Latvijas hokeja izlase, turpinot gatavošanos pasaules čempionātam, ceturtdien «Arēnā Rīga» ar rezultātu 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:1) papildlaikā piekāpās Šveices valstsvienībai. Pirms šī mača tika iemūžināts leģendārā vārtsarga Artūra Irbes numurs.

Latvijas hokejistiem šajā pavasarī šī bija jau septītā neveiksme pēc kārtas, pagaidām pie uzvarām pārbaudes mačos netiekot.

Latvijas izlases labā vārtus guva Andris Džeriņš, savukārt trešajā periodā Latvijai nācās veikt piespipedu vārtsargu maiņu, jo traumu guva Kristers Gudļevskis, viņa vietu vārtos ieņemot Uldim Čalpam.

Gudļevskis uzreiz devās uz ģērbtuvēm, taču pirmā informācija liecina, ka viņš nav guvis nopietnu savainojumu.

Pēc vārtsargu maiņas pretinieki drīz vien panāca izlīdzinājumu, pēc tam papildlaikā arī izraujot uzvaru.

Pirms spēles notika īpaša un sirsnīga ceremonija, kurā tika iemūžināts leģendārā vārtsarga Artūra Irbes krekls ar 1.numuru. Ar šo numuru izlasē līdz ar to neviens vairs nespēlēs.

Spēle kopumā bija ļoti līdzīga, rezultātu pirmajā periodā atklājot Džeriņam, kuram šī bija pirmajā pārbaudes spēle pirms šī pasaules čempionāta. Viņš spēles sestajā minūtē bija izveicīgākais vārtu priekšā, no neērtās nūjas puses pārspējot šveiciešu vārtsargu Leonardo Dženoni.

Turpinājumā Latvijas izlase divas minūtes palika lielajā skaitliskajā mazākumā, taču rezultāts nemainījās, lieliski spēlējot arī Gudļevskim.

Vadību mājiniekiem izdevās saglabāt arī otrajā trešdaļā, kurā lieliska iespēja bija Frenkam Razgalam, taču viņš, apspēlējot divus pretiniekus un nonākot pret viesu vārtsargu, vārtus neguva. Tāpat darba netrūka Gudļevskim, taču rezultāts nemainījās.

Situācija mainījās trešā perioda piektajā minūtē, kad pēc viena no šveiciešu uzbrukumiem uz ledus palika Gudļevskis, kurš pēc tam uzreiz devās uz ģērbtuvēm. Viņa vietu ieņēma Čalpa, kuru 48.minūtē ar metienu no zilās līnijas pārspēja Kilians Motē.

Turpinājumā rezultāts nemainījās, Razgalam pēdējā minūtē trāpot pa Šveices izlases vārtu stabu. Savukārt pagarinājumā Latvijas izlase divas reizes iekrita pretuzbrukumos, otrajā no tiem Demjenam Riatam gūstot uzvaras vārtus.

Pēc mača tika aizvadīta arī «bullīšu» sērija, kurā ar 2:1 uzvarēja Latvija, abus vārtus iemetot Rodrigo Ābolam.

Šveices komandas rindās mačam pret Latviju pieteikti galvenokārt spēlētāji no vietējās līgas komandām. Vienīgais Nacionālās hokeja līgas (NHL) pārstāvis ir vārtsargs Reto Berra, bet trīs spēlētāji ir no Amerikas Hokeja līgas (AHL), no kuriem visi ir Latvijas hokejistu komandas biedri.

Jonass Sīgentalers šosezon spēlēja kopā ar Kristoferu Binduli Hēršijas «Bears» komandā, Noā Rods bija komandas biedrs Rūdolfam Balceram Sanhosē «Barracuda» vienībā, kamēr Kalvins Tirkaufs bija Klīvlendas «Monsters» rindās kopā ar Edmundu Matīsu Kivlenieku. Tiesa, neviens no šīs trijotnes šodien nestāsies pretī saviem komandas biedriem, jo Bindulis savainojuma dēļ neturpina cīņu par vietu izlasē, Balceram vēl ir mači AHL izslēgšanas turnīrā, bet Kivlenieks tikai ceturtdien atgriezās Ziemeļamerikas, taču maču jau vēroja klātienē no tribīnēm.

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas valstsvienība līdz šim aizvadītajās sešās pārbaudes spēlēs piedzīvojusi tikai zaudējumus. Vispirms viesos ar 2:3 un 2:6 tika zaudēts Norvēģijai, bet vēlāk sekoja bezvārtu neveiksmes savā laukumā ar 0:3 un 0:5 pret Somijas izlasi, savukārt aizvadītajā nedēļā divas reizes ar vienādu 1:4 viesos tika zaudēts Slovākijai.

