Anglijas futbola izlase sestdien Krievijas pilsētā Samarā ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja Zviedrijas valstsvienību un iekļuva Pasaules kausa pusfinālā. Uzvarētāju labā vārtus guva Herijs Megvairs un Dela Alli, kuri katrs izdarīja precīzu sitienu ar galvu.

Anglijas izlases pretiniece pusfinālā noskaidrosies Krievijas un Horvātijas ceturtdaļfināla duelī. Tikmēr par otru ceļazīmi uz finālu cīnīsies Beļģija un Francija. Līdz ar to Pasaules kausā šogad triumfēs komanda no Eiropas.

Maču abas komandas iesāka piesardzīgi, pirmo puslīdz bīstamo sitienu pa vārtiem 19.minūtē izdarot Herijam Keinam, kurš no soda laukuma robežas pārbaudīja zviedru vārtsarga Robina Ūlsena modrību.

Mača rezultāts tika atklāts 31.minūtē, kurā Herijs Megvairs pēc stūra sitiena bija precīzs ar galvu.

Pirmā puslaika noslēgumā zviedru soda laukumā ielauzās Rahīms Stērlings, taču anglis dubultot rezultātu nespēja. Savukārt otrā puslaika sākumā angļu vārtsargs Džordans Pikfords glāba komandu pēc Markusa Berga sitiena.

44 Foto
Pasaules kausa ceturtdaļfināls: Zviedrija - Anglija

Spēles rezultāts tika dubultots 59.minūtē, kad pēc angļu spiediena Dela Alli, sitot ar galvu, noslēdza centrējumu soda laukumā. Dažas minūtes vēlāk atkal Pikfordam vajadzēja iesaistīties spēlē, bet 66.minūtē pēc stūra sitiena Megvairs ar galvu sita bumbu pār vārtiem.

Turpinājumā atkal Pikfords neļāva zviedriem iekarot Anglijas izlases cietoksni. Otrā puslaika otrajā pusē cīņas ritējums nemainījās, angļiem izcīnot uzvaru ar 2:0.

Anglijas futbolisti Pasaules kausa izcīņā piedalās 15.reizi, bet par planētas labāko valstsvienību līdz šim tā kļuvusi vienu reizi, pie titula tiekot tālajā 1966.gadā.

Tai vairs ne reizi nav izdevies ielauzties labāko trijniekā, bet pusfinālā tā iekļuva vēl tikai 1990.gadā, paliekot ceturtajā vietā.

Zviedrija - Anglija 0:2 (0:1)

Vārti: 0:1 Herijs Megvairs (30'), 0:2 Dela Alli (59')

Tiešraide
  • Bumbas kontrole: Zviedrija 44% - 56% Anglija. Izdarītie sitieni - 7:12 (vārtu rāmī 3:2).

• Spēle ir galā! Anglija iekļūst pusfinālā!

• Straujiem soļiem mačs tuvojas beigām, Anglijas izlase pēdējās minūtēs aizsardzībā spēlē daudz uzmanīgāk, nedodot pretiniekiem izredzes atspēlēties.

• 72' Markuss Bergs tiek pie bumbas uz 11 metru atzīmes, kritienā izdara sitienu, taču Džordans Pikfords mazliet skar bumbu un tā lido pāri vārtiem.

• 66' bumba skar vairākus spēlētājus lielā burzmā Zviedrijas soda laukumā, tomēr Anglijas futbolistiem neizdodas sekmīgs sitiens, lai panāktu 3:0 vadību šajā mačā.

• 62' zviedri izveido teicamu uzbrukumu. Ar vairākām īsām piespēlēm izcilā pozīcijā soda laukumā bumbu iegūst Viktors Klāsons, taču viņa sitienu atvaira Anglijas izlases vārtsargs Džordans Pikfords.

• 59' angļi izdara lielu spiedienu un sev vēlamo panāk. Ar augstu piespēli Džese Lingārds ieceļ bumbu soda laukumā, kur precīzi ar galvu sit Dela Alli.

• 47' pēc bumbas centrējuma soda laukumā ar galvu sitienu izdara Markuss Bergs, taču Anglijas izlasi no vārtu zaudējuma glābj vārtsargs Džordans Pikfords.

• Sācies otrais puslaiks!

• Bumbas kontrole pirmajā puslaikā: Zviedrija 42% - 58% Anglija.

Izdarītie sitieni - 1:5 (vārtu rāmī 0:1).

• Noslēdzies pirmais puslaiks!

• Ļoti aktīvi uzbrukumā spēlē viens no Anglijas premjerlīgas rezultatīvākajiem uzbrucējiem Rahīms Stērlings, kurš šajā Pasaules kausā vēl nav guvis vārtus.

• Vārtu guvumā rezultatīvu piespēli nopelnījis Ešlijs Jangs, kurš izpildīja stūra sitienu.

• 30' pēc stūra sitiena izspēles ar galvu vārtus gūst Anglijas izlases aizsargs Herijs Megvairs.

• 19' pirmā labā izdevība gūt vārtus Anglijas izlasei. Herijs Keins tēmē kreisajā apakšējā stūrī, tomēr bumba aizripo nedaudz garām vārtiem.

• 13' Viktors Klāsons izdara spēcīgu sitienu, taču bumba lido pāri vārtiem.

Anglijas izlases vārtsargs Džordans Pikfords ļoti dusmīgs uz komandas biedriem par šo epizodi.

• Spēles pirmajās 10 minūtēs ļoti piesardzīgs futbols abu komandu izpildījumā. Pagaidām nav bijis vēl neviens sitiens pa vārtiem.

• Spēle ir sākusies!

• Līdz mača sākumam 10 minūtes!

• Anglijas izlases uzbrucējs un komandas kapteinis Herijs Keins patlaban ir turnīra labākais vārtu guvējs ar 6 precīziem sitieniem (3 gūti vārti no 11 metru atzīmes), tikmēr Zviedrijas valstsvienībā 2 reizes precīzs bijis aizsargs Andrēass Grankvists.

• Zviedrijas futbolisti pēdējos 13 mačos tikai vienā spēlē guvuši vairāk kā 1 vārtus, kas izdevās grupu turnīrā 3:0 uzvarā pret Meksiku.

Savukārt Anglija pēdējos 14 mačos zaudējuši tikai 1 spēli, grupu turnīrā pret Beļģiju, kad abas komandas spēlēja bez līderiem.

• Pasaules kausa ceturtdaļfinālu Zviedrija sasniegusi ar 3 uzvarām un 1 zaudējumu - 1:0 pret Dienvidkoreju, 1:2 pret Vāciju, 3:0 pret Meksiku un astotdaļfinālā 1:0 pret Šveici.

Arī Anglija līdz ceturtdaļfinālam tikusi ar 3 uzvarām un 1 zaudējumu - 2:1 pret Tunisiju, 6:1 pret Panamu, 0:1 pret Beļģiju un astotdaļfinālā panākums 11 metru sitienu sērijā pret Kolumbiju (mača pamatlaikā 1:1).

• Pasaules kausa ceturtdaļfinālā Zviedrija iekļuvusi pēc 24 gadu pārtraukuma.

Zviedrijas futbolisti Pasaules kausā divreiz izcīnījuši 3. vietu - 1994. un 1950. gadā, kā arī 2. vietu 1958. gadā.

• Angļi iepriekšējās divas reizes Pasaules kausa ceturtdaļfinālā spēlēja 2006. un 2002. gadā, abos gadījumos piedzīvojot zaudējumu.

Savukārt pusfinālu angļi pēdējo reizi sasniedza 1990. gadā, turnīrā iegūstot 4. vietu.