Tikai viena bundžiņa ar aerosola krāsu spēj radīt brīnumus un sniegt mēbelēm jaunu dzīvi. Taču mēbeļu appūšana ar aerosola krāsām ne vienmēr var izdoties tik gludi, kā cerēts, - dažkārt krāsa ilgi nežūst un tajā ieķeras putekļi, sīkas augu daļiņas un kāds otas sars, vai arī krāsa ātri nolobās vai ir pleķaina. Krāsu ražotājs «Krylon» atklāj deviņus ieteikumus, kas mēbeļu pārkrāsošanu ar aerosola krāsām padarīs par tīrāko sīkumu.

1. Kārtīgi sakrati

Pirms lietošanas apgriez krāsas flakonu otrādi un viegli to pakrati, lai sajauktu krāsas pigmentus un citas papildvielas, kas iejauktas krāsā.

2. Pirms ķeries pie darba, pārbaudi krāsu

Paņem kādu nevajadzīgu materiālu, piemēram, kartona plāksni vai dēļa galu, un uz tā uzpūt krāsu. Šādā veidā sapratīsi, vai krāsa ir pietiekami samaisījusies, no kāda attāluma jāpūš krāsa, lai neveidotos pleķi un notecējumi, kā arī tādā veidā varēs noteikt krāsas biezumu un to, cik ilgi krāsa ir jāpūš vienā punktā.

FOTO: Unsplash

3. Izmanto «palīgus»

Ja pārkrāso kādu neliela izmēra mēbeli vai dekoratīvu priekšmetu, krāsošanā vari ņemt talkā mantas, kas dažkārt mētājas garāžā vai noliktavā. Lieliski noderētu rotējoša paplāte, kuru var aptīt ar avīzēm, likt virsū mēbeli un, viegli grozot, pārkrāsot pārveidojamo objektu. Taču lieti noderēs arī kāds podests vai paaugstinājums, piemēram, ķeblītis, bērnu galdiņš vai lielāka kartona kaste, kuru var uzlikt uz galda vai grīdas un pārkrāsot mēbeli.

4. Atbrīvojies no putekļiem

Pirms darba sākšanas, kārtīgi notīri pārkrāsojamo mēbeli, dekoru vai mēbeles detaļas ar ūdeni, bet pēcāk mēbeles virsmu notīri ar monitoram paredzētajām mitrajām salvetēm, kas no virmas noņem statisko elektrību. Vajadzības gadījumā noslīpē mēbeli un nopulē to.

5. Izmanto atkritumus atkārtoti

Dažādu sīkumu pārkrāsošanai noderēs tukši pārtikas produktu iepakojumi un mēbeles, piemēram, olu kasti var izmantot durvju rokturu pārkrāsošanai - apgriez to otrādi un olu kastes izciļņos ieskrūvē durvju rokturus. Tāpat noderēs avīzes, maisiņi, kastes un pat plastmasas pudeles.

6. Ņem talkā papīra līmlenti

Pārkrāsojot mēbeles, nekādā gadījumā nedrīkst aizmirst par papīra līmlenti - ar to nolīmē virsmas un stūrus, kurus nevēlies nokrāsot. Ņem vērā - līmlente ir jānoņem jau 5 līdz 10 minūtes pēc appūšanas ar aerosola krāsu, jo tā vēl nav nožuvusi un līnija starp nokrāsoto un nekrāsoto vietu būs vienmērīgāka. Pilnībā izžuvusi krāsa kļūs cieta, un arī līnija starp nekrāsoto un krāsoto laukumu būs asa un cieta.

7. Pacietība - veiksmes atslēga

Neļauj nepacietībai sabojāt svaigi krāsotās virsmas slāni. Nepārkrāso mēbeli uzreiz pēc pirmā slāņa uzklāšanas - tas veicinās nevienmērīgu žūšanu, burbuļus un lobīšanos. Otro slāni klāj tikai 24 stundas pēc pirmā slāņa uzklāšanas - tikai tad varēsi pārliecināties, ka pirmais slānis ir pilnībā nožuvis.

FOTO: Unsplash

8. Iegādājies krāsas izsmidzinātāju

Ja pārkrāsošanai izvēlēta lielāka mēbele, labāk iegādājies krāsas izsmidzinātāju un kvalitatīvas mēbeļu krāsas un nostiprinošās krāsas, proti, gruntskrāsu, toni un caurspīdīgu virskārtu. Tādā veidā mēbeles krāsojums būs kvalitatīvāks, kalpos ilgāk, kā arī krāsošanas process ritēs raitāk un pirksts nenogurs.

9. Izgatavo kartona aizsegu

Dažkārt aerosola krāsām lielākais mīnuss ir spiediens, ar kuru krāsa triecas ārā no flakoniņa un noķēpā apkārtējās lietas. No lielākām kartona kastēm izveido tādu kā stūri no trīs kastes malām - pirms krāsošanas novieto mēbeli vai kādu citu priekšmetu kartona aizsega stūrī un tad sāc krāsot. Kartons aizturēs krāsas pilienus un šļakatas, tāpēc tā nenonāks nekur citur.