FIFA pasaules kausa izcīņā piektdien Volgogradā (Krievija) D apakšgrupas mačā Nigērijas futbolisti grūtā cīņā ar rezultātu 2:0 (0:0) uzvarēja Islandes izlasi, abus vārtus gūstot Ahmedam Musam no Anglijas kluba Lesteras «City». Tādējādi nigērieši saglabājuši izredzes iekļūt astotdaļfinālā.

Spēles pirmajā puslaikā pretinieku vārtus biežāk apdraudēja Islande, piecas reizes sitot bumbu vārtu virzienā, kamēr Nigērija ne reizi nesita pretinieku vārtu virzienā.

Nigērieši vairāk kontrolēja bumbu, tomēr pirmo 45 minūšu laikā bīstamākas epizodes veidoja Islande.

Otrajā puslaikā Nigērija spēlēja vairāk uzbrūkoši un kādā no epizodēm Āfrikas komandas aktivitāte atmaksājās. Precīzu centrējumu no labā flanga veica Viktors Mozess, bet viņa piespēlēto bumbu meistarīgi uztvēra Ahmeds Musa, un to 49.minūtē sita tīklā.

34 Foto
Pasaules kauss: Nigērija - Islande

Savu līdzjutēju dzīti uz priekšu, islandieši lūkoja izlīdzināt rezultātu, taču situācija kļuva vēl sarežģītāka Islandei. Kādā no epizodēm meistarīgi pie pretinieku vārtiem nospēlēja Musa, kurš apspēlēja vārtsargu un 75.minūtē iesita bumbu pustukšos vārtos.

Neapskaužamā situācijā nonākušajai Islandei radās iespēja sist 11 metru sitienu, kad savā soda laukumā noteikumus pārkāpa uz maiņu nākušais Tirons Ebuehi.

Sākotnēji tiesnesis nepiešķīra 11 metru sitienu, taču pēc video tiesneša norādēm mainīja savu lēmumu. Islandes sastāvā komandas līderis Gilvi Sīgurdsons gan savu iespēju neizmantoja, raidot bumbu pāri mērķim.

Turpinājumā rezultāts palika nemainīgs, Nigērijai izcīnot pirmo uzvaru turnīrā, bet Islandei pirmoreiz Pasaules kausa finālturnīra vēsturē nācās piedzīvot neveiksmi.

Līdz ar to D apakšgrupas kopvērtējumā pirmajā vietā pēc divām aizvadītām spēlēm ar sešiem punktiem ir Horvātija, kurai ar trīs punktiem tikpat mačos seko Nigērija. Tikmēr Islande un Argentīna ir tikusi katra pie viena punkta divās spēlēs.

Islandes un Nigērijas izlases savā starpā līdz šim vēl nekad nebija spēlējušas.

Nigērija - Islande 2:0

Vārtu guvēji: 1:0 Ahmeds Musa (49'), 2:0 Ahmeds Musa (76').

Tiešraide
  • Spēle ir noslēgusies. Uzvaru ar 2:0 izcīna Nigērijas izlase, abus vārtus gūstot Ahmedam Musam.

• Kompensācijas laiks - 6 minūtes!

• 88' Laba iespēja Islandei, taču teicami vārtos darbojas nigēriešu vārtsargs.

• 83' Gilvi Sīgurdsons pārsti pāri 11 metru soda sitienu. 2:0 Nigērijas izlases labā.

• 80' Pēc video atkārtojuma noskatīšanās tiek piespriests 11 metru soda sitiens uz Nigērijas izlases vārtiem.

• 76' Vārti! 2:0 Nigērijas izlases labā. Otros vārtus spēlē gūst Ahmeds Musa. Ar lielisku pretuzbrukumu nigērieši nokārto otro vārtu guvumu.

• Islandieši cenšas izlīdzināt spēles rezultātu, taču Nigērijas izlases aizsardzība to neļauj.

• Islandes izlases līdzjutēji ar savu tradicionālo saukli mēģina pavilkt savu komandu uz priekšu!

• 49' Vārti! 1:0 Nigērijas izlases labā. Lielisku pretuzbrukumu izpilda nigērieši un vārtus gūst Ahmeds Musa.

• Pirmais sitiens Nigērijas izlases izpildījumā ir izdarīts, taču teicami vārtos darbojas islandiešu vārtsargs.

• Otrais puslaiks ir sācies!

• Izpildītie sitieni - Nigērija 0:5 Islande. Sitieni vārtu rāmī - 0:2.

• Bumbas kontrole pirmajā puslaikā: Nigērija 65% - 35% Islande.

• Pirmais puslaiks ir noslēdzies! Rezultāts 0:0!

• 45' Lieliska iespēja Islandes izlasei. Pēc soda sitiena izpildes, bumba pēc rikošeta aizlido gar pašu vārtu stabu. Rezultāts 0:0.

• Līdz pirmā puslaika beigām atlikušas 5 minūtes!

• Zaudējuma gadījumā Nigērija nesaglabās nekādas iespējas iekļūt 1/8 finālā. Komandai ir nepieciešams gūt vārtus, taču līdz šim 0 izdarīto sitienu pa Islandes vārtiem.

• Lai gan Nigērijas izlase pārliecinoši vairāk pietur bumbu, taču vēl ne reizi nav izdarījuši sitienu pa Islandes vārtiem.

• 22 minūtes nospēlētas. Pārliecinoša bumbas kontrole pieder Nigērijas izlasei - 69%, taču bīstamāki momenti bijuši Islandes izlasei.

• 5' Otra labā iespēja islandiešiem. Ar bīstamiem pretuzbrukumiem Islande apdraud Nigērijas vārtus.

• 3' Pirmais bīstamais moments pie Nigērijas izlases vārtiem. Lieliski vārtos darbojas vārtsargs.