Dīvāns bieži vien ir telpas centrālais priekšmets, tāpēc tā izvēle ir rūpīgi jāpārdomā un jāpieskaņo kopējam istabas interjeram. Krāsains dīvāns telpā izcelsies un padarīs telpu dinamiskāku, taču dažkārt nepieskaņotas un neveiksmīgi izvēlētas mīkstās mēbeles radīs tieši pretēju efektu un radīs bezgaumības iespaidu. Kā izvēlēties pareizo dīvāna krāsu un kā to iekļaut mājas interjerā, iesaka britu interjera dizainers Filips Votkins.

Par latviešiem mēdz jokot, ka esam pelēko, melno un balto krāsu mīloša tauta, tomēr iziešana no komforta zonas nereti pozitīvi atmaksājas, tāpēc arī krāsu iekļaušana interjerā būs viens liels pluss un tās mājokli padarīs atraktīvāku.

Krāsaina dīvāna izvēlē vari vadīties gan pēc savām mīļākajām krāsām, gan arī pēc jaunākajām modes tendencēm. Piemēram, šogad īpaši populāras kļuvušas tādas krāsas kā jūras zilie, akmeņu pelēkie, ķiršu un ķieģeļu sarkanie toņi, kas bija manāmi vairākos Milānas dizaina nedēļas eksponātos. Vēl daži modes eksperti atzīmē, ka sev piemērotas dīvāna krāsas var atlasīt pēc paša garderobes - kārtīgi izskati savu apģērbu kolekciju un nosaki, kādu krāsu visvairāk izvēlies valkāt ikdienā - ja šādas krāsas apģērbā jūties ērti, tad jutīsies komfortabli arī šādas krāsas dīvānā. Ņem vērā - vairums no no skapī esošajiem apģērbiem ir melni, balti un pelēki - šajā eksperimentā šīs krāsas apģērbus izsvītro.

FOTO: Ikea/Publicitātes foto

Britu dizainers Filips Votkins izdevumam The Independent min piecus ieteikumus, kā mājas interjerā iekļaut krāsainus dīvānus.

1. Lapu zaļš dīvāns iederēsies telpās, kuru sienas un grīdas krāsas ir neitrālos un bēšos toņos. Zaļa krāsa ir visai specifiska, tāpēc ar to ir viegli pārspīlēt, taču to lieliski neitralizēs bēšā un baltā, bet aksesuārus var izvēlēties zelta toņos.

2. Daudziem varētu šķist, ka jūraszaļu krāsu nezinātājiem un interjera dizaina amatieriem ir ļoti grūti iekļaut interjerā, tomēr tas ir paveicams. Jūraszaļa krāsa mājokli vizuāli atmodina un rada tajā patīkamu enerģiju - tā ir koša krāsa, bet nav dominanta un ir kombinējama ar citiem krāsu toņiem. Ja vēlies padarīt māju krāsaināku, izvēlies jūraszaļu dīvānu un papildini to ar sinepju dzelteniem dekoriem, piemēram, spilveniem, kas telpas gaisotni padarīs enerģiskāku.

3. Ja meklē kaut ko piezemētāku, lieliska izvēle būs violets vai purpura krāsas dīvāns. Violetie toņi nomierina, tāpēc dīvāns vai citas mīkstās mēbeles šādos toņos radīs mieru un harmoniju. Smalkam un elegantam interjeram izvēlies lavandas vai ceriņu krāsas dīvānus, kurus papildini ar metāliskiem dekoriem vai mēbelēm.

FOTO: Unsplash

4. Tiem, kas nespēj mājokļa interjerā iekļaut košus un krāsainus dīvānus, noderēs krāsaini dekoratīvie spilveni. Arī ar košiem spilveniem ir iespējams radīt noteiktu atmosfēru, turklāt tos var nomainīt, tiklīdz krāsa sāk apnikt.

5. Izmanto dīvāna krāsas, lai radītu telpas noteicošo krāsu. Nebaidies kombinēt dažādas krāsas un tekstūras - dažkārt pat šķietami nesaderīgākie mēbeļu pāri kopā veido atraktīvu kombināciju.