Vakardien ārvalstu ziņu medijus pāršalca skumja vēsts - mirusi slavenā Ņujorkas dizainere Keita Speida. Ekscentriskā dizainere dzīves laikā ir radījusi ne mazums neatkārtojamu un pievilcīgu somiņu, dažādu aksesuāru, piemēram, telefonu vāciņu, maku, rotaslietu, tāpat apģērbu, apavu un arī mājas preču dizainu. Lai arī Speida dzīves laikā ir koncentrējusies uz skaistumpreču dizaina izstrādi, tomēr māksliniecei ir bijusi arī teikšana par mājokļa interjeru tendencēm.

Iekārto katru istabu atsevišķi

FOTO: Unsplash

Iekārtojot savus veikalus un arī mājokli, dizainere Keita Speida pievērsa īpašu uzmanību rotājumiem, dažādiem sīkumiem un dekoriem. Piešķirot katrai telpai īpatnēju izskatu ar dažādu dekoru palīdzību, bet saglabājot visam dzīvoklim vienotu stilu, katra istaba un ikviens stūrītis šķitīs īpašs un unikāls. Piemēram, iekārto guļamistabu melnbaltās krāsās, bet dzīvojamajā istabā nebaidies eksperimentēt ar krāsām un dekoru dažādību, piemēram, krāsainām gleznām un to rāmjiem, savukārt ēdamistabu ieturi baltos toņos ar zelta akcentiem, piešķirot šai telpai šarmu un glamūru.

Padari mājokli par savu laimīgo vietu

FOTO: Unsplash

«Katram mājas stūrim ir jāliek tev pasmaidīt,» iesaka Keitas Speidas Ņujorkas veikala projektu vadītāja Debora Loida. Vairums Keitas Speidas mājas dekoru sniedz kādu jautru un mīlīgu vēstījumu, piemēram, spilveni ar teicienu «Galva mākoņos» vai priekšauts ar uzrakstu «Bučas pavāram».

Nebaidies no krāsām

FOTO: Unsplash

Keitas Speidas mājokļu un dekoru dizains vienmēr ir bijis košs, bet vienlaikus elegants. Dizaineres radītajās mēbelēs, dekoros un pat tapetēs pārsvarā dominē zelts, baltā un melnā krāsa, tomēr Speida šos monotonos toņus kombinē arī ar pavisam košām krāsām, kā, piemēram, lapu zaļais, fuksiju rozā, dzeltens un tomātu sarkans. Klasiskās smilškrāsas vietā dekorēšanai izvēlies košus akcentus.

Detaļām ir liela nozīme

FOTO: Unsplash

Lai arī Keitas Speidas izstrādātie produkti pārsvarā ir dekori, dažādi sīkumi un citi lielāki vai mazāki nieciņi, tomēr dizainere iesaka uzmanīties ar dekoru izvietošanu mājoklī. Dekoriem ir liela nozīme vizuālā telpas paplašināšanā vai arī tieši pretēji - samazināšanā, taču tiem mājās noteikti ir jābūt - tie piešķir telpai radošu noskaņu un šarmu. Atlasi savus mīļākos dekorus un novieto tos uz brīvajām mēbeļu virsmām, piemēram, kumodes, televizora galdiņa vai palodzes, taču nepārspīlē ar to daudzumu - uz vienas virsmas izliec divus vai vienu lielāku dekoru un vēl dažus mazos nieciņus.

Iegādājies tikai to, ko iemīli no pirmā skatiena

FOTO: Unsplash

Mājas iekārtošana ir savā ziņā ļoti personīga padarīšana - katrs mājinieks cenšas izveidot savu personīgo telpu un iekārtot to atbilstoši savām rakstura īpatnībām un gaumei. Tieši šā iemesla dēļ aizmirsti par modes tendencēm un izvēlies dekorus, krāsas, mājas iekārtošanas risinājumus, kurus patiesi iemīli no pirmā skata - tikai šādā veidā māju padarīsi par savu sapņu dzīvesvietu.