Tici vai ne, taču var būt arī mēbeles, dekori un praktiski priekšmeti, kurus mājinieki mēdz tīrīt pārlieku daudz. Neatkarīgi no tā, vai mazgā kādu priekšmetu vai mēbeli daudz vai arī bieži, dažkārt tām šādas rūpes nemaz nav nepieciešamas un tīrīšana paņem liekus pūliņus un laiku, bet mēbele vai manta ātrāk sabojājas.

1. Koka mēbeles

Koka mēbeles prasa īpašas rūpes, it īpaši, ja tās ir kāds senāks ģimenes mantojums, tomēr ar koka mēbeļu kopšanu nevajadzētu pārlieku aizrauties. Ik pa laikam no mēbelēm notīri putekļus ar mitru lupatu, taču uzmanies no specializētajiem līdzekļiem. Uz vaska bāzes ražotie spreji un aerosoli spēj padarīt mēbeles netīras ātrāk nekā mēbeļu tīrīšana ar ūdeni. No vaska bāzes aerosoliem uz mēbeļu virsmas uzkrājas eļļaini pārpalikumi, kas pēcāk piesaista putekļus, tāpēc šādus līdzekļus būtu ieteicams izmantot reizi vai divas mēnesī.

FOTO: Pexels

2. Trauki

Ikkatrs mīl spoži tīrus traukus, un visiem ir skaidrs, ka uzņemt ciemiņus, ja izlietnē ir netīru trauku kaudze, ir nepieklājīgi, bet pašam - nepatīkami. Tomēr ar trauku mazgāšanu var nonākt arī otrā galējībā - vairums cilvēku par daudz mērcē un ilgi skalo traukus, tādējādi tērējot ūdeni un laiku. Tīriem traukiem pietiks ar vienu ziepjaina sūkļa vilcienu pa virsmu un ātru noskalošanu ar siltu ūdeni, ideālā gadījumā traukus nomazgā trauku mazgājamajā mašīnā.

FOTO: Unsplash

3. Pannas

Šķiet tikai normāli nomazgāt netīrās pannas ar trauku mazgāšanas līdzekli, taču tādā veidā tiek nodarīts vairāk ļaunuma nekā labuma. Trauku ziepes ir ļoti kodīgas, turklāt tīrīšanas laikā palīgā nereti vēl nāk asie trauku sūkļi, kas mēdz «noēst» pannu teflona pārklājumu un saskrāpē pannas virsmu. Cepšanas piederumu mazgāšanai labāk izvēlies karstu ūdeni un sāli.

FOTO: Unsplash

4. Džinsi

Lai arī daudzi džinsu valkātāji neaizraujas ar džinsu mazgāšanu, tomēr daži šo apģērba gabalu mazgā jau uzreiz pēc pirmās vai otrās valkāšanas kopš pēdējās mazgāšanas. Skan neticami, bet džinsi ir īpaši izturīgs materiāls, kas ir speciāli radīts ilgstošām nemazgāšanas reizēm - pārmērīgi tos mazgājot, džinsi ātrāk zaudē formu un izjūk. Protams, nedrīkst iekrist otrā galējībā un džinsus nemazgāt nekad!

FOTO: Unsplash

5. Paklājs

Daudzas mājsaimnieces mēdz pārspīlēt ar paklāja tīrīšanu - tiklīdz parādās kāds traips, tas tiek steigšus iztīrīts ar specializētu paklāja tīrīšanas līdzekli. Tomēr, pārlieku daudz izmantojot kodīgus līdzekļus, paklāja tīrīšana var beigties visai bēdīgi - tie paklāja materiālu var padarīt raupju, nodeldēt pavedienus vai sabojāt paklāja krāsu. Ja gadās izliet vīna glāzi uz gaiša paklāja, pamēģini traipu iztīrīt ar atšķaidītu ābolu etiķi.

FOTO: Unsplash