Lai jauka, notikumiem bagāta tev šī nedēļas nogale! Izskatās, ka laiciņš lolos - tad tikai atliek izlemt, kurp vēlies doties.

PASĀKUMI

«Rožu dienas tirgus» un rožu pilnzieds

FOTO: publicitātes
Sestdien, 15.jūlijā, Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī aicina visus uz «Rožu dienu». Pasākuma programmā - rožu audzēšanas meistarklase, deju koncerts rožu dārzā, stādu un Latvijas amatnieku produkcijas gadatirgus. Plaukst rozes un vasaras puķu stādījumi. Ziedu karalienes majestātisko uznācienu papildinās seno deju grupas «Magnolia» uzstāšanās ar tai ideāli piemērotu 19.gs. tērpu krāšņumu. Savukārt rožu audzēšanas praktiskos noslēpumus atklās speciāliste Ilma Nereta - visi laipni aicināti doties izzinošā pastaigā - meistarklasē un izmantot iespēju no lietpratēja mutes uzzināt, kā savā dārzā kopt un audzēt karaliskās puķes.

Jomas ielas svētki

FOTO: publicitātes
Nedēļas nogalē, 15.jūlijā, Jūrmalā norisināsies Jomas ielas svētki. Jūrmalas centrālās ielas - Jomas ielas - svētki priecēs ar teātra uzvedumiem, muzikāliem priekšnesumiem un aizraujošu programmu bērniem Horna dārzā. Svētku vakarā Dzintaru pludmalē jūrmalniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja vērot unikālu tango uzvedumu - kaislīgas dejas ar akrobātikas elementiem. Jomas ielas svētki norisināsies jau astoņpadsmito gadu. No plkst. 22.00 līdz 2.00 Dzintaru pludmales smiltīs notiks unikāls tango uzvedums, kas karstasinīgas dejas apvienos ar akrobātiskiem elementiem.

11. starptautiskais bērnu un jaunatnes cirka festivāls «Brīnumu pilna pasaule!»

FOTO: publicitātes
No 14. līdz 16. jūlijam cirka teltī Lucavsalā norisināsies 11. starptautiskais bērnu un jaunatnes cirka festivāls «Brīnumu pilna pasaule!», kas šogad pulcēs ap 80 jauno mākslinieku no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas un Šveices! Festivāla konkursam apstiprinātie bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 25 gadiem, kas kopumā pārstāv 17 dažādas cirka skolas un studijas no 11 pilsētām, jau ir izturējuši grūto atlasi. Nu viņi ir gatavi rādīt savus priekšnesumus starptautiskai žūrijai, kuras sastāvā darbosies vadošie cirka jomas speciālisti no Šveices, Dānijas, Krievijas, Zviedrijas, Ukrainas, Baltkrievijas un Latvijas. Tradicionālo cirka mākslas festivālu ar Rīgas domes atbalstu šogad rīko Cirka mākslinieku asociācija.

«Kasešu nakts» cikla pasākums

FOTO: publicitātes
15. jūlijā plkst.16 mākslas telpā «Mala», Cēsīs, Lielajā Skolas ielā 4, notiks jau astotais cikla «Kasešu nakts» pasākums, kas veltīts analogajiem datu nesējiem – kasetēm un magnētiskajām lentēm. Pasākuma izglītojošajā daļā piedalīsies ļoti īpašs viesis - skaņu inženieris un mūzikas kolekcionārs Juris Lapinskis no Rīgas. «Kasešu nakts» otrā daļa sāksies plkst.21, kad savu performanci klātesošajiem piedāvās Cēsu kasešu žokeju apvienības «Zeme – Gaiss» dalībnieki Andrejs Matvejs un Armands Kanaviņš.

Maģiskais Reģu dienas pasākums

FOTO: publicitātes
15.jūlijā rīko pasākumu Raganā «Reģu diena», kas norisināsies jau trešo reizi. Šā gada tēma ir viss maģiskais, kas saistīts ar pirti un pirts rituāliem. Pasākuma ietvaros varēs apmeklēt pirti, lai izbaudītu jauniegūtās zināšanas, iegūt padomus pirts būvniecībā, izmantot iespēju radošajās darbnīcās strādāt ar dabas materiāliem, veidojot dažādas pirtslietas. Apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt arī akustisko masāžu ar kārklu klūgām un enerģētisko pēršanu.

Dainu meditācija Turaidā Dainu kalnā

FOTO: publicitātes
Turaidas muzejrezervāts aicina 15.jūlijā plkst. 18.00 Dainu kalnā kopā ar Daci Straumi piedalīties dainu meditācijā, ieklausoties kokles, flautu, vēja zvanu, dziedošo Tibetas trauku un citu netradicionālo instrumentu mūzikas ievibrētajā skaņu pasaulē, sajūtot Visuma bezgalību un veicinot dabas un cilvēka harmoniju vienotās skaņās. Tās relaksē, dziedina, atjauno un attīra, savukārt kokles maigās skaņas, kopīgi dziedot tautasdziesmas, harmonizē dvēseli, modina radošumu, attīsta vērību un labvēlību pret sevi un pasauli. Aicināts ikviens izbaudīt dainu, skaņu un dabas pasauli Dainu kalnā! Līdzi vēlams ņemt kādu siltāku pledu vai paklājiņu, lai justos brīvi vasaras skaistajā vakarā Vidzemes pērlē – Turaidā.

KONCERTI & FESTIVĀLI

Positivus festivāls 2017

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET
Positivus festivālā trīs dienu garumā uz piecām festivāla skatuvēm būs baudāma bagātīga un daudzveidīga programma. No 14. līdz 16. jūlijam Salacgrīvā uzstāsies tādi pasaules mēroga mākslinieki kā Pixies, Ellie Goulding, Alt-J, Grandmaster Flash, Rae Sremmurd, JP Cooper, José González un daudzi citi, kā arī virkne uzlecošo zvaigžņu un aktuālāko pašmāju vārdu.

87 Foto
Salacgrīvā izskanējis "Positivus 2016" festivāls

Operetes festivāls aicina uz Ikšķili

FOTO: Edijs Pālēns
14. un 15. jūlijā Ikšķilē Latvijas Operetes fonds un režisors Valdis Lūriņš pārsteigs gan mazos, gan lielos skatītājus ar krāšņām koncertprogrammām Otrajā Operetes festivālā. Klausītājus priecēs Austrijas džeza orķestris «Eddie Luis und die Gnadenlosen XL» un mecosoprāns Helēna Sorokina, solisti no Itālijas un Polijas, kā arī Latvijā iemīļotie mākslinieki – Sonora Vaice, Dainis Skutelis, Marlēna Keine u.c. Mazie skatītāji varēs doties muzikālā ceļojumā pirmizrādē Karlsons. Festivāla kulminācijā – galā koncerts atjaunotajā Ikšķiles estrādē un romantisks Valšu vakars.

Šonedēļ viduslaiku festivāls «Vivat Curlandia!»

FOTO: publicitātes
15. jūlijā un 16. jūlijā Bauskas pilī, rātsnamā un Bauskas Sv.Gara baznīcā notiks Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls «Vivat Curlandia!», kurā viduslaiku un renesanses mūziku atskaņos mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Spānijas, Austrijas, Itālijas un Francijas, informēja pasākuma rīkotāji. Dalību festivālā apstiprinājuši izcilais viduslaiku mūzikas ansamblis «Eloqventia» no Spānijas, senās mūzikas ansamblis «Chiaroscuro» no Lietuvas, starptautiski atzītais senās mūzikas ansamblis «Neymann Ensemble», kurā ir dalībnieki no Latvijas, Austrijas un Itālijas, seno deju grupa «Galms», arfiste un retorikas, vēsturisko žestu speciāliste Katerina Antonenko, klavesīnists Ernests Neimanis, Ilze Grēvele, Agnese Kanniņa-Liepiņa, Laura Šarova, Anatolijs Grindenko, Māris Kupčs un Valmieras drāmas teātra aktieris Ivo Martinsons.

IZRĀDES

«Saimnieks meklē saimnieci» Preiļos un jelgavā

FOTO: publicitātes
Daudzu latviešu iemīļotā seriāla «UgunsGrēks» aktieri atkal izbauda kopīgu vasaru, turpinot tūri pa Latvijas pilsētu brīvdabas estrādēm ar izrāžu apvienības «Pannas Teātris» komēdiju «Saimnieks meklē saimnieci». Ģirts Ķesteris, Daiga Gaismiņa, Zane Daudziņa vai Līga Zeļģe, Madara Melne-Tomsone, Aldis Siliņš – šie seriāla zināmie aktieri satiekas jau otro vasaru Jura Rijnieka režijā iestudētajā komēdijā «Saimnieks meklē saimnieci», kas ļauj skatītājiem izsmieties ne tikai par mīlas trijstūra radītajām peripetijām, bet arī par televīzijas šovu spožumu un postu.

14. jūlijā Preiļos, 15. jūlijā Jelgavā.

16 Foto
Jaunās vasaras izrādes "Saimnieks meklē saimnieci" prezentācija

Jāņa Petera teātra dziesmu nakts koncertā Kuldīgā jau šonedēļ

FOTO: publicitātes
Jau šonedēļ Kuldīgā notiks vērienīgais pilsētas festivāls «Dzīres Kuldīgā». Par četru dienu ilgo svētku kulmināciju kļūs grandiozais piektdienas nakts koncertuzvedums «BEZ TEĀTRA MĒS NEVARAM...», kad 14. jūlijā 22:00 Kuldīgas estrādē izskanēs tautā iemīļotas teātra dziesmas ar dzejnieka Jāņa Petera dzeju Latvijā populāru mūziķu sniegumā. Dinamika un dzīvesprieks, dejas, koši tērpi un romantiska smeldze caurvīs koncertuzvedumu, kurā satiksies visdažādāko izrāžu varoņi no vairāk nekā 20 tautā iemīļotām izrādēm. Tos koncertuzvedumā «Bez teātra mēs nevaram...» izdzīvos Andris Ērglis, Antra Stafecka, Normunds Rutulis, Anmary, Dainis Skutelis, Ieva Sutugova, Oranžo meiteņu trio – Olga Stupiņa, Anita Levša, Inta Gudovska, džeza orķestra «Mirāža» pūtēji un Jāņa Strazda instrumentālā grupa. Koncerta režisors – Valdis Pavlovskis, horeogrāfe – Ieva Kemlere, scenogrāfs – Juris Gals.

MĀKSLA

Cēsu Mākslas festivāls

FOTO: publicitātes
Cēsu Mākslas festivāls šogad notiks no 15. jūlija līdz 13. augustam, informē festivāla pārstāvji. Cēsu Mākslas festivāls sāksies ar koncertu 15. jūlijā īpaši izvēlētā vietā pie Ērgļu klintīm, kur mūziķiem būs speciāli izbūvēta platforma Gaujas vidū, bet skatītāju sēdvietas atradīsies upes krastā. Atklāšanas koncertā uzstāsies sitaminstrumentālistu ansamblis «Perpetuum ritmico». Pasākuma otrajā daļā tiks atklāta kino pētnieka un režisora Jāņa Putniņa veidotā festivāla filmu programma «Upe» – skatīsimies 1934. gadā tapušo un īpaši šim projektam digitāli atjaunoto latviešu dokumentālo filmu «Gauja». Filma tiks projicēta uz klintīm, radot īpašu audiovizuālu efektu. Katru nedēļas nogali festivāla laikā filmu programma turpināsies ar seansiem «kinoteātrī uz ūdens».

Lūznavas muižā otrais «Mākslas pikniks»

FOTO: publicitātes
16. jūlijā Lūznavas muiža aicina nu jau uz otro Mākslas pikniku – mākslu un garšu festivālu, kurā aicināti pulcēties mākslas baudītāji, sajūtu gardēži un īpašo mirkļu kolekcionāri, lai ar mūzikas, mākslas, dejas, garšu un citām baudām piedzīvotu mākslas radīšanas brīdi. Mākslas piknika ideja ir savienot dažādas jomas un disciplīnas, parādot, ka nav jābūt profesionālam māksliniekam, lai spētu sev apkārt atklāt un novērtēt skaisto, tādēļ uz pasākumu aicināts ikviens, kas labā kompānijā vēlas gūt muzikālu, vizuālu un gastronomisku baudījumu. Mākslas piknika laikā no plkst. 13 līdz pat pusnaktij Lūznavas muižā un tās parkā būs piedzīvojamas skatāmas, klausāmas un garšojamas baudas. Par skanīgajām baudām rūpēsies «Audience Killers», «Framest», «Tautumeitas», «Rihards Lībietis Orchestra», «Piparmētra», «L’Chaim», «Rūnas», «Jezups i Muosys», «Voice of Instruments», Reinis Young–Jaunais, džeza duets no Igaunijas – Villu Veski un Tiit Kalluste un citi mūziķi.