Šā gada «Sunset» festivāla trešo un pēdējo dienu papildina Eirovīzijas dalībnieki «My Radiant You» un grupa «Bandmaster». Jau šovakar, 15. augustā Siguldas pilsdrupu estrādē varēsim baudīt abu grupu muzikālo priekšnesumu, un vakara kulminācijā dzirdēsim britu trio no Mančestras – «The xx».

«My Radiant U» tika izveidota 2011. gada rudenī Amsterdamā, kad kopīgi dziesmas nolēma izdot latviešu dziedātājs un producents Janis Driksna un pieredzējušais holandiešu producents un ierakstu inženieris Renē de Frīss (Rene de Vries).

Pēc vairāku gadu prombūtnes un singlu izdošanas grupa atgriezās uz Latvijas skatuves, lai 2016. gada aprīlī nāktu klajā ar savu debijas albumu «The City of Love» (toreiz vēl kā «MyRadiantU»), kas ticis nominēts Mūzikas ierakstu gada balvai «Zelta mikrofons 2017» kategorijā «Labākais pop mūzikas albums».

Albumā apkopotas lielākoties Nīderlandē ierakstītās kompozīcijas angļu valodā, taču grupa labprāt muzicē un raksta dziesmas arī latviešu valodā.

«Bandmaster» ir elektroniskās mūzikas grupa, ko veido Latvijā pieprasītais producents un dīdžejs Rudd, hiphopa māksliniece VIŅA (Zelma Jēgere) un Andis Ansons. Kopš 2014. gada Bandmaster ir izdevuši vairākus singlus, divus no tiem sadarbībā ar Dirty Deal Audio. «Us» atskaņots autoritatīvajā Losandželosas radiostacijā KRCW, kā arī Igaunijas «Raadio 2». Dziesma «Get Live» tika ierakstīta ar leģendārās hiphopa grupas «Jurassic 5» dalībnieku Akil the MC. Singla video, ko veidoja Adriāna Roze, uzvarēja nominācijā «Labākais mūzikas un dejas videoklips» Čīles «Bestias Danzantes Festival de Cine de Danza», kā arī tika nominēts citos starptautiskos filmu festivālos un «Zelta mikrofonam». «Bandmaster» ir pārstāvējuši Latviju divos starptautiskajos mūzikas gadatirgos - Eurosonic Noorderslaag 2017 un Budapest Showcase Hub 2016. Un nupat, 21.jūlijā, grupa laida klajā savu pirmo minialbumu ar nosaukumu «Stay Awake», bet vēl pirms šā priecīgā notikuma «Bandmaster» viesojās «Europavox» festivālā Francijā, kur, kā grupas dalībniece Zelma Jēgere apgalvo, dziesma «She Will» ieguva vajadzīgo skanējumu, lai gan skaņdarbs ir viens no pirmajiem, kas radīti.

«The xx»
«The xx» FOTO: Publicitātes foto

Šī vakara laika plāns:

18.30 ieeja pasākuma teritorijā

19.30 My Radiant You

20.30 Bandmaster

21.30 The xx

Biļetes vēl ir pieejamas «Biļešu serviss» tirdzniecības vietās un www.bilesuserviss.lv tīklā, kā arī pirms pasākuma biļešu kasē pie ieejas Siguldas pilsdrupu estrādē.