Oksfordas rokgrupa «Radiohead» esot iesūdzējusi tiesā amerikāņu dziedātāju Lanu del Reju (Lana Del Rey). Par to savā tviterī informēja fanus pati dziedātāja.

(papildināts ar pēdējo teikumu)

Strīda objekts - grupas slavenais hits «Creep». Grupa vai tās juristi uzskata, ka nesenākajā Lanas albumā atrodams «Creep» plaģiāts - noslēdzošā dziesma «Get Free».

«Tā ir taisnība par apsūdzībām. Lai arī mana dziesma nav tapusi «Creep» iespaidā, grupa domā, ka «Radiohead» pienāktos 100 procenti no publiskā izmantojuma,» viņa raksta. «Es piedāvāju 40, taču viņi vēlējās tikai 100. Grupas juristi bija nepielūdzami, un mēs tiksimies tiesā.»

Atsevišķi eksperti jau izteikušies, ka, visticamāk, grupa uzskata, ka izmantota ir tā pati akordu secība. Tiesa, daudzi pieļauj, ka, visticamāk, Toms Jorks un kompānija neko par šo gadījumu nemaz nezina un tas esot juristu pirksts.

Interesanti, ka savulaik pašus «Radiohead» par šo dziesmu apsūdzēja plaģiātā. Grupas «The Hollies» mūziķi saskatīja dziesmā līdzības ar savu hitu «The Air That I Breathe» un ieguva nelielu daļu no dziesmas tiesībām.

Salīdzini!

8 Foto
Lana Del Rey koncertē "Arēnā Rīga"

10. janvārī «Radiohead» pārstāvji no kompānijas «Warner/Chappell» noliedza, ka ir uzsākta tiesvedība.