Lai ķermenis un gars būtu mundri un aktīvi, līdz ar vasaras atnākšanu būtu ieteicams mainīt arī uzturu. Ēdienkarte ir jāsabalansē un jāpapildina ar vitamīniem, ziņo kitchenmag.ru. Lūk, seši padomi, kas ļaus ķermenim «pārslēgties» uz vasaras sezonu, un tev sajusties mundram, aktīvam, skaistam un veselam.

1. Ūdens

Vasarā šķidruma uzņemšana ir īpaši svarīga. Karstā laikā ķermenis zaudē vairāk šķidruma pastiprinātas svīšanas dēļ. Lai normalizētu un līdzsvarotu ūdens daudzumu organismā, ieteicams izdzert 1,5 - 2 litrus šķidruma dienā. Tas var būt ūdens bez piedevām, zaļā tēja vai ūdens, kuram pievienots citrons.

Pieradināt sevi pie regulāras ūdens dzeršanas ne vienmēr ir viegli, toties ļoti nepieciešami. Sāc dienu ar glāzi ūdens - šādi iekustināsi vielmaiņu un pamodināsi ķermeni. Izdzer glāzi ūdens pusstundu pirms katras ēdienreizes. Ja nepieciešama vēl papildus motivācija - lejuplādē kādu no pieejamajām aplikācijām vai uzliec atgādinājumus, kas palīdzēs atcerēties padzerties.

2. Dārzeņi, augļi un ogas

Visiem zināms, ka sezona, kurā pieejami svaigi vietējie dārzeņi, augļi un ogas, ir pati veselīgākā. Nepalaid garām iespēju piepildīt ķermeni ar vitamīniem, minerālvielām un antioksidantiem, kuri vasaras augļos un dārzeņos ir lielā daudzumā. Ēd tos katru dienu - gatavo salātus, baudi ēdienreižu starplaikos, aizstāj cukurotos desertus ar veselīgiem augļu un dārzeņu smūtijiem. Šāds uzturs paaugstinās imunitāti, uzlabos noskaņojumu, uzmundrinās tevi un aizdzīs nogurumu.

3. Trekns ēdiens

Ir pagājis tas laiks, kad vajadzēja uzņemt barojošāku un treknāku pārtiku, lai sasildītos un uzlādētu ķermeni ar enerģiju. Dažādi pētījumi norāda uz to, ka vasaras sezonā cilvēks patērē mazāk enerģijas, piemēram, nav nepieciešams visu laiku mēģināt sevi sasildīt, kā tas būtu jādara ziemā. Šā iemesla dēļ nepieciešamība pēc lielāka kaloriju daudzuma samazinās. Tieši pretēji - gada karstajos mēnešos ķermenim ir grūti pārstrādāt treknu barību. Šāda uztura lietošana ir iemesls nemitīgai smaguma sajūtai. Lietojiet vērtīgos, «labos» taukus, kas ir tādos produktos kā zivis, jūras veltes, avokado, rieksti, olīveļļa, sēklas.

4. Zupas

Vasara noteikti nav iemesls, lai aizmirstu par zupām līdz nākamajai aukstajai sezonai. Zupas tomēr ir tik dažādas: soļanku un boršču nomaina aukstās biešu zupas, kefīra zupas un gaspačo. Šādu zupu iekļaušana uzturā palīdzēs uzņemt papildu vitamīnus, minerālvielas, normalizēs šķidruma daudzumu organismā un vienkārši uzlabos omu. Eksperimentē ar receptēm un izmēģini ko jaunu. Noteikti liec lietā sezonālos dārzeņus un pievieno daudz veselīgo zaļumu!

5. Porciju lielums

Karstajos mēnešos vajadzētu atturēties no lielām porcijām brokastīs, pusdienās un vakariņās, vairāk jākoncentrējas uz kvalitāti, nevis kvantitāti. Ēd mazas porcijas un izvēlies maksimāli barojošus ēdienus, bet tajā pašā laikā vieglus un tādus, kas ātri uzsūcas organismā un remdē izsalkumu. Ēdot tādas maltītes, organisms viegli sašķels produktus, neizmantojot daudz enerģijas, tas nozīmē, ka tu saglabāsi enerģiju vasarīgām aktivitātēm - riteņbraukšanai, peldēšanai, volejbolam, dejām...

6. Alkohols

Pat tad, ja tava veselība ir vislabākajā kārtībā, vasarā no alkoholiskajiem dzērieniem labāk atturēties. Karstajā laikā ķermenim ir grūti pārstrādāt alkoholu, nekaitējot sev: notiek kuņģa - zarnu trakta, nieru, aknu un visa ķermeņa kopējā intoksikācija. Nemaz nerunājot par to, ka tas ir bīstami, jo sirds un asinsvadi var šādu slodzi neizturēt.

Turklāt alkohols izraisa dehidrāciju, kas vasarā ir tik ļoti nevēlama, jo ķermenis jau tā pastiprinātāk zaudē šķidrumu svīšanas dēļ. Izvēlies labāk sulas, dažādus ūdeņus, kas papildināti ar augļiem un ogām, smūtijus vai citus veselīgus dzērienus.