Latvijas basketbolists Rodions Kurucs, kurš šosezon piedzīvoja debiju valstsvienībā, nav atsaucis dalību no 2018.gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafta, līdz ar to varētu tikt izraudzīts 21.jūnijā gaidāmajā ceremonijā, kas notiks Bruklinā.

To, ka Kurucs paturējis savu vārdu NBA drafta pieteikumā, pirmdien atklāja viņa aģents Artūrs Kalnītis.

«Rodions Kurucs saglabās savu vārdu 2018. gada NBA draftā. Īpašs spēlētājs, kuru gaida spoža nākotne. Latvija, turiet īkšķus,» savā «Twitter» profilā raksta Kalnītis.

Patlaban 20 gadus vecais Kurucs bija pieteicies arī pērnā gada NBA draftam, taču izmantoja iespēju un nepilnas divas nedēļas pirms ceremonijas savu dalību 2017.gada draftā atsauca. Savukārt šogad basketbolists rīkojies citādi.

Iepriekš Kurucs bija devies uz ASV, kur gatavojās NBA draftam, aizvadot treniņus un atrādot savu varēšanu klubu pārstāvjiem.

Kurucs, kurš 2014.gadā ar Latvijas U-16 izlasi kļuva par Eiropas kadetu vicečempionu, šo sezonu aizvadīja slavenā Spānijas kluba Barselonas «Lassa» sistēmā, galvenajā komandā gan spēlējot ļoti maz, vairāk pārstāvot kluba otro komandu.

ULEB Eirolīgā viņš piedalījās četros mačos, savukārt Spānijas augstākajā līgā (ACB) piecos mačos viņš vidēji guvis 2,8 punktus. Tikmēr pēc spēka Spānijas otrajā līgā Kurucs piedalījies 15 mačos, gūstot 10,6 punktus spēlē.

Savukārt aizvadītajā novembrī viņš debitēja Latvijas valstsvienībā, piedaloties 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs, laukumā dodoties trīs mačos, taču arī netiekot pie ievērojama spēles laika. Pirmdien Kurucs tika iekļauts izlases kandidātu sarakstā arī pirms jūnija beigās un jūlija sākumā gaidāmajām cīņām kvalifikācijas turnīrā.

Tāpat Kurucs ir iekļauts Latvijas U-20 izlases kandidātu sarakstā, solot palīdzēt komandai vasarā gaidāmajā Eiropas čempionātā B divīzijā jauniešiem.