Šovakar plkst. 21:00 norisināsies otrā Pasaules kausa finālturnīra pusfināla spēle, kur savā starpā sacentīsies Anglijas un Horvātijas izlases futbolisti. Anglija pēc 28 gadu pārtraukuma ir sasniegusi finālturnīra pusfinālu, taču, lai komanda iekļūtu finālā, viņiem būs jāaptur horvātu līderis Luka Modričs, ziņo BBC Sport.

BBC Sport žurnālists Džermains Dženass, kurš 13 gadus aizvadīja profesionālajā futbolā, nospēlējot arī 21 spēli Anglijas izlases sastāvā, uzskata, ka Anglijas futbolistiem būs jādemonstrē savs labākais sniegums līdz šim, lai spētu uzvarēt organizēto Horvātijas izlasi.

«Manā skatījumā Luka Modričs ir pasaules labākais pussargs. Angļiem būs nepieciešams apturēt viņu, lai iekļūtu finālā,» izteicies BBC Sport žurnālists.

Savulaik abi kopā spēlēja Totenhemas «Hotspur» komandā, kur tika pavadīti četri gadi. Kā atzina Dženass, Modričs ir ļoti prasīgs pret saviem komandas biedriem, vienmēr gaidot augstāko rezultātu no visiem. «Viņa mērķis vienmēr ir uzvarēt. Viss, ko viņš vēlas pierādīt, ir tas, ka viņš ir labākais,» sacīja Dženass.

58 Foto
Pasaules kausa ceturtdaļfināls: Krievija - Horvātija

Ar savu augsto spēles izpratni viņš ir problēma daudzām komandām, tādēļ Anglija nebūs izņēmums. Nav noslēpums, ka Modričs ir Horvātijas izlases maestro, kurš ir galvenais spēles veidotājs. Viņš novērtē izaicinājumus un ir gatavs tos pieņemt. Iespējams, ka šī ir pēdējā lielā iespēja horvātiem sasniegt kaut ko ievērojamu, jo viņu zelta paaudzes laiks lēnām sāk rietēt.

«Izaicinājumi un spiediens nav problēma viņam. Jau kopš karjeras sākuma viņš ar to ir saskāries vienmēr, tādēļ viņu pārsteigt nevar nekas,» atzina Dženass.

Ceturtdaļfinālā uzvarot Krievijas izlasi, Horvātijas komanda pirmo reizi kopš 1998. gada iekļuva Pasaules kausa finālturnīra pusfinālā. Tieši pirms 20 gadiem, debitējot Pasaules kausā, komanda izcīnīja trešo vietu.

32 gadus vecais futbolists, kurš karjeras laikā ir aizvadījis 111 spēles Horvātijas izlasē, kopā ar nacionālo izlasi vēl nav sasniedzis neko ievērojamu, tādēļ Pasaules kausa pusfināla sasniegšana ir lieliska iespēja, lai pierādītu kritiķiem savu varējumu Horvātijas izlasē.

Bukmeikeri par spēles favorītiem uzskata jauno Anglijas izlasi, taču pieredzējušo Horvātijas komandu nedrīkst nenovērtēt.