Latviešu basketbolists Rolands Freimanis izmantojis līgumā atrunāto punktu un pārtraucis sadarbību ar Latvijas čempioni «VEF Rīga», bet karjeru viņš turpinās Turcijas augstākās līgas komandā «Gaziantep».

(Papildināts viss teksts.)

Kā aģentūrai LETA norādīja Freimanis, vienošanās vēl nav oficiāla, jo viņš tikai nupat Turcijā izgājis medicīnisko pārbaudi. Klubs līgumu oficiāli varētu izziņot tuvāko stundu laikā.

«Liels paldies treneriem un spēlētājiem, kuri mani pieņēma kā savējo. Šis mēnesis bija labs laiks, man patika. Ja būtu VTB Vienotajā līgā uzvarējuši Sanktpēterburgas «Zeņit», būtu pavisam labi,» sacīja Freimanis. «»VEF Rīga» komandai viss vēl tikai priekšā, ar katru maču šīs vienības sniegums uzlabojas, arī savstarpējā sapratne kļūst arvien labāka.»

Freimanis atklāja, ka šī mēneša laikā, ko viņš pavadīja «VEF Rīga» komandā, interese bijusi arī no citām ārvalstu vienībām, tomēr viņš neesot vēlējies tām pievienoties.

«Dīvaina sajūta, kad atkal jāiet prom no komandas. Nedaudz neērti, bet tāda ir dzīve. «VEF Rīga» vienībai parādā noteikti nepalikšu un kaut kad tai atkal došu savu artavu,» pauda Freimanis.

Zīmīgi, ka «Gaziantep» komanda Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgā spēlē vienā grupā ar Latvijas vicečempioni «Ventspili». Abas vienības savā starpā vēl nav tikušās, bet tās pirmo reizi 8.novembrī tiksies Turcijā, bet Ventspilī mačs gaidāms vien nākamā gada 24.janvārī.

«Gaziantep» vietējā čempionātā četrās spēlēs guvusi vienu uzvaru un atrodas tikai 15.vietā 16 komandu konkurencē.

Pašlaik 29 gadus vecais Freimanis Rīgas klubam pievienojās šī mēneša sākumā, parakstot «atvērto» līgumu, kas viņam labāka piedāvājuma gadījumā ļauj pārtraukt līgumsaistības ar Latvijas čempioniem un doties uz citu komandu.

Šosezon trīs VTB Vienotās līgas spēlēs Freimanis vidēji izcēlās ar 12,7 punktiem un 5,7 atlēkušajām bumbām, kamēr «OlyBet» Latvijas Basketbola līgas (LBL) turnīrā viņš trīs cīņās caurmērā atzīmējās ar 11,0 punktiem un 3,7 atlēkušajām bumbām.

Pagājušajā sezonā Freimanis spēlēja Turcijas spēcīgākās līgas vienībā Ušakas «Muratbey», kuras sastāvā 30 spēlēs vietējā čempionātā izcēlās ar vidēji mačā gūtiem 12,9 punktiem un savāktām 4,9 atlēkušajām bumbām. Savukārt FIBA Čempionu līgā viņš 16 spēlēs guva vidēji 10,4 punktus un izcīnīja 4,8 atlēkušās bumbas.

Freimanim ir liela pieredze arī dažādās Latvijas izlasēs, jo viņš spēlējis visās jauniešu vecuma izlasēs, bet ar valstsvienību piedalījies četros Eiropas čempionāta finālturnīros. Tiesa, pēdējās divās vasarās Freimanis komandas sastāvā nav ticis, pērn izlaižot olimpisko kvalifikācijas turnīru, bet šogad arī Eiropas čempionātu.