (Baltkrievija un Dienvidkoreja) spiestas pamest augstāko divīziju.

To vietā nākamajā gadā nāks Lielbritānija, kas labāko grupā atgriezīsies pēc 24 gadu pārtraukuma, un Itālija, kas ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.

Tiešraide
  • Vārti! 5:4. Kanāda iekļūst pusfinālā. Uzvaru no vārtu priekšas kanādiešiem atnes Raiens O'Railijs.

• Papildlaika trešajā minūtē Kirils Kaprizovs pārkāpj noteikumus, atstājot Krievijas izlasi mazākumā.

• Sācies 10 minūšu pagarinājums. Komandas spēlē formātā četri pret četriem.

• Sekos papildlaiks. Pēc nospēlētām 60 minūtēm rezultāts ir 4:4.

• Vārti! 4:4. Artjoms Aņisimovs no asa leņķa pārspēj Dārsiju Kemperu un vēlreiz panāk izlīdzinājumu. Neveiksmīgi spēlēja Kanāda izlases vārtsargs, kurš nebija piesedzis tuvo vārtu stūri.

• Vārti! 4:3. Kanāda vēlreiz atgūst vadību. Krievijas hokejistu kļūdu izmanto Pjērs Liks Dibuā, kurš bija pirmais pie Igora Šestjorkina atsistās ripas un ar atkārtotu metienu to ieraidīja vārtos.

• Savainojumā iedzīvojies Kanādas izlases uzbrucējs Džeidens Švarcs, kurš devās uz ģērbtuvēm.

• Vārti! 3:3. Krievija ātri panāk izlīdzinājumu. Pēc izdarīta metiena no asa leņķa, ripa atsitās pret Sergeja Andronova nūju un ielidoja tālajā vārtu stūrī. Līdz ar to rezultāts kļuva neizšķirts.

• Vārti! 3:2. Kanāda atgūst vadību. Krievijas izlase iekrita aizsardzībā, Kanāda teicami nospēlēja pretuzbrukumā. Pēc lieliskas partera piespēles savus pirmos vārtus turnīrā guva Kails Turiss, kurš ripu Igora Šestjorkina vārtos iemeta starp viņa kājsargiem.

• Iniciatīva kanādiešiem. Taustāmu rezultātu gan pagaidām tas nedod.

• Sācies trešais periods.

• Otrā trešdaļa noslēgusies. Pēc nospēlētām 40 minūtēm rezultāts ir neizšķirts 2:2.

• Vārti! 2:2. Krievija panāk izlīdzinājumu. Apjukumu pie pretinieka vārtiem izmantoja Aleksandrs Barabanovs, kurš ar negaidītu metienu guva savai komandai otros vārtus.

• Krievijas valstsvienības vairākuma laikā vairāk ripu kontrolēja kanādieši.

• Vārti! 2:1. Kanādas komandas prieki nebija ilgi. Savu iespēju no vārtu priekšās izmantoja Iļja Mihejevs, tādējādi atjaunojot vienu vārtu starpību.

• Vārti! 2:0. Kanāda izmanto iespēju vairākumā. Pēc teicamas Konora Makdeivida piespēles savus piektos vārtus turnīrā guva Braiens Ņūdžents-Hopkinss. Ripa trāpīja pa tuvo vārtu stabiņu un nonāca vārtu tiklā.

• Divu minūšu noraidījumu saņēmis Sergejs Andronovs. Vēl viena iespēja Kanādai palielināt savu pārsvaru.

• Visi krievu hokejistu centieni panākt izlīdzinājumu atduras pret Kanādas izlases aizsardzību. Aizvien iniciatīva pieder kanādiešiem.

• Teicama iespēja Braienam Ņūdžentsam-Hopkinsam. Ripa nonāca uz vārtu līnijas, bet pilnībā to nešķērsoja.

• Sācies otrais periods!

• Pirmā trešdaļa noslēgusies. Ar 1:0 vadībā atrodas Kanādas komanda.

• Ievērojami labāk spēlē Kanādas hokejisti. Viņi vairāk kontrolē ripu un veikuši jau 11 metienus pa Krievijas komandas vārtiem, uz ko sāncenši atbildējuši vien ar trim raidījumiem.

• Krievijas komandā skaitliskā pārsvara pārkāpums. Vēl viena iespēja Kanādai dubultot rezultātu.

• Kanādiešu uzbrucējs Bo Horvats bija tuvu otrajam vārtu guvumam Kanādai, bet veiksme šoreiz bija Krievijas pusē.

• Tikmēr kļuvis zināms, ka pazīstamais krievu uzbrucējs Vadims Šipačovs pievienojies Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandai Maskavas «Dinamo», ko nākamajā sezonā pārstāvēs arī latvietis Miks Indrašis.

Līgums ar uzbrucēju noslēgts uz diviem gadiem, bet viņa alga par vienu sezonu tiek lēsta nepilnu divu miljonu eiro apmērā.

• Vārti! 1:0. Kanādas izlase piektajā minūtē realizē skaitlisko vairākumu. Ar spēcīgu metienu Igoru Šestjorkinu pārspēja Koltons Pareiko, kuram asistēja Konors Makdeivids un Džordans Eberle. Kanādai līdz vairākuma beigām bija atlikušas vien 10 sekundes.

• Kanādas izlase iegūst tiesības spēlēt skaitliskajā vairākumā.

• Jau pirmajā minūtē Bufalo «Sabres» pārstāvošais Raiens O'Railijs varēja atklāt mača rezultātu. Krievijas komandu glāba Igors Šestjorkins.