Maiami «Heat» komanda ar Eiropas čempionu slovēni Goranu Dragiču priekšgalā trešdien pārtrauca Bostonas «Celtics» vienības iespaidīgo uzvaru sēriju Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārajā čempionātā.

«Heat» savā laukumā ar rezultātu 104:98 (27:16, 27:25, 25:22, 25:35) pārspēja «Celtics», kas līdz šim bija izcīnījusi 16 uzvaras pēc kārtas. Bostonai tā bija ceturtā garākā uzvaru sērija kluba vēsturē.

Uzvarētāju rindās ar 27 punktiem rezultatīvākais bija Dragičs, kurš septembrī kļuva par Eiropas čempionu Slovēnijas izlases rindās un tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju.

Vēl 26 punktus «Heat» labā iemeta Dions Veiters, savukārt «Celtics» sastāvā ar 23 punktiem atzīmējās Kairijs Ērvings, bet 18 iemeta Džeisons Teitums.

«Celtics» mača gaitā bija iedzinējos ar 18 punktiem. Šosezon jau vairākkārt Bostonas basketbolistiem bija izdevies atspēlēties no padsmit punktu mīnusiem, kas gandrīz izdevās arī šoreiz.

Veicot 13:0 izrāvienu «Celtics» samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (90:91) trīs minūtes pirms mača beigām. Tomēr spēles galotnē Dragičs un Veiters nokārtoja uzvaru «Heat» komandai.

«Celtics» ar 16 uzvarām un 3 zaudējumiem joprojām ir Austrumu konferences un visas līgas līdere, tikmēr «Heat» ar negatīvu bilanci 8-9 ierindojas 11. pozīcijā Austrumos.