Francijas futbola izlase ir gados jauna komanda, taču tai ir uzvarētāju mentalitāte, pēc iekļūšanas Pasaules kausa finālā atzīmēja valstsvienības galvenais treneris Didjē Dešāns.

Francija otrdien Sanktpēterburgā pusfināla cīņā ar 1:0 (0:0) uzvarēja Beļģiju, atkārtojot 1998. un 2006. gadā sasniegto panākumu, kad šīs valsts izlase arī iekļuva Pasaules kausa finālā.

Vienīgos vārtus šajā mačā guva aizsargs Samiels Umtiti, kurš 51. minūtē bija precīzs pēc stūra sitiena, precīzi sitot ar galvu.

«Finālā ir jāuzvar, jo vēl neesam tikuši pāri zaudējumam pirms diviem gadiem [Eiropas čempionāta finālā]. Tas ir kaut kas īpašs. Esmu ļoti laimīgs par futbolistiem. Viņi ir jauni, bet jau ar raksturu un uzvarētāju mentalitāti,» pauda Dešāns.

33 Foto
Pasaules kausa pusfināls: Beļģija - Francija

Sajūsmu par fināla sasniegšanu pauda arī uzbrucējs Kiljans Mbapē.

«Pat savos lielākajos sapņos nebiju iedomājies, ka varētu spēlēt finālā. Un es esmu liels sapņotājs. Vēl ir viens liels solis sperams, bet esam lepni par sasniegto. Treneris un visi bijām laimīgi. Arī prezidents [Emanuels Makrons] bija atnācis mūs apsveikt,» stāstīja Mbapē.

Tikmēr Francijas izlases uzbrucējs Olivjē Žirū cer beidzot gūt vārtus šajā finālturnīrā.

«Tā nav problēma. Esmu pārliecināts, ka finālā būs iespējas gūt vārtus un atgūt Francijai Pasaules kausa trofeju. Ļoti ceru, ka finālā tas izdosies,» uzsvēra Žirū.

Finālā Francija tiksies ar Anglijas un Horvātijas pusfināla mača uzvarētāju, abām komandām tiekoties trešdien.