Jaunais Tallinas festivāls «Sweet Spot» jau iepriekš izziņotajiem «London Grammar», Hosē Gonzalesam (Jose Gonzales), «Mew» un citiem šodien pievienojis vēl trīspadsmit jaunus vārdus, to skaitā igauņu grupu «Ewert and The Two Dragons», bijušo grupas «Moloko» solisti Rošīnu Mērfiju (Roisin Murphy), NOËP un grupu «Little Dragon».

Jaunais «Sweet Spot» festivāls norisināsies Tallinas «Radošā katla» parkā (Kultuuri - katla park) 27. un 28. jūlijā un piedāvās iespēju izbaudīt divu dienu piedzīvojumu, piepildītu ar kvalitatīvu mūziku un labāko pilsētas festivāla pieredzi. Pirmie festivāla izziņotie mākslinieki bija London Grammar, Mew, Jose Gonzales, Trad.Attack un daudzi citi, savukārt šodien tiek pievienoti Ewert and The Two Dragons, Roisin Murphy, Little Dragon, Gilles Peterson, NOËP, Frankie Animal, Avoid Dave, Mick Pedaja, I Wear* Experiment, Levski, Gram-Of-Fun and Mick Moon.

Ewert and The Two Dragons kāps uz festivāla skatuves ar savu vienīgo šīs vasaras šovu. Grupa pēc maza pārtraukuma atkal ir atsākusi savas muzikālās aktivitātes un sola festivāla apmeklētājiem ļoti īpašu koncertu. Tajā noteikti būs dzirdamas ne tikai grupas zināmākās dziesmas, tādas kā «Good Man Down», «(In the End) There’s Only Love» un «Pictures», bet arī jaunākā EP «Tied for a Lifetime», bet arī jaunākie skaņdarbi no gaidāmā albuma.

Īru māksliniece Rošīna Mērfija kļuva pazīstama jau 90. gados gados kā apvienības «Moloko» vokāliste. Pēc dueta izjukšanas Rošīna sāka solokarjeru un izdeva savu pirmo albumu «Ruby Blue» 2005. gadā. Tam sekoja «Overpowered» 2007. gadā, pēc kura viņa ieturēja nelielu pauzi mūzikā, bet tikai lai atgrieztos vēl spožāka kā jebkad. Viņas albumi «Hairless Toys» (2015) un «Take Her Up to Monto» (2016) saņēma ārkārtīgi daudz pozitīvu atsauksmju gan no faniem, gan mūzikas kritiķiem.

27 Foto
Rošīna Mērfija uzstājas Siguldas pilsdrupu estrādē

Zviedru elektroniskās mūzikas duets Little Dragon ir aktīvs jau vairāk nekā 20 gadus un ir izdevis piecus studijas albumus. Jaunākais «Season High» tika izdots 2017. gada pavasarī. Apvienības dalībnieks Yukimi Nagano ir teicis, ka grupas biedri viens otru papildina - viņi ir ļoti dažādi indivīdi, bet kopā tie veido brīnišķīgu, neaprakstāmu savienību. Šo maģisko saikni varēsim vērot klātienē jau šovasar.

Gilles Peterson ir vislabāk atpazīstams kā BBC 6 Music un internacionālu klubu dīdžejs, bet viņš ir arī ļoti aizrautīgs ierakstu kolekcionārs, kurators, mūzikas producents un ierakstu kompānijas vadītājs. Katru gadu viņš rīko divus lielus pasākumus - «Worldwide Awards», kas ir viņa ikgadējā balvu pasniegšanas ceremonija Londonā un «Worldwide Festival», kas ir sadalīts divās daļās - viena ir Francijas dienvidos jūlijā, bet otra ir Šveicē martā. Viņš nesen ir izveidojis arī savu digitālo radio staciju - Worldwide FM. Viņa uzstāšanās festivālā būs īsta bauda ikvienam.

NOËP ir īsts mūzikas fenomens no Igaunijas. Viņš ar saviem lipīgajiem indie mūzikas ritmiem ir iekarojis daudzas sirdis ne tikai Igaunijā, bet arī Latvijā un citās valstīs. Viņš izdeva savu pirmo EP «Heads in The Clouds» tikai martā, bet viņa dziesmas jau spēlē klubos un radio Zviedrijā, Vācijā, Lielbritānijā, Brazīlijā un Igaunijā. NOËP festivālā uzstāsies gan ar saviem jaunajiem singliem, gan ar jau zināmajiem «Move», «Rihanna», «Rooftop» un citiem.

Papildus aizraujošajai muzikālajai programmai «Sweet Spot» festivāls piedāvās arī daudzpusīgu kultūras pieredzi - apmeklētājiem būs iespēja apskatīt talantīgā Jana Solom fotoizstādi, piedalīties dažādās darbnīcās un klausīties iedvesmojošas diskusijas.

Nākamā mākslinieku izziņošana gaidāma jau drīzumā. Festivāla divu dienu biļetes tikai par 69 eur pieejamas festivāla lapā un «Biļešu servisa» tīklā. Vienas dienas biļetes būs pieejamas no 3.maija, kad tiks izziņotas arī katras dienas programmas. Šajā dienā pieaugs arī 2 dienu biļešu cena uz 79 eur.