Jelgavas pilsētas pašvaldība pēc iedzīvotāju balsojuma rezultātiem iekļuvusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotā konkursa «Ģimenei draudzīga pašvaldība» finālā republikas nozīmes pilsētu grupā. 

Konkursa mērķis ir noteikt labākās pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgākos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem.

Sekot līdzi konkursa jaunumiem var vietnē www.vietagimenei.lv, kur pieejama arī informācija par pašvaldības sniegto atbalstu ģimenēm – ne tikai pabalstiem, sabiedrisko transportu skolēniem, ēdināšanu skolās, bet arī interešu izglītību, rotaļu laukumiem, pasākumiem ģimenēm pašvaldībā, ēku pieejamību un citām iniciatīvām ģimeņu atbalstam. Vietne sniedz iespējas atrast pasākumu brīvdienu izklaidei visai ģimenei, kā arī atrast tuvāko rotaļu vai sporta laukumu.

Jelgavas attīstības stratēģija ir vērsta uz iedzīvotājiem labvēlīgas ekonomiskās, sociālās vides attīstību un dzīves kvalitātes uzlabošanu. Ir svarīgi, lai ikvienam, sākot no pirmsskolas bērniem līdz senioriem, ir iespēja atrast jomu, kurā darboties, gūt zināšanas un prasmes, profesionāli attīstīties un radoši izpausties. Dzimstības līmenis Jelgavā pieaug. Daudz tiek strādāts pie izglītības sistēmas pilnveidošanas. Tajā ieviestas arvien jaunas inovācijas – bērnudārzos darbojas interaktīva mācību programma zinātnes pamatiemaņu apgūšanai, savukārt talantīgiem skolēniem ir iespēja sevi pilnveidot Junioru akadēmijā. Sociālā atbalsta sistēmā ir ieviesta programma, lai palīdzētu ģimenēm ar bērniem – tā ir bezmaksas interešu izglītība, skolēniem būtiskas atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā, ēdināšanas pakalpojumu apmaksa un daudzi citi atvieglojumi.

Gudrā pilsētā pats svarīgākais ir cilvēks un viņa drošība, tieši tāpēc Jelgavā katrā no sfērām, ieviešot jaunākās tehnoloģijas, tiek domāts vispirms par to, lai ieguvējs būtu jelgavnieks. Ar informācijas tehnoloģiju palīdzību pilsētniekiem tiek piedāvātas elektroniskās mobilās iedzīvotāju un skolēnu kartes pasažieru pārvadājumiem un sociālajiem pakalpojumiem. Ir ieviesti pilnīgi jauni satiksmes organizācijas un pilsētas vides drošības, ielu apgaismojuma risinājumi, transporta plūsmu regulēšanas sistēma un operatīvās informācijas analīze un apstrāde.

FOTO: Publicitātes foto

Informācija sagatavota Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē