Tiesnesis ASV sestdien atzinis tiesas prāvas beigšanos bez sprieduma lietā pret amerikāņu televīzijas zvaigzni Bilu Kosbiju, kurš apsūdzēts seksuālā izmantošanā, pēc tam, kad zvērinātie vairāk nekā 52 stundu laikā nespēja vienoties par spriedumu. 79 gadus vecajam Kosbijam atlikusī dzīve būtu jāpavada cietumā, ja viņu atzītu par vainīgu trīs epizodēs par seksuālu uzbrukumu vainu pastiprinošos apstākļos 44 gadus vecajai Andreai Konstandai. Uzbrukums noticis 2004.gada janvārī Kosbija īpašumā Filadelfijā.

Tiesnesis Stīvens O'Nīls iepriekš noraidīja Kosbija advokātu lūgumu izbeigt procesu, uzsverot, ka likums neierobežo laiku, kurā zvērinātajiem jāpieņem lēmums, tomēr pēc tam, kad zvērinātie atzina, ka nespēj panākt vienprātību par apsūdzētā vainu, tiesnesis paziņoja, ka process beidzies bez sprieduma.

Kosbija advokāti prāvas laikā uzstāja, ka apsūdzētais un Templas Universitātes darbiniece bija mīļākie, kuru seksuālās attiecības notikušas ar abpusēju piekrišanu.

Vairākas sievietes ir paziņojušas, ka gadu desmitu gaitā Kosbijs ir viņas sazāļojis un seksuāli izmantojis. Tomēr Konstandas lieta ir vienīgā, kas nonākusi tiesā pēc kriminālapsūdzību izvirzīšanas.

Prokuratūrai tagad četru mēnešu laikā ir jāizlemj, vai vēlas atkārtotu prāvu vai atsaukt apsūdzības. Tomēr jau drīz pēc tiesneša lēmuma paziņošanas, prokuratūra norādīja, ka centīsies panākt atkārtotu lietas izskatīšanu tiesā.

Kosbijs uz lietas izskatīšanas laiku atrodas brīvībā pret viena miljona ASV dolāru (895 tūkstošu eiro) drošības naudu.