Piektdien plkst. 19.30 abas izlases tiksies atkārtoti, bet gatavošanās pasaules čempionātam tiks noslēgta 1.maijā ar spēli pret Kanādu.

Veselības problēmu dēļ Latvijas izlasē šajā pavasarī nebūs iepriekšējo trīs gadu komandas kapteiņa Kaspara Daugaviņa, kuram veikta rokas operācija. Tāpat komandas sastāvā nebūs uzbrucēju Laura Dārziņa, Zemgus Girgensona un Jāņa Sprukta, kā arī vārtsargi Ivars Punnenovs un Jānis Kalniņš. Tāpat sagaidāms, ka pasaules čempionātā nevarēs palīdzēt arī aizsargs Artūrs Kulda.

Iepriekš arī bija skaidrs, ka uz izlasi netiks aicināts aizsargs Oskars Bārtulis.

Savainojuma dēļ Latvijas hokeja izlasei šajā pavasarī nevarēs palīdzēt arī aizsargs Bindulis, kā arī no otrdienas ar komandu vairs netrenējas uzbrucējs Renārs Krastenbergs un vārtsargs Māris Jučers

Pasaules čempionātā, kas sāksies 4.maijā, Latvijas izlase Herningā spēlēs vienā grupā ar Kanādu, Somiju, ASV, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Dienvidkoreju. Četras labākās komandas tiks ceturtdaļfinālā.

34 Foto
Pārbaudes spēle hokejā: Latvija - Šveice
Tiešraide
  • Abas komandas rīt plkst. 19.30 vēlreiz spēkosies savā starpā.

• Latvijas izlases rindās par labāko spēlētāju šajā mačā atzīts Kristaps Zīle. Balvu pasniedz Artūrs Irbe.

• Ābols skaisti iemet ripu vārtos tieši zem pārlikņa ar nūjas neērto pusi.

Latvijas izlasei zaudējums papildlaikā, taču uzvara simboliskajā pēcspēles metienu sērijā.

• Indrašis nerealizē arī savu otro «bullīti».

• Rodrigo Ābols realizē pēcspēles metienu!

• Čalpa noķer ripu ar kājsargiem, taču pēc tam Miks Indrašis netrāpa «bullīti».

• Čalpa nosargā vārtus, bet turpinājumā Roberts Bukarts nerealizē savu metienu.

• Papildlaiks noslēdzies, taču tā beigās Šveicieši izrauj uzvaru ar 2:1, tomēr sekos arī simboliska pēcspēles metieni.

• Šveicieši izskrien divatā pret Čalpu, taču arī nespēj gūt vārtus.

• Čalpa nospēlē precīzi, atvairot metienu pēc tikšanās ar pretinieku viens pret vienu.

• Spēles pamatlaiks noslēdzies neizšķirti 1:1. Turpinājumā mača pagarinājums.

• Nepilnas 10 sekundes pirms mača pamatlaika beigām Razgals trāpa pa vārtu stabu...

• 5 minūtes līdz mača pamatlaika beigām.

• Egīls Kalns netrāpa tukšā vārtu stūrī.

• Latvijas izlase spēlē skaitliskajā vairākumā.

• Latvijas Televīzijas 7. kanāla tiešraidē tiek vēstīts, ka Gudļevskim ar veselību viss esot kārtībā.

• Šveices izlase pārspēj Čalpu un izlīdzina rezultātu - 1:1.

• Gudļevskis, visticamāk, savainojuma dēļ atstāj vārtus. Viņa vietā stājas Uldis Čalpa.

• Sācies trešais periods!

• Trešā perioda ievadā Latvijas izlasei būs jāspēlē skaitliskajā mazākumā vēl pusotru minūti.

• Noslēdzies otrais periods! Ar rezultātu 1:0 vadībā atrodas Latvijas izlase.

• Oskars Cibuļskis saņem noraidījumu. Latvijas izlasei jāspēlē skaitliskajā mazākumā.

• Vēl viens noraidījums Šveices izlasē. Latvijas hokejisti nedaudz vairāk par 50 sekundēm varēs spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā 5 pret 3.

• Frenks Razgals apspēlē vairākus pretiniekus, izslido viens pret vārtsargu, taču neizdodas ieraidīt ripu vārtos.

Tomēr uzbrukums nepalika bez pozitīva iznākuma, jo šveicieši pārkāpa noteikumus, tādējādi Latvijas izlase ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā.

• Aizvadīta spēles pirmā puse. Gudļevskis šodien vārtos spēlē teicami. Līdz šim viņš aizvadījis vienu «sauso» maču Latvijas izlases sastāvā. Vai būs otrā?

• Ļoti daudz vārtu gūšanas iespēju abām komandām, taču izdevības netiek izmantotas. Latvijas izlase joprojām 1:0 vadībā.

• Pēc neilga brīža Roberts Bukarts met pa Šveices izlases vārtiem, tomēr viņam neizdodas panākt divu vārtu pārsvaru.

• Latvijas hokejisti pieļauj kļūdu savā aizsardzības zonā, taču Kristers Gudļevskis glābj laukuma saimniekus no vārtu zaudējuma.

• Sācies otrais periods!

• Noslēdzies pirmais periods! Rezultāts 1:0 par labu Latvijas izlasei.

• Abām komandām bija iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču tās netika izmantotas rezultatīvi.

• Aizvadīta puse no pirmā perioda.

• Andris Džeriņš izvirza 1:0 vadībā Latvijas izlasi!

30 gadus vecajam uzbrucējam šie ir 30. vārti valstsvienības rindās.

• Vārti!

• Abu komandu spēlētāji maču iesākuši aktīvi, spēlējot ātri un samērā agresīvi, taču pagaidām bez bīstamiem momentiem vārtu tuvumā.

• Spēle ir sākusies!

• Noskanējusi arī Latvijas himna, līdz ar to mačs pavisam drīz varēs sākties.

• Šveices himnu izpilda Latvijas slavenā operdziedātāja Elīna Garanča.

• Savā uzrunā Irbe uzsvēra ģimenes vērtības, pauda pateicību hokeja funkcionāriem par ieguldījumu Latvijas hokejā, kā arī katram komandas biedram un pretiniekam, ar ko karjeras laikā iznācis tikties.

• Pie arēnas griestiem tiek pacelts Irbes krekls ar 1. numuru.

• Irbem līdzi uz ledus uzkāpusi arī ģimene.

• Pirms šī mača tiks iemūžināts 1. numurs, ar kuru Latvijas izlases rindās savulaik spēlēja Artūrs Irbe.

Latvijas hokejā ir iemūžināts arī Helmuta Baldera 19.numurs un Kārļa Skrastiņa 7.numurs.

Ar šiem trim numuriem Latvijas izlasē vairs neviens nespēlēs.

• Tikmēr šveicieši 6 mačos izcīnījuši 3 uzvaras.

Vispirms tika piedzīvoti divi zaudējumi pret Čehiju ar 2:5 un 1:4, turpinājumā ar 3:2 un 2:1 pārspēta Baltkrievija.

Savukārt pret Norvēģiju nācās piedzīvot zaudējumu ar 1:2, bet pēc tam izdevās revanšēties ar 3:0.

• Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas valstsvienība līdz šim aizvadītajās sešās pārbaudes spēlēs piedzīvojusi tikai zaudējumus.

Vispirms viesos ar 2:3 un 2:6 tika zaudēts Norvēģijai, bet vēlāk sekoja bezvārtu neveiksmes savā laukumā ar 0:3 un 0:5 pret Somijas izlasi, savukārt aizvadītajā nedēļā divas reizes ar vienādu 1:4 viesos tika zaudēts Slovākijai.

• Šveices rindās mačam pieteikti galvenokārt spēlētāji no vietējās līgas komandām.

Vienīgais Nacionālās hokeja līgas (NHL) pārstāvis ir vārtsargs Reto Berra.

Savukārt trīs spēlētāji ir no Amerikas Hokeja līgas (AHL), no kuriem visi ir Latvijas hokejistu komandas biedri.

Jonass Sīgentalers šosezon kopā ar Kristoferu Binduli spēlēja Hēršijas «Bears» komandā.

Noā Rods bija komandas biedrs Rūdolfam Balceram Sanhosē «Barracuda» vienībā, kamēr Kalvins Tirkaufs bija Klīvlendas «Monsters» rindās kopā ar Edmundu Matīsu Kivlenieku.

Tiesa, neviens no šīs trijotnes šodien nestāsies pretī saviem komandas biedriem, jo Bindulis savainojuma dēļ neturpina cīņu par vietu izlasē, Balceram vēl ir mači AHL izslēgšanas turnīrā, bet Kivlenieks tikai ceturtdien atgriezies no Ziemeļamerikas.

• Latvija ar Šveici iepriekšējo reizi spēkojās aizpērn, zaudējot pretiniekiem gan divos pārbaudes mačos, gan pasaules čempionāta spēlē.

• Līdz mača sākumam aptuveni 15-20 minūtes.