Krievijā notiekošajā Pasaules kausa (PK) izcīņā piektdien Kazaņā ceturtdaļfināla mačā Beļģijas futbolisti grūtā cīņā ar rezultātu 2:1 (2:0) pārspēja pieckārtējo čempioni Brazīliju. Beļģi otro reizi vēsturē sasnieguši pusfinālu, kur viņiem pretī stāsies Francija.

Brazīlijas futbolists Fernandinju pirmā puslaika ievadā bumbu raidīja savos vārtos, bet Kevins de Brujne guva otros Beļģijas izlases vārtus. Savukārt Brazīlijas izlases sastāvā vienīgo precīzo sitienu izpildīja uz maiņu nākušais Renātu Augūstu.

Līdz ar to Beļģija Pasaules kausa izcīņas pusfinālā iekļuva pirmo reizi kopš 1986.gada un šajā turnīra fāzē spēkosies pret Franciju.

Spēles sākumā brazīliešu centra aizsargs Tjagu Silva bumbu sita pret vārtu konstrukciju, taču beļģiem ātri izdevās iegūt pārsvaru. Pēc stūra sitiena 13.minūtē bumbu savos vārtus iesita Fernandinju, kurš šajā spēlē aizvietoja Kazemīru.

52 Foto
Pasaules kausa ceturtdaļfināls: Brazīlija - Beļģija

Brazīlieši lūkoja atgūties, taču zaudēja vēl vienus vārtus. Kādā no pretuzbrukumiem Beļģijas izlases rindās bumbu saņēma de Brujne, kurš 31.minūtē izpildīja precīzu un spēcīgu sitienu no soda laukuma robežas, pārspējot Alisonu.

Pirmās 45 minūtes noslēdzās ar nemainīgu rezultātu, bet otrajā puslaikā Brazīlija joprojām centās izmantot savas iespējas, taču beļģu aizsardzība tika galā ar visiem brazīliešu uzbrukumu mēģinājumiem.

Spēlē iesaistījās arī Renātu Augūstu, kurš neilgi pēc nākšanas laukumā pēc teicamas Filipes Koutinju piespēles 76.minūtē bumbu vārtos sita ar galvu un saglabāja intrigu spēlē.

Brazīlijai gan atlikušajās minūtēs neizdevās izraut vismaz neizšķirtu, beļģiem iekļūstot sacensību pusfinālā. Tas notiks otrdien, 10. jūlijā, Sanktpēterburgā un pretī stāsies Francija.

Brazīlija - Beļģija 1:2 (0:2)

Vārti: 0:1 Fernandinju (13' savos vārtos), 0:2 Kevins de Brujne (31'), 1:2 Renātu Augūstu (76')

Tiešraide
  • Bumbas kontrole: Brazīlija 57% - 43% Beļģija.

Izdarītie sitieni - 26:8 (vārtu rāmī 9:3).

• Spēle ir galā! Beļģija svin uzvaru un pusfinālā spēlēs pret Franciju.

• 90+4' Neimars teicami iegriež bumbu, tā jau teju lido vārtos, taču pēdējā brīdī to atsit Kurtuā.

• 90' Tomā Menjē nedaudz ar roku skar Neimara seju, brazīlietim soda laukumā cenšoties izdarīt sitienu ar galvu. Lai kā Brazīlijai gribētos noteikumu pārkāpumu, tiesnesis to nepiešķir.

• 84' teicamu uzbrukumu izveido Neimars, taču pēc viņa piespēles pāri vārtiem bumbu aizsit Filipe Koutinju.

• 80' Renātu Augūstu tiek pie bumbas tieši pretī vārtiem uz soda laukuma līnijas, mērķē vārtu apakšējā kreisajā stūrī, tomēr aizsit nedaudz garām.

Tā viņam bija izcila izdevība gūt savus otros vārtus šajā mačā un panākt neizšķirtu 10 minūtes pirms spēles pamatlaika beigām.

• 76' Renātu Augūstu, kurš pirms trim minūtēm nomainīja Paulinju, ar galvu ieraida bumbu Beļģijas izlases vārtos.

• Tomā Menjē saņēmis dzelteno kartīti. Viņam būs jāizlaiž nākamais mačs, ja Beļģija šovakar uzvarēs un iekļūs pusfinālā.

• 62' de Brujne uz kreiso flangu ātrajā pretuzbrukumā piespēlē Edenam Azāram, kurš izdara spēcīgu sitienu, taču bumba aizlido nedaudz garām vārtiem.

• 58' Brazīlijas izlase veikusi divas spēlētāju maiņas. Laukumu atstājuši Viljans un Gabriels Žezūss, viņu vietā spēlē iesaistījušies attiecīgi Robērtu Firminu un Duglass Kosta.

• Otrā puslaika ievadā Brazīlijas izlasei liels pārsvars bumbas kontrolē, tiek izdarīts spiediens uz Beļģijas valstsvienības vārtiem.

• 47' Beļģijas izlases aizsargs Tobijs Alderveirelds saņēmis dzelteno kartīti.

• Sācies otrais puslaiks!

• Beļģijas futbolisti pirmajā puslaikā nobloķējuši 5 no 10 pretinieku sitieniem.

• Bumbas kontrole pirmajā puslaikā: Brazīlija 55% - 45% Beļģija.

Sitienu attiecība - 10:7 (vārtu rāmī 3:3).

• Noslēdzies pirmais puslaiks!

• 41' no aptuveni 20 metru attāluma tiešo brīvsitienu izpilda de Brujne, taču bumbu atsit Brazīlijas izlases vārtsargs Alisons.

• 37' Marsēlu un Filipe Koutinju izdara bīstamus sitienus pa Beļģijas izlases vārtiem, taču teicami spēlē Tibo Kurtuā.

• 31' ātrajā pretuzbrukumā Kevins de Brujne ar skaistu tālsitienu no 16 metriem ieraida bumbu vārtu kreisajā apakšējā stūrī, dubultojot Beļģijas izlases pārsvaru.

• 30' Fernandinju un Neimars izdara sitienus, taču tos abus bloķē Beļģijas izlases pussargs Aksels Vitsels.

• Pirmajās 20 minūtēs uzbrukumiem bagāts futbols. Sitienu attiecība - Brazīlija 4:5 Beļģija.

• 13' bumba atsitas pret Fernandinju un ielido vārtos. Brazīlijas izlasei ļoti neveiksmīga epizode.

• 10' Viljans pēc stūra sitiena bumbu nogādā soda laukuma vidū, kur Paulinju izdara neveiksmīgu sitienu no teicamas pozīcijas.

• 8' Neimars pēc stūra sitiena centrā bumbu soda laukumā, kur neveiksmīgi sitienu cenšas izdarīt aizsargs Tjagu Silva. Tomēr bumba lēnā lidojumā skar Beļģijas vārtu stabu.

• 2' divcīņā Kevins de Brujne atņem bumbu Fernandinju pie Brazīlijas izlases soda laukuma un izdara sitienu, taču tas ir neprecīzs.

• Spēle ir sākusies!

• Līdz mača sākuma 10 minūtes!

• Brazīlijas un Beļģijas dueļa uzvarētāji otrdien, 10. jūlijā, Sanktpēterburgā cīnīsies pusfinālā pret Franciju.

• Neimars līdz šim šajā Pasaules kausā guvis 2 vārtus un veicis 1 rezultatīvu piespēli. Ar tādu pašu rezultativitāti Brazīlijas izlases rindās izcēlies arī Filipe Koutinju.

Tikmēr ar 4 precīziem sitieniem Beļģijas valstsvienības sastāvā šajā čempionātā izcēlies Romelu Lukaku, bet 2 gūti vārti un 2 rezultatīvas piespēles ir Edena Azāra kontā.

• Brazīlijas izlases pēdējos 19 mačos 20 vārtu guvumos iesaistījies Neimars, kura kontā ir 11 precīzi sitieni un 9 rezultatīvas piespēles.

Tikmēr Beļģijas valstsvienības pēdējos 18 mačos Edens Azārs atzīmējies ar 19 rezultativitātes punktiem - 10 vārti un 9 piespēles.

• Kopš galvenā trenera amatā strādā Tite, Brazīlijas izlase 25 mačos ielaidusi tikai 6 vārtus, turklāt pēdējās 15 spēlēs nav piedzīvots zaudējums.

Savukārt Beļģijas futbolisti zaudējuma rūgtumu nav izjutuši jau 23 mačos pēc kārtas (18 uzvaras un 5 neizšķirti).

• Beļģijas futbolisti šajā čempionātā guvuši 12 vārtus, kas ir labākais rādītājs turnīrā.

«Sarkanie velni» izcīnījuši 4 uzvaras - 3:0 pret Panamu, 5:2 pret Panamu, 1:0 pret Angliju un 3:2 astotdaļfinālā pret Japānu.

• Brazīlijas futbolisti turnīrā izcīnījuši 3 uzvaras un piedzīvojuši 1 neizšķirtu - 1:1 pret Šveici, 2:0 pret Kostariku, 2:0 pret Serbiju un 2:0 astotdaļfinālā pret Meksiku.