Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) svētdien lēma par izmaiņām pasaules ranga punktu skaitīšanas sistēmā, kas tika apstiprināta.

Pašreizējā sistēma darbojās kopš 2006.gada un ilglaicīgi tika kritizēta par to, ka valstis mākslīgi uzlabo savas pozīcijas rangā, spēlējot pārbaudes mačus pret zemāka līmeņa komandām. Tādējādi komandas iegūst labākas izredzes tikt izsētām augstāk galvenajos turnīros.

Jaunajā formulā FIFA piešķirtos punktus rēķina, ņemot vērā pretinieku komandu spēku un to sasniegumus prestižākajos turnīros, sevišķi izslēgšanas spēļu fāzēs. Jo prestižāks turnīrs, jo vairāk punktu FIFA rangā ir iespējams nopelnīt.

Pārbaudes spēļu rezultātiem turpmāk būs vismazākā nozīme FIFA rangā. Vērtību skalā no pieciem līdz 60 punktiem pārbaudes spēles ierindojas viszemāk, kamēr Pasaules kausa mači, sākot no kvalifikācijas un beidzot ar finālspēli, tiek vērtēti visaugstāk.

Zem Pasaules kausa izcīņas iepriekšējais prestižākais turnīrs pēc FIFA sistēmas ir Konfederāciju kauss, bet vēl vienu līmeni zemāk tiek liktas UEFA Nāciju līgas sacensības.

Jaunā FIFA sistēma tiks ņemta vērā jau nākamajā tā publikācijas reizē, kas būs pēc Pasaules kausa.

Latvijas valstsvienība FIFA rangā šobrīd atrodas 129.vietā.