Pasaules hokeja čempionātā Dānijā šodien rit 11. spēļu diena. Dienas pirmajā spēlē Kopenhāgenā (A grupa) Krievija ar 4:0 apspēlēja Slovākijas hokejistus. Citā spēlē Herningā (B grupa) Norvēģija ar 3:0 pieveica Dienvidkoreju, kas līdz ar to atstās elites divīziju.

Informācija tiek papildināta...

Vakarā pl. 21.15 Herningā Latvija tiksies ar zvaigžņoto Kanādu, bet Dānijas galvaspilsētā Čehija spēlēs pret Austriju.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 15.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

To vietā nākamajā gadā nāks Lielbritānija, kas labāko grupā atgriezīsies pēc 24 gadu pārtraukuma, un Itālija, kas ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.

Pasaules čempionātu vēsturē zelta medaļām bagātākā ir Krievijas izlase (iepriekš - PSRS), kas medaļas kaklā kārusi 46 reizes - 27 zelta, desmit sudraba un deviņas bronzas. Hokeja dzimtenes Kanādas pārstāvji iekrājuši 49 medaļas (26 zelta, 14 sudraba un deviņas bronzas), bet trešajā vietā ar 46 godalgām atrodas Čehija (agrāk - Čehoslovākija), kas izcīnījusi 12 zelta, 13 bronzas un 21 bronzas medaļu.

36 Foto
Fanu zona pasaules čempionātā hokejā

Pērn pasaules čempionāta finālā Zviedrijas izlase pēcspēles metienos ar 2:1 uzvarēja Kanādas izlasi, savukārt bronzu ieguva Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievija, kura 2014.gadā kļuva par čempioni, 2015.gadā palika otrā, bet 2016.gadā arī bija trešā, līdz ar to godalgas ir izcīnījusi četros čempionātos pēc kārtas.

Kopš 1993.gada, kad PSRS un Čehoslovākijas vairs nebija uz pasaules kartes, līdz pat 2013.gadam pie medaļām pasaules čempionātos tikušas tikai septiņas valstis - Kanāda, ASV, Krievija, Zviedrija, Somija, Čehija un Slovākija -, taču tad šo kārtību izjauca Šveice, kas bija otrā.

Tiešraide
  • Vakarā (pl. 21.15) Latvija spēkosies ar Kanādu, bet otrajā mačā Čehija spēlēs pret Austriju.

• Norvēģijas izlase gūst panākumu ar 3:0. Tas nozīmē, ka Dienvidkoreja atstāj elites divīziju.

• Krievija svin uzvaru ar 4:0.

• Vārti! 4:0. Krievijas komanda gūst vēl vienus vārtus. Pēc Barabanova piespēles tukšos vārtos ripu raida Iļja Mihejevs.

• Vārti! 3:0. Trešos vārtus gūst arī Krievijas hokejisti. Vārtu guvējiem pievienojas Maksim Šalunovs.

• Vārti! 3:0. Norvēģija gūst vēl vienus vārtus. Ar precīzu metienu vairākumā izcēlās Jonas Holoss.

• Krievijas un Slovākijas mača duelī pamatlaikā atlicis spēlēt divas minūtes.

• Tikmēr neilgi pirms Dānijā notiekošās pasaules čempionāta spēles pret zvaigžņoto Kanādas hokeja izlasi Latvijas sastāvā pieteikts aizsargs Edgars Siksna.

Pēc tam, kad savainojumā sestdienas spēlē pret Vāciju iedzīvojās aizsargs Uvis Balinskis, aktuāls kļuva jautājums, kurš no līdzpaņemtajiem uz Dāniju tiks iekļauts izlases pieteikumā - Siksna vai uzbrucējs Gunārs Skvorcovs.

Nedaudz vairāk nekā divas stundas pirms mača ar Kanādu, kas paredzēts plkst.21.15 pēc Latvijas laika izlases pieteikumā atrodams Siksnas vārds. Pašlaik 25 gadus vecais aizsargs iepriekšējos trīs gadus pavadījis Krievijas Augstākās līgas (VHL) komandā Karagandas «Sarjarka», kur aizvadītajā sezonā regulārajā čempionātā 42 spēlēs guva divus vārtus un veica 15 rezultatīvas piespēles, kamēr izslēgšanas turnīrā viņam septiņos mačos divi vārti un divas rezultatīvas piespēles.

• Vārti! 2:0. Norvēģija izmanto savu iespēju Herningā mačā pret Dienvidkoreju. Trešās trešdaļas 7. minūtē norvēģiem dubultu pārsvaru panāk Tomass Valkvē Olsens.

• Pēc otrās trešdaļas:

Krievija - Slovākija 2:0

Norvēģija - Dienvidkoreja 1:0

• Gan Herningā, gan Kopenhāgenā mačos aizvadītas 30 minūtes. Norvēģija joprojām 1:0 vadībā pret pastarīti Dienvidkoreju, bet Krievija 2:0 priekšā cīņā ar Slovākiju.

• Krievijas valstsvienība pa slovāku vārtiem pirmajā trešdaļā izdarīja 17 metienus, kamēr Slovākijas hokejisti pretinieku cietoksni apdraudēja vien divreiz.

• Pēc pirmās trešdaļas:

• Vārti! 2:0. Pēc lieliskas Pāvela Dacjuka piespēles Krievijas izlasei otros vārtus guva Ņikita Gusevs, kuram tas ir pirmais vārtu guvums šajā turnīrā. Ripu viņš trieca tālajā vārtu stūrī.

• Vārti! 1:0. Norvēģija izvirzās vadībā cīņā pret Dienvidkoreju. To 14. minūtē vairākumā paveica Tobiass Lindstrēms.

• Vārti! 1:0. Krievijas izlase atklāj rezultātu. Ar metienu no neērtās puses pretinieku vārtsargu pārspēja Maksims Mamins.

• Lai Slovākijas izlase saglabātu cerības iekļūt ceturtdaļfinālā, tai šajā mačā jāizcīna uzvara.

• Spēlē ar Slovākiju iniciatīva pieder Krievijas hokejistiem. Vienā no epizodēm Pāvela Dacjuka mestā ripa norībināja vārtu pārliktni.