Francūziešu ģērbšanās ir teju vai apskaužama - neskaitāmi modes žurnāli un pat grāmatas cenšas sniegt padomu citu valstu iedzīvotājām, kā pārņemt šiko franču sieviešu apģērbu modi. Līdzīgi var teikt arī par franču dzīvesveidu un to māju iekārtojumu - arī tajā valda vieglums, glamūrs un elegance, taču to nav neiespējami imitēt un ieviest sava mājokļa iekārtojumā.

Uzmanīgi izvēlies akcentus un dekorācijas

FOTO: Unsplash

Viens no efektīgākajiem veidiem, kā izcelt mājas interjeru, ir dekorācijas un dažādi interesanti interjera risinājumi, piemēram, vienas sienas izcelšana ar tapetēm. Lai mājas liecinātu par franču šarmu, pirms izvēlies kādus dekorus, apdomā, kādu atmosfēru vēlies radīt savā mājoklī. Lielisks piemērs ir svaigu ziedu izlikšana telpas centrālajā daļā, piemēram, uz kafijas galdiņa viesistabas vidū vai uz kamīna plaukta.

Uzlabo mēbeles pati

FOTO: Unsplash

Parīzietes bieži vien mājas iekārtošanā izmanto savas prasmes un pašas uzlabo mēbeles, piemēram, pārkrāso tās ar aerosola krāsām, pārvelk ķeblīšus ar mākslīgo audumu vai aplīmē galdus ar līmplēvi ar marmora imitāciju. Sava mājas dizaina radīšanai nav jābūt sarežģītai.

Investē interjerā ar apdomu

FOTO: Unsplash

Pirms tērē milzu summas greznām un dārgām mēbelēm, bet pēc tam paliec bez ietaupījumiem, apdomā citus veidus, kā māju padarīt elegantu vien ar dažiem dārgiem interjera elementiem. Piemēram, izvēlies dārgāku virtuves virsmu, bet ietaupi uz virtuves skapīšiem, vai arī viesistabā izvēlies ekonomiskākas mēbeles, bet sienas centrālajā daļā uzliec kādu mākslinieka darinātu gleznu.

Atklāj savas mīļākās mantas

FOTO: Unsplash

Nav noslēpums, ka parīzietes ir īstas modes dāmas un to kolekcijas veido izsmalcinātas rotaslietas, kurpes vai dizaineru somiņas. Šādas kolekcijas tā vien rada vēlmi tās izrādīt, ne tikai uzvelkot tās mugurā, bet arī mājās izliekot tās labi redzamā vietā, tāpēc francūziešu dzīvokļos ir izlikti speciāli plaukti savām modes kolekcijām. Ņem vērā šo piemēru un izliec savas mīļākās drēbes, somiņas, kurpes vai rotaslietas kādā īpaši atvēlētā vietā, piemēram, izliec augstpapēžu kurpes uz būvniecības trepēm vai izkarini kaklarotas uz drēbju pakaramo āķīšiem un piestiprini tos pie sienas.

Nesasteidz ar mājas iekārtošanu

FOTO: Pexels

Franču mājas iekārtošanas noslēpums ir to nesteigšanās ar dekoru iegādi. Līdzko ievācies jaunā dzīvoklī vai sāc dzīvi teju no nulles, nesteidzies ar dekoru iegādi, bet gan sakrāj tādus interjera priekšmetus, kurus iemīli no pirmā skatiena - tādus atrast nav nemaz tik viegli. Izmantojot šādu mājas iekārtošanas pieeju, māja būs iekārtota ar tādiem priekšmetiem, kuri mājiniekus patiešām iepriecina.

Izvēlies centrālo krāsu

FOTO: Unsplash

Ja vēlies padarīt telpas lielākas, apvieno mēbeles un telpas iekārtojumu ar vienojošu krāsu. Kā galveno un dominējošo interjera krāsu izvēlies balto, bet kā akcentus izvēlies krāsainus dekorus, piemēram, dzeltenus lampu abažūrus, vienu dzeltenu sienu, bet uz kafijas galdiņa izliec dzeltenas grāmatas. Lai interjera košos akcentus «nomierinātu», māju iekārto ar pelēcīgām vai baltām mēbelēm.

Pievieno krāsas ar paklājiem

FOTO: Pixabay

Vairumā franču māju sienas nemaz nav nokrāsotas košos toņos, bet grīda ir no koka dēļiem. Lai atmodinātu dzīvokli, ne vienmēr sienām jābūt košām un krāsainām. Uz grīdas klāj košu paklāju, piemēram, sarkanu vai zilu. Ņem vērā, ka koši paklāji var būt pat ļoti efektīgi, tāpēc nevajadzētu šādā telpā izlikt spilgtas mēbeles. Rīkojies tieši pretēji - izcel grīdu ar krāsaino paklāju, bet sienas un mēbeles atstāj neitrālas.

Izmanto krāsas, lai radītu atmosfēru

FOTO: Unsplash

Iekārtojot dzīvokli, dažās vietās izmanto krāsas, lai radītu mājīgu un patīkamu atmosfēru. Stratēģiski izplāno, kuras ir tās sienas mājoklī, kas šķiet samērā vēsas, un atdzīvini tās ar kādu neitrālu vai tumšu krāsu, piemēram, plūmju vai palmu lapu krāsu.

Izcel centrālo priekšmetu

FOTO: Unsplash

Dažos dzīvokļos centrālais priekšmets vai mēbele ir kamīns, dīvāns vai pat televizors. Izmanto dažādus trikus, lai izceltu šo objektu un piesaistītu tam skatienus, piemēram, virs kamīna pie sienas piestiprini spoguli ar zelta rāmi vai uz dīvānam paredzētās sienas uzklāj tapeti ar iespaidīgu ziedu rakstu.

Atbalsti mākslas darbus pret sienu

FOTO: Unsplash

Lai gan lielākā daļa māju un dzīvokļu īpašnieku, arī franči, gleznas un mākslas darbus karina pie sienas, tomēr gleznu atbalstīšana pret sienu ir visādā ziņā pat labāks mākslas izkārtošanas variants. Mākslas darbu atbalstīšana pret sienu būs alternatīva tiem, kas vēl nav atraduši «īsto» vietu, kur piekarināt gleznu, tā mājās radīs neformālāku gaisotni, tā nebojās sienu, un šādā veidā nav iespējams pieļaut kļūdas - ja noliksi gleznu neveiksmīgā vietā, pārlikšana būs tīrais nieks.