Latvijas vīriešu basketbola izlase zaudējumu Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā pret Slovēniju otrdien piedzīvoja sliktās aizsardzības dēļ pirmajā un trešajā ceturtdaļā, pēc mača norādīja Dāvis Bertāns.

Latvijas vīriešu basketbola izlase otrdien Stambulā Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā ar rezultātu 97:103 (23:34, 32:17, 11:25, 31:27) zaudēja Slovēnijai, tādējādi latviešiem neizdevās pirmo reizi kopš neatkarības atjaunošanas sasniegt Vecā kontinenta meistarsacīkšu pusfinālu.

«Galvenais zaudējuma iemesls ir aizsardzība pirmajā un trešajā ceturtdaļā - slovēņi tobrīd veica izrāvienus.

Pirmajā ceturtdaļā viņi iemeta 34 punktus, bet trešajā izrāvās vadībā,» sacīja Bertāns. «Dzīties pakaļ visu spēli nav viegli, tas atņem daudz enerģijas. Tik un tā izvirzījāmies vadībā, bet dažas situācijas izšķīra spēles likteni.»

«Par spēli ir vilšanās, Zinot to, ka spēlējām labi visu čempionātu. Ja būtu nospēlējuši aizsardzībā tāpat kā visus trīs iepriekšējos mačus, būtu šo spēli uzvarējuši,» uzskata basketbolists.

20 Foto
"EuroBasket 2017" spēle: Latvija - Slovēnija

Arī mačā pret Slovēniju lielu uzmanību izpelnījās tiesneši, kuri bieži pieņēma strīdīgus lēmumus.

«Nav jēgas komentēt tiesnešu darbu, jo tas šajā čempionātā ir darīts diezgan daudz. Domāju, tiesnešiem daudzo svilpju dēļ šis ir grūtāks čempionāts nekā citiem.

Šajā turnīrā nav ULEB Eirolīgas tiesnešu, kuriem ir liela augstāko līmeņa maču pieredze. Protams, tiesnešiem ir grūti, ko arī spēles laikā mēģini saprast. Viņi neko nedara speciāli,» sacīja Bertāns.

«Domāju, ka savas provokācijas slovēņiem tikai sarežģīja spēli, turklāt viņi dabūja sev arī pāris tehniskās piezīmes. Arī tiesnešiem nepatīk tēlošanas,» norādīja spēlētājs. «Šo čempionātu diemžēl atcerēšos ar zaudējumu Slovēnijai.»

Slovēnija pusfinālā ar Spāniju tiksies ceturtdien plkst.21.30. Trešdien par vietu pusfinālā mērosies Grieķija un Krievija, kā arī Itālija un Serbija.

Savukārt svētdien Eiropas čempionāts noslēgsies ar cīņām par medaļām.