Nacionālais kino centrs aicina bērnus un jauniešus pieteikties Eiropas Kinoakadēmijas žūrijā, kas 7. maijā kinoteātrī «K. Suns» bez maksas noskatīsies trīs Eiropas Kinoakadēmijas bērnu un jauniešu balvai nominētās filmas un nobalsos par labāko. Pretendentiem līdz 28. aprīlim jānosūta pieteikums uz jauniesufilmudiena@gmail.com.

Žūrijā aicināti piedalīties bērni un jaunieši vecumā no 11 – 16 gadiem (ieteicams). Pieteikumā, kas līdz 28. aprīlim jānosūta uz adresi jauniesufilmudiena@gmail.com, jānorāda pretendenta vārds, uzvārds, vecums, telefona numurs, e-pasta adrese, kā arī jāatbild uz jautājumu «Kāpēc vēlies piedalīties Eiropas Kinoakadēmijas jauniešu žūrijā?»

Pasākums vienlaikus notiek 31 Eiropas valstī, Latvija tajā piedalīsies jau piekto reizi. Žūrija visas dienas garumā noskatīsies balvai nominētās filmas, piedalīsies diskusijās, vērtēs filmas un dienas noslēgumā nobalsos par savu favorītu. Balvas pasniegšanas ceremonija tiks pārraidīta no Vācijas (interneta tiešraide yaa.europeanfilmawards.eu plkst. 21 pēc Latvijas laika), tajā piedalīsies visu nominēto filmu režisori. Balvu saņems filma, kas visu dalībvalstu kopvērtējumā iegūs visvairāk balsu.

Šogad eksperti, bērnu un jauniešu filmu festivālu pārstāvji, balvai nominējuši dažādu žanru filmas – izlasē ir spēlfilma, animācija un pirmo reizi arī dokumentālā filma. Balvai izvirzīta režisora Fatiha Akina spēlfilma «Ardievu, Berlīne!», kas stāsta par divu 14 gadus vecu puišu piedzīvojumiem vasaras brīvlaikā, kad viņi nolemj aizdzītā automašīnā vieni paši doties prom no Berlīnes; režisora Kloda Barasa animācija «Mana dzīve kā Cukīni» – par patiesu draudzību, mīlestību, uzticēšanos un dzīvi bērnu namā 10 gadu vecumā; režisores Alises Šmidas dokumentālā filma «Meitene no Ansī ezera ielejas» par 12 gadus vecu meiteni, kura dzīvo gleznainā apvidū Šveices kalnos un nolemj atklāt leģendāras aizas noslēpumu.

Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar tulkojumu latviešu valodā.