Jelgavas pilsētas iedzīvotāji un viesi tiek aicināti uz Jelgavas pilsētas 753. dzimšanas dienas svinībām, kas ar pasākumiem visai ģimenei, plašu kultūras un izklaides programmu norisināsies no 25. līdz 27. maijam. Latvijā populāri mūziķi uzstāsies trīs dažādās vietās pilsētā - Zemgales Olimpiskajā centrā, Hercoga Jēkaba laukumā un Uzvaras parkā.

Svētkus tradicionāli atklās piektdien, 25. maijā, pulksten 18 ar Pilsētas svētku gājienu, kas jau tradicionāli ir garākais pilsētas svētku gājiens Latvijā. Ikviens iedzīvotājs ir daļa no šīs pilsētas, tādēļ svētku moto skan «Mēs esam Jelgava!».

Viena no galvenajām pasākumu norises vietām būs Hercoga Jēkaba laukums, kur 25. maija vakarā no pulksten 19 ar koncertprogrammu «Tik dēļ jums, daiļās dāmas» uzstāsies Dailes teātra apvienība «ILGA» un grupa «Jestrās meitenes», pūtēju orķestri izspēlēs defilē programmu, skatītājus priecēs Intars Busulis un Abonementa orķestris, kā arī grupa «Stradivari». Savukārt pulksten 18 Zemgales Olimpiskajā centrā notiks Eduarda Rozenštrauha simtgades dziesmu svētki «Bij vasara toreiz tik zaiga». Šajos dziesmu svētkos skanēs vieglas, dzirkstošas un katra latvieša sirdij tuvas E. Rozenštrauha dziesmas, kā arī mazāk dzirdētas melodijas no ziņģu pūra izdziedās Dainis Skutelis, Anmary, Normunds Zušs, Kristīna Zaharova, Mārtiņš Ruskis, Atis Auzāns, Oranžo meiteņu trio un Rozenštrauha jubilejas orķestris.

FOTO: Publicitātes foto

Sestdien, 26. maijā, Kultūras nama priekšā pašus mazākos jelgavniekus izklaidēs Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris ar izrādi «Mazā raganiņa», Liepājas ceļojošais leļļu teātris ar izrādēm «Draudzēsimies» un «Šņākuļa piedzīvojumi». Laukuma zaļajā zonā bērni varēs nodoties sportiskām aktivitātēm un darboties darbnīcās «Burbuļi» un «Spēka zīmes smiltīs». Sadarbībā ar VIVO centru, no pulksten 13 līdz 15 skatītājus priecēs Mārtiņa burbuļu šovs. Savukārt pulksten 14 visi interesenti tiek aicināti reģistrēties strītbolam, kas notiks uz Krišjāņa Barona ielas. Pulksten 12 Hercoga Jēkaba laukumā izskanēs Ādolfa Alunāna dziedošo aktieru koncertprogramma, uzstāsies «Zaļā galma kapella», vakarā pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs baudīt mūziku Vjačeslava Mitrohina un grupa «Master band» izpildījumā, no pulksten 22 koncertēs MUSIQQ un MC orķestris, kā arī grupa «Mākoņstūmēji». Skvērā aiz Jelgavas Kultūras nama darbosies svētku tirdziņš un uzstāsies Liepājas Beztemata cirks. Zemgales Olimpiskajā centrā koncertā «Šī brīnišķā pasaule» muzicēs Jelgavas Bigbends, Elza Rozentāle un Ralfs Eilands. Savukārt Raiņa parkā pasākums «Te, par-Kā?!» ietvers gan radošas aktivitātes, pārsteigumus, pulciņu darbu izstādes, gan Jelgavas bērnu un jauniešu centra «Junda» audzēkņu koncertu. Savukārt Pārlielupē, pie tirdzniecības centra «Pērnava», garāmgājēji varēs baudīt koncertu «Draudzības vainags». Uzvaras parks sestdienas pēcpusdienā pulcēs dejotājus ar krāšņu tautas deju koncertu, pēc kura īstu zaļumballes mūziku spēlēs grupa «Tirkizband».

27. maijā, Jelgavas Pilsētas svētku noslēguma dienā, Pils saliņā no pulksten 14 līdz 18 notiks zaļumballe ar kantrīgrupu «Sestā Jūdze», bet Hercoga Jēkaba laukuma zaļajā zonā no pulksten 11 līdz 23 darbosies atrakciju parks.

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Informācija sagatavota Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē «Kultūra»