Pieredzējušais saspēles vadītājs Kristaps Valters, kurš maijā lika punktu basketbolista karjerai, kļuvis par «OlyBet» Latvijas Basketbola līgas (LBL) komandas «Valmiera»/ORDO galveno treneri, vēsta klubs.

Vienošanās ar patlaban 35 gadus veco Valteru noslēgta uz trim sezonām.

Februārī Valters pievienojās «Valmiera»/ORDO komandai kā spēlētājs, bet tās rindās aizvadīja tikai divas spēles.

«Valmiera»/ORDO menedžeris Ojārs Melderis ceturtdien portālam TVNET apstiprināja jau iepriekš izskanējušo informāciju, ka abas puses ir ieinteresētas un norit sarunas par līguma noslēgšanu.

Valters amatā nomainīs Uvi Helmani, kurš maija beigās atkāpās no Valmieras vienības galvenā trenera amata. Pērn Roberta Štelmahera vadībā valmierieši sensacionāli triumfēja Latvijas čempionātā, bet šogad komanda apstājās pusfinālā.

«Vēlos pateikties Valmieras klubam par doto iespēju vadīt komandu. Šis būs liels izaicinājums gan man pašam, gan klubam, tāpēc esmu gatavs virzīt savu komandu uz priekšu un strādāt ar pilnu atdevi, lai sasniegtu kluba uzstādītos mērķus,» «Valmiera»/ORDO citā Valteru.

«Esam gandarīti, ka Kristaps Valters savu galvenā trenera karjeru izvēlējies uzsākt tieši mūsu komandā. Mūsu redzeslokā bija vairāki latviešu speciālisti, bet beigu beigās izšķīrāmies par labu viņa kandidatūrai. Kristaps ir jauns un ambiciozs treneris, kurš kā saspēles vadītājs savas karjeras laikā ir spēlējis spēcīgāko Eiropas līgu klubos, tai skaitā pie Eiropas augstākā līmeņa treneriem (Sito Alonso, Ergina Atamana, Čusa Mateo un citiem), tāpēc ceram, ka šīs iegūtās zināšanas kā spēlētājs viņš spēs pārnest arī uz savu treneru karjeru un nodot, pirmkārt, jau mūsu vietējiem - jaunajiem spēlētājiem, kuriem nākamajā sezonā paredzēta nozīmīga loma komandas panākumos,» stāsta Valmieras kluba ģenerālmenedžeris Ojārs Melders.

Valters savu profesionālo basketbolista karjeru sāka 17 gadu vecumā, kad divas sezonas pārstāvēja sava tēva Valda Valtera vadīto «Brocēni»/LMT. Pēc tam viņš ar nelieliem izbraukumiem (Turcija, Grieķija) četras sezonas pārstāvēja basketbola klubu Rīgas «Skonto». Sākot ar 2004.gada rudeni, Valters vienpadsmit sezonas spēlēja ārzemēs, pārstāvot Vācijas, Itālijas, Krievijas, Spānijas un Turcijas klubus. Viņa karjeras labākais posms pavadīts Spānijā, kur saspēles vadītājs pārstāvēja ACB līgas klubus «Fuenlabrada», Badalonas «Joventut» un Malagas «Unicaja».

Malagas kluba rindās Valters sasniedza savas karjeras augstāko punktu, kad, spēlējot ULEB Eirolīgā, vidēji 14 spēlēs laukumā pavadīja 20 minūtes, izcēlās ar 8,2 punktiem un trīs rezultatīvām piespēlēm. 2014./2015. gada sezonu Kristaps Valters kopā ar Latvijas izlases bijušo centra spēlētāju Kasparu Kambalu sāka «Barons kvartāls» komandā, bet sezonas vidū pārcēlās uz Turciju. Turcijā Kristaps sāka arī 2015./2016. gada sezonu, kurā pārstāvēja Ankaras «Turk Telekom» vienību, taču traumas dēļ to bija spiests noslēgt priekšlaicīgi, turklāt abas puses nolēma sadarbību neturpināt.

Ar veselības likstām Valters mocījās arī aizvadītajā sezonā un nespēja panākt vienošanos ne ar vienu klubu, līdz februārī pievienojās Valmieras komandai.

Izlases rindās Valters piedalījies 2001., 2003., 2005. un 2009. gada Eiropas čempionātos. Pēc 2009.gada kontinenta meistarsacīkstēm viņš valstsvienībā vairs nav spēlējis.

«Valmiera»/ORDO gatavošanos jaunajai sezonai uzsāks augusta sākumā un šobrīd tai ir spēkā esoši līgumi ar centra spēlētāju Viktoru Iļjinu, kā arī virkni U-16 un U-18 Latvijas izlašu kandidātiem - Ojāru Bērziņu, Dāvidu Vīksni, Edgaru Kaufmani, Raineru Kalniņu, Ņikitu Zadvorniju un Danielu Gersonu.