Pēc pagājušās nedēļas garajām brīvdienām laiks izkustēties un parosīties dabā. No sākuma darbiņš, piemēram, talka vai uztaisi putniem būrīti, bet pēc tam izklaides!

PASĀKUMI

Lielā Talka 2017

Šobrīd jau pieteiktas vairāk nekā 2000 talkas vietas, no kurām apstiprinātas jau aptuveni 1600. Katrai oficiālajai talkas vietai ir savs atbildīgais, pie kura var pieteikties tie talkot gribētāji, kuri savu vietu nav pieteikuši. Atgādinām, ka Lielās Talkas dienā savāktie atkritumi uz poligoniem tiks izvesti TIKAI no oficiālajām talkošanas vietām, kas ir saskaņotas ar konkrētā novada koordinatoru. Tiem, kas paši talku nevēlas organizēt, ir iespēja mājaslapā www.talkas.lv esošajā kartē atrast sev tuvāko vai interesantāko talku un Lielās Talkas dienā 22.aprīlī tai pievienoties, iepriekš sazinoties ar talkas atbildīgo.

16 Foto
Informē par "Lielās talkas" aktivitātēm

Tirgus un smilšu kino Kalnciema kvartālā

FOTO: publicitātes
Sestdien, 22.aprīlī, plkst. 10.00 - 16.00 norisināsies tirgus, kurā bez mājražotāju gardumiem un amatnieku skaistumiem bērni aicināti piedalīties bezmaksas radošajā darbnīcā, veidojot smilšu kino, un griezties krāsainā karuselī. Kopā ar bērnu radošo un attīstošo studiju «Anneles pļavas» norisināsies smilšu kino nodarbība - meistarklase. Vispirms būs mākslinieces Daces Brokas un viņas bērnu studijas smilšu kino paraugdemonstrējumi vokālā bērnu ansambļa «Asniņi» pavadījumā. Pēc tam arī apmeklētāji varēs smilšu animāciju veidot paši. Darbnīca norisināsies brūnās mājas zālē plkst. 11.00-14.00.

KKc svin piecu gadu jubileju

FOTO: publicitātes
Līdz 23. aprīlim Kaņepes Kultūras centrs svinēs piecu gadu jubileju, to atzīmējot ar plašu pasākumu programmu, kā arī aicinot Kaņepes Kultūras centra draugus, sadarbības partnerus un apmeklētājus piedalīties dāvināšanas un dāvanu saņemšanas priekā – iesaistīties talkā, dalīties ar atmiņām un atbalstīt KKc dārza labiekārtošanu.

44 Foto
KKC norisinās tirdziņš Marakešas tradīcijās

Jūrmalas pavasara sporta svētki

FOTO: publicitātes
23. aprīlī Majoru pludmalē jau ceturto gadu norisināsies Jūrmalas pavasara sporta svētki, kur lieli un mazi dalībnieki varēs sacensties trīs skriešanas distancēs, Latvijas nūjošanas čempionāta 1. posma kausa izcīņā, kā arī piedalīties citās sportiskās un izklaidējošās aktivitātēs. «Tā ir iespēja vienlaicīgi ģimenēm kvalitatīvi kopā atpūsties un skolām noorganizēt sporta dienu un izbraukumu pie dabas. Domājam arī, ka sporta kustība vērsīsies plašumā un šogad būs vēl vairāk sportotāju nekā pagājušajā gadā. Piemēram, 2016.gadā visās disciplīnās kopā piedalījās gandrīz 3000 dalībnieku vecumā no trīs līdz 84 gadiem,» sacīja «Maratoni.lv» pārstāve Krista Rumbena. Sacensību dienā numuru izsniegšana sāksies no plkst.8.30. Aktivitātes beigsies ap plkst.15.30. Visi finišētāji balvā saņems arī Jūrmalas pavasara sporta svētku piemiņas medaļu.

Jaunmoku pils aicina uz Putnu dienu 21.aprīlī

FOTO: publicitātes
Jaunmoku pils muzejs 21.aprīlī 10:00 dabas vērotājus un izzinātājus aicina uz ikgadējo Putnu dienu, lai kopā ar ornitologiem Dmitriju Boiko un Kārli Milleru ieskatītos raibajā lidoņu pasaulē, īpašu uzmanību pievēršot Gada putnam - dzeltenajai cielavai. Šogad Putnu dienas laikā viesus gaida tikšanās ar ornitologu Dmitriju Boiko, kurš sniegs izsmeļošu informāciju par dzelteno cielavu. Būs arī jau ierastā pastaiga pils parkā kopā ar «putnu vīru» Kārli Milleru, kurš rādīs un mācīs pareizi vērot putnus. Atgādinām, ka jāizvēlas pastaigai piemērots apģērbs un, protams, varat ņemt līdzi binokli. Pastaigas noslēgumā apmeklētājiem būs iespēja padarboties ar āmuru un izgatavot parka lidoņiem jaunus mājokļus.

KONCERTI

Sāksies Igo pavasara koncerti «Suns ar tevi»

FOTO: publicitātes
Līdz ar pavasara iestāšanos Igo kopā ar draugiem apceļos Latviju koncertējot. Pagājušā gada nogalē Igo aizvadīja 15 ziemas koncertus «Vējš sola lapai debesis», piedaloties pianistam Jānim Strazdam un Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķei Martai Kauliņai ar sitaminstrumentiem. Pateicoties klausītāju atsaucībai, gaidāms koncertsērijas turpinājums pavasara noskaņās. Koncerti gaidāmi 21. aprīlī Jaunpils pilī, 22. aprīlī Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centrā, 23. aprīlī Krustpils pilī, 27. aprīlī Cēsu pilī, 28. aprīlī Bauskas pilī un 30. aprīlī Skrundas muižā. Ar šiem koncertiem mūziķi centīsies pievērst sabiedrības uzmanību dzīvnieku aizsardzības tēmai. Lai ar darbiem pamatotu savus nodomus, no katras pārdotās biļetes 0,50 EUR tiks veltīti dzīvnieku patversmes «Ulubele» vajadzībām un attīstībai.

24 Foto
Igo ar koncertprogrammu "Vēstule" uzstājas "Daugavas koncertzālē"

Lielajā ģildē norisināsies LNSO kinokoncerts

FOTO: publicitātes
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) šo piektdien, 21. aprīlī, plkst.19 aicina interesentus Lielajā ģildē apmeklēt «LNSO Kinokoncertu». Orķestris reizi sezonā izrāda mēmā kino šedevrus un spēlē tiem muzikālo pavadījumu. Šoreiz izvēlēta 1928.gadā uzņemtā mēmā kino klasika «Ašeru nama gals», kuras režisors ir franču kinoimpresionists Žans Epsteins. Filma veidota pēc Edgara Alana Po šausmu stāsta ar tādu pašu nosaukumu. Scenārija līdzautors ir Luiss Bunjuels. Koncerta pirmajā daļā LNSO un Rubiķis atskaņos Jura Karlsona eksotisko skaņu ainavu «Jāzepa vīzijas», kas glezno Ēģiptes noslēpumus. «Jāzepa vīzijas» radušās no atmiņām par mūziku, kas savulaik komponēta Dailes teātra leģendārajai izrādei «Jāzeps un viņa brāļi», un no komponista nesenā ceļojuma uz Ēģipti.

Antoņenko un Pavļuts pirmo reizi «Lielajā dzintarā»

FOTO: publicitātes
Sestdien, 22. aprīlī, pulksten 18 Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars» pirmo reizi koncertēs pasaules mēroga atzinību guvušais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko. Koncertprogrammu «Antoņenko un Pavļuts» interesantu padara fakts, ka atzītais tenors uz skatuves kāps kopā ar pianistu, bijušo ekonomikas ministru Danielu Pavļutu. Abi savulaik bijuši skolasbiedri Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā un, satikušies pēc ilgu gadu pārtraukuma, nolēmuši radīt kopīgu koncertprogrammu.

Rīgā uzstāsies sintpopa duets «Xeno & Oaklander»

FOTO: publicitātes
22. aprīlī plkst. 21 klubā «One One» (Šarlotes ielā 18a) uzstāsies sintpopa duets «Xeno & Oaklander» no Ņujorkas. «Xeno & Oaklander» ir analogās elektroniskās mūzikas duets, kas darbojas no 2004. gada un ir ilgstoši bijis izdots synth-wave izdevniecības «Weird Records» paspārnē. 2015. gadā duets jau viesojies Rīgā, uzstājoties festivāla «Skaņu mežs» ietvaros. Tajā darbojas sintpopa un eksperimentālās mūzikas producents Šons Makbraids (Sean McBride) un vokāliste Liza Vendelbo (Liz Wendelbo).

«Nabaklab» muzikālā apvienība «The Devil & The Unverse»

FOTO: publicitātes
Rīgā klubā «Nabaklab» 22. aprīlī pirmo reizi Latvijā uzstāsies austriešu «dark ambient» žanra muzikālā apvienība «The Devil & The Universe». Kā ziņo organizētāji, abas grupas koncertā uzstāsies ar jaunu, iepriekš vēl neatskaņotu muzikālo materiālu. «The Devil & The Universe» radās, apvienojoties mūziķiem Ešlijai Dejourai un Devidam Fisteram, kā trešajam pievienojoties Stefanam Elbaheram. Apvienība spēlē unikālu un pārsteidzošu industriālo un gotu stilu apvienojumu ar citiem mūzikas žanriem. Grupa līdz šim izdevuši trīs pilnmetrāžas albumus: «Imprint Daath» (2013), «Haunted Summer» (2014) un «Benedicere» (2015), kā arī virkni singlu un minialbumu.

IZRĀDES

Petrenko debitēs Liepājas teātrī

FOTO: publicitātes
Liepājas teātrī pirmo reizi izrādi iestudē režisors Dmitrijs Petrenko, kurš skatītājiem piedāvās amerikāņu dramaturga Mureja Šizgala lugas «LUV» iestudējumu, informē Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga. Luga «LUV» tiek raksturota kā «pamelna un nedaudz absurda komēdija», kurai režisors devis žanrisko apzīmējumu – «smieklīgs stāsts par izmisumu». Luga ir stāsts par trim cilvēkiem, kuru ceļi krustojas visai savdabīgā brīdī, kad viens no viņiem cenšas izdarīt pašnāvību, nolecot no tilta. Izrādes gaitā visi trīs veidos savdabīgu un nožēlojamu mīlas trijstūri un par spīti savām nelaimēm kļūs arvien smieklīgāki un smieklīgāki. Iestudējums pirmizrādi Liepājā piedzīvos 22. aprīlī.

«No Rozentāla» Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā

FOTO: publicitātes
21. aprīlī 18:00 Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā varēs redzēt izrādi NO ROZENTĀLA, kas tapusi izrāžu ciklā par Latvijas māksliniekiem «Kolekcija. Viencēlieni. Klasiķi pirms klasikas». «Izrāde veidota, lasot mākslinieka saraksti ar laikabiedriem un domājot par vēstulēs paustajiem jautājumiem. Vai ir piepildījies Jaņa Rozentāla sapnis par Latviju? Kādi bija latvieši Jaņa Rozentāla gadsimtu mijā uzņemtajās fotogrāfijās? Izrāde ir... neparasta lekcija, ko vada pats mākslinieks un viņa dzīvesbiedre Elija Forsele, skanēs šā pāra iemīļotās dziesmas un būs iespēja fotografēties ar skatītājiem.»

Dailes teātris viesosies Jēkabpilī

FOTO: publicitātes
Jēkabpilī, Krustpils kultūras namā, 23.aprīlī plkst.16.00 Dailes teātris rādīs izrādi «Ērtas dzīvošanas mirklīši». Ozolgales pansionātā satiekas «Pirmā grēka līča» personāži. Te katram ir savs kaktiņš, savs stūrītis, bezmaksas vaifai, radio un televizors. Un viss notiek kolektīvi. Viņiem ir obligātās možuma pusstundas un relaksācijas mūzikas nodarbības. Viņiem ir noteikumi un instrukcijas, rokdarbu un tehnisko interešu nodarbības. Nedrīkst nolaist rumpi un zaudēt optimismu! Turklāt vēl sociālās aprūpes centra sabiedriskās dzīves enerģiskajai vadītājai Spulgai ir dzimšanas diena un tiek gatavots pārsteigums – īsts teātra uzvedums... Ērika Hānberga «septiņos omulīgos vingrojumos» 1 daļā spēlē Olga Dreģe, Ilze Vazdika, Lidija Pupure, Pēteris Liepiņš, Juris Kalniņš, Juris Strenga, Gunārs Placēns, Baiba Indriksone un Āris Rozentāls.

17 Foto
Dailes teātrī tapusi izrāde ”Ērtas dzīvošanas mirklīši”

Rēzeknē un Rīgā viesosies Pekinas Dejas teātris

FOTO: publicitātes
22. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla ietvaros 23.aprīlī Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē un 24.aprīlī Latvijas Nacionālajā operā ar trim modernā baleta viencēlieniem viesosies Pekinas Dejas teātra (Bejing Dance Theater) trupa. Skatītājiem tiks piedāvāti pasaulē augstu novērtētās un atzinību guvušās horeogrāfes Vangas Juaņjuaņas jaunākie viencēlieni Farewell shadows, Poison un Nightingale and the Rose, kas tapis pēc Oskara Vailda darba motīviem. «Šie viencēlieni katrs ir atšķirīgi, lai kopumā uzrunātu dažādu skatītāju profilu: gan jauniešus, gan seniorus, gan neoklasikas cienītājus un avangarda pielūdzējus,» pauž BBF direktore Lita Beiris, uzsverot – Pekinas Dejas teātra avangarda baleta programma ir šā gada festivāla galvenā izrāde, un sadarbība ar šo kompāniju iekļaujas Ķīnas, Centrāleiropas un Austrumeiropas Zīda ceļa platformas lokā, sekmējot valstu kultūras atpazīstamību.

MĀKSLA

Notiks performance «Feministiskās mākslas šovs»

FOTO: publicitātes
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz performanci «Feministiskās mākslas šovs» un tematiskā 12 feminismu piezīmju bloka «Fembloks» atvēršanu, kas notiks 22. aprīlī plkst. 16.00 TV 24 studijā, Blaumaņa ielā 32. «Feministiskās mākslas šovs» ir mākslinieču Ingrīdas Pičukānes, Rasas Jansones, Mētras Saberovas un Viviannas Marias Stanislavskas performance, kas vēstīs par sieviešu mākslu un tās nozīmi Latvijas mākslas vidē. Šī performance norisināsies kā improvizēts televīzijas sarunu šovs, kura laikā katra atklās savā dzīvē un mākslinieciskajā darbībā svarīgas ar feminismu saistītas tēmas. Sarunu šova vadītāja būs režisore un kinokritiķe Alise Zariņa.