Serbijas čempione futbolā Belgradas «Crvena zvezda» trešdien UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmās kārtas pirmajā mačā pret pēdējo divu gadu Latvijas labāko vienību Jūrmalas «Spartaks» nespēlēja ar pilnu spēku, uzskata jūrmalnieku aizsargs Gints Freimanis.

«Spartaks» UEFA Čempionu līgas pirmās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē «Skonto» stadionā, Rīgā, spēlēja neizšķirti 0:0 ar spēcīgo «Crvena zvezda».

«Neviens no mums nav baigā eiforijā par rezultātu. Zinu, kāda būs spēle Serbijā. Kā jau Balkānu valstīs - liels karstums un aktīvi līdzjutēji. Bija redzams, ka šodien viņi nespēlēja ar pilnu spēku. Tur sagaidāms kas pavisam cits, citādi ātrumi un pašatdeve, pavisam cita distance būs jānoskrien laukumā. Vienkārši jāgatavojas un viss,» pēc trešdienas mača aģentūrai LETA teica Freimanis.

Nākamajā atlases kārtā iekļūs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā, kamēr zaudētājiem sezona turpināsies UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā.

«Arī izlasē jūtu, ka mums visam spēles laikam pietrūkst spēku. Paiet laiks, kamēr no virslīgas ātrumiem un kilometrāžas pārlecam uz Eirokausu režīmu. Ceru, ka spēle Rīgā bija labs ģenerālmēģinājums mačam Belgradā. Jākoncentrējas un jāpierod pie spēles ātruma un cīņasspara,» uzsvēra Freimanis.

«Sagaidām, ka Serbijā tribīnēs būs traki. Tajā reģionā esmu spēlējis - biju ar «Jelgavu» gan Bulgārijā, gan Maķedonijā. Tur ir ļoti grūti. Šodien bija labi laikapstākļi, bet tur būs karstums, pie kura mēs, ziemeļnieki, neesam pieraduši.»

29 Foto
«Spartaks» futbolisti cīnās neizšķirti ar «Crvena zvezda»

«Spartaks» šosezon «SynotTip» futbola virslīgā ir aizvadījis jau 14 spēles, kamēr «Crvena zvezda» komandai trešdien bija pirmā nopietnā spēle sezonā, bet Serbijas čempionāts sāksies vien nākamnedēļ.

«Varēja redzēt, ka «Crvena zvezda» komandai ir sezonas pirmā lielā spēle, kurā bija daudz nesaprašanās. Viņi vēl kārtīgi nebija ieskrējušies. Tas mums bija liels pluss. Atbildes mačā nekādu plusu mums vairs nebūs, vairāk priekšrocību būs pretiniekiem,» uzskata Freimanis, kurš piebilda, ka trešdien «Skonto» stadions bija sagatavots pienācīgi.

«Izbraukumā uzdevums ir gūt vārtus, kā arī pašiem neielaist. Treneri skatīsies, kā uzlauzt pretinieku aizsardzību. Mums ir ļoti nopietns mājasdarbs - futbolistiem atjaunoties, bet treneriem izdomāt, ko un kā mēs spēlēsim. Serbijā būs ļoti svarīga taktiskā cīņa,» neslēpa Freimanis.

Titulētā «Crvena zvezda» četras reizes kļuvusi par Serbijas čempioni, piecas reizes triumfējusi Serbijas un Melnkalnes čempionātā, kā arī 19 reizes kļuvusi par Dienvidslāvijas čempioni.

Tāpat Belgradas vienība 1991.gadā triumfēja Eiropas kausā (tagad - UEFA Čempionu līgā), tajā pašā gadā uzvarot arī Starpkontinentālajā kausā (tagad - FIFA Klubu pasaules kausā).

UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmās kārtas zaudētāja starptautisko sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā.

«Spartaka» futbolisti pērn triumfēja «SynotTip» Latvijas futbola virslīgā, nosargājot pirms gada izcīnīto titulu. Jūrmalas komanda ir divkārtējā Latvijas čempione.

Pērn jūrmalnieki debitēja UEFA Čempionu līgā, kvalifikācijas otrajā kārtā divu spēļu summā ar 1:2 piekāpjoties Kazahstānas klubam «Astana».

Lai iekļūtu UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā, komandām jāpārvar kopumā četras kvalifikācijas kārtas.