No 17. līdz 19. jūlijam ar četriem krāšņiem koncertiem Dzintaru koncertzālē norisināsies trešais «Jūrmalas festivāls», informē Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Kā norāda Pučka, festivāla goda mākslinieks, kas būs dziedātājs Aleksandrs Antoņenko, kopā ar Latvijā un pasaulē atzītiem māksliniekiem Raimondu Paulu, Kseniju Sidorovu, Latvijas Radio bigbendu, «Sinfonietta Rīga» un citiem gādās par neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzālē. Festivāla īpašie viesi būs pasaulslavenais Londonas gospeļkoris.

Festivāla atklāšanas koncertā 17.jūlijā varēs baudīt krāšņu programmu ar maestro Raimondu Paulu pie klavierēm, Latvijas Radio bigbendu un «Sinfonietta Rīga» stīgu grupu. Programmā būs pasaulslavenu komponistu operu ārijas džeza aranžijās. Saglabājot melodiju pirmatnējo būtību un skaistumu, tās atklāsies jaunā un pārsteidzošā, harmoniski krāšņā skanējumā, ko iekrāsos gan džeza mūzikas klātesamība, gan īpašais klavieru skanējums, kāds raksturīgs vienīgi Raimonda Paula izpildījumam, akcentē Pučka.

18.jūlijā klausītājiem tiks piedāvātas divas programmas. Plkst.18 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē uz skatuves kāps akordeoniste Ksenija Sidorova, lai kopā ar «Spīķeru kvarteta» stīgu virtuoziem klausītājiem piedāvātu oriģinālu un stilistiski daudzveidīgu koncertprogrammu. No smaidīgas smeldzes uz galantu un tīru skaistumu Volfganga Amadeja Mocarta «Adagio» un «Rondo K617», līdz čehu romantiķa Antoņīna Dvoržāka «Bagatelēm» un mūsdienu krievu komponista Sergeja Akhunova skaņdarba «Two Keys to One Brodsky’s Poem» Latvijas pirmatskaņojumam.

Operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko ar Izcilības balvu kultūrā pasniegšanas ceremonijā Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā
Operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko ar Izcilības balvu kultūrā pasniegšanas ceremonijā Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā "Zirgu pasts" FOTO: Ieva Lūka/LETA

Savukārt plkst.20 uz koncertu Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē aicinās pasaulslavenais Londonas gospeļkoris. Šis būs šovasar vienīgais kora koncerts Baltijas valstīs. Dziedātāji regulāri uzstājas uz nozīmīgākajām Apvienotās Karalistes skatuvēm - Vemblija stadionā, Karaliskajā Alberta zālē un ir bieži viesi leģendārajā Glastonberijas festivālā. Koris ir uzstājies kopā ar Kailiju Minogu, Tīnu Tērneri, Madonnu, Džeimsu Braunu, Džordžu Maiklu, seru Pola Makartniju, Stingu, Eltonu Džonu, «Depeche Mode» un citiem slaveniem māksliniekiem.

19.jūlijā plkst.20 ar solokoncertu Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē uzstāsies festivāla goda mākslinieks Aleksandrs Antoņenko un pianists Daniels Pavļuts. Viņu izpildījumā varēs dzirdēt melodijas no komponista Riharda Štrausa daiļrades